Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Wyniki finansowe Apple za Q1 FY 12 będą streamowane na żywo

21 stycznia 2012 · 14:01

Apple PR:

WEBCAST: Apple will provide live audio streaming of its FY 12 First Quarter Results Conference Call using Apple’s industry-leading QuickTime® multimedia software. The live webcast will begin at 2:00 p.m. PST on January 24, 2012 at www.apple.com/quicktime/qtv/earningsq112 and will also be available for replay for approximately two weeks thereafter.

Stream z połączenia konferencyjnego rozpocznie się o godzinie 23:00 CET, czyli czasu obowiązującego w Polsce i będzie oczywiście na żywo. Odsłuch będzie możliwy przez dwa tygodnie.

Czytaj dalej

Beep beep beep — nie mogę się nigdzie dodzwonić z iPhone’a

18 stycznia 2012 · 15:00

To już drugi raz. Drugi raz coś stało się z moim telefonem lub kartą SIM, uniemożliwiając mi wykonywanie połączeń. Problemy w zasadzie rozpoczęły się odkąd wymieniłem swoją 12-letnią kartę mini-SIM Plusa na najnowszego, najlepszego micro-SIMa. Dzisiaj mam już trzecią z kolei kartę (połowa z nich na iPhone 4, połowa na 4S) — poprzednie niestety po paru tygodniach odmawiały współpracy. Opisywany problem jednak różni się trochę od tych poprzednich, gdzie pojawiały się komunikaty na telefonie informające o „uszkodzonej karcie SIM” lub jej braku. A była (…)

Czytaj dalej

Przeźroczysty Apple Store

18 stycznia 2012 · 14:31

Na zdjęciu rzekomo przedstawiono rendering Apple Store, który ma się pojawić we Francji w miasteczku Aix en Provence — ma być prawie całkowicie przeźroczysty. Wszystkie ściany i sufit mają być wykonane ze szkła i jedynie jedna ściana, za którą przewidziano magazyn oraz pomieszczenia dla pracowników, ma być w kolorze beżowym.

Jak Wam się podoba? Czytaj dalej

Nokia Lumia 800 moim telefonem przez najbliższe trzy tygodnie

11 stycznia 2012 · 13:37

Lumia 800 będzie moim telefonem przez najbliższe trzy tygodnie. Pierwsze wrażenia mam bardzo pozytywne, z paroma uwagami sprzętowo-programowymi. Jednak zdecydowanie najbardziej brakuje mi aplikacji, z których korzystam na co dzień pod iOS. Przyzwyczajenia i workflow ciężko zmienić (…)

Czytaj dalej

O iPhone’ie „na wsi” pisze słuchacz Nadgryzionych

11 stycznia 2012 · 12:26

Z góry przepraszam za to, że ten mail kompletnie wyleciał mi z głowy — otrzymałem go w okresie Świątecznym i czekał na swoją kolej, a dopiero dzisiaj robię porządki w skrzynce. Wracając jednak do tematu — w 65. odcinku Nadgryzionych prosiliśmy o udowodnienie, że „na wsi” istnieją iPhone’y. Krzysztof łaskaw był nawet nadesłać zdjęcia (…)

Czytaj dalej

Pomóżcie siostrze Adriana wybrać aparat

11 stycznia 2012 · 12:08

Adrian K:

Nie znalazłem innego adresu e-mail więc pisze na ten. Słucham nadgryzionych i wiem ze poza Apple interesujesz sie także fotografia. Ja nie za bardzo dlatego prosiłbym Cię o poradę. Moja siostra strasznie najarala sie na lustrzanke. I nie wiem co jej polecić. Nie jestem ani Nikonowcem ani Canonowcem. Ty zapewne bedziesz wiedzial co moge jej doradzić. Cos na początek bo ona nigdy sie fotografia nie zajmowała. Dodam tylko ze budżet skromny bo tylko 1500zl.

Pozdrawiam!

Wysłane z iPhone’a

Pewnie celowałbym w Canona 10D/20D/30D z 35-tką lub Nikona D90 z podobnym. Nie sprawdzałem jednak obecnych cen na te sprzęty.

Macie jakieś inne sugestie?

Czytaj dalej

Styczniowe wydarzenie Apple’a

4 stycznia 2012 · 15:08

Od paru dni pojawiają się informacje o rzekomym wydarzeniu, które Apple miałoby poprowadzić w Nowym Jorku. Przecieków jest mnóstwo, ale większość komentujących wykluczyła już prezentację nowego sprzętu. Clayton Morris donosi, że impreza będzie dotyczyła przede wszystkim (…)

Czytaj dalej

Wielkie zmiany — blog zamknięty, archiwa przeniesione

3 stycznia 2012 · 16:36

Dzisiaj, po kilku miesiącach planowania, w końcu podjąłem decyzję o zamknięciu mojego bardziej prywatnego bloga pod adresem blog.moridin.pl. Wszystkie wpisy zostały przeniesione na Makowe ABC, które od teraz będzie bardziej otwarte na wszystko powiązane z Makami, czyli konkurencję, fotografię (obrabianą przecież na Maku) i tak dalej, i tym podobne. De facto nic się nie zmienia (…)

Czytaj dalej

Zupełnie nowy iPhone na jesień 2012

27 grudnia 2011 · 18:40

Jonathan Geller z Boy Genius Report donosi, że na jesieni 2012 roku doczekamy się zupełnie nowego iPhone’a w nowych szatach. Premiera ma odbyć się mniej więcej w tym samym przedziale czasowym, w którym zobaczyliśmy iPhone’a 4S. Dodatkowo, ma zostać wykonany z gumy lub plastiku — podobnego do materiałów użytych przy konstrukcji bumperów. Te ostatnie mają być „wbudowane” w telefon. Guma ma mieć podwójne znaczenie: po pierwsze ma chronić przednią ściankę przed uszkodzeniami, a po drugie ma łączyć przód z nową, aluminiową tylną ścianką (…)

Czytaj dalej

Bajki Polskie i kody dla czytelników

23 grudnia 2011 · 12:43

PGS Software przygotował bardzo ciekawą ofertę polskich bajek dla dzieciaków do App Store na obie platformy iOS — iPhone’a i iPada. Poszczególne pozycje już pojawiły się na Top 10 w kategorii książek i nie stało się tak bez powodu. Książki … Czytaj dalej

iMagazine 2011/12

7 grudnia 2011 · 09:58

Święta za pasem. Czas zakupów i długich rozmyślań nad tym, jakie upominki wybrać w tym roku. Czym obdarować bliskich by sprawić im nieco radości, a jednocześnie by prezenty miały sens i przydały się obdarowanym?

Jak co roku staramy się Wam ułatwić podjęcie odpowiednich i trafnych decyzji. Oddajemy Wam nasz subiektywny poradnik zakupowy, w którym mamy nadzieję znajdziecie inspirację w tym trudnym momencie roku (…)

Czytaj dalej

Tak wygląda opakowanie upominkowe z Apple Store

29 listopada 2011 · 10:43

Mikołajki już za rogiem, więc w piątek złożyłem zamówienie w Apple Store PL na mały podarunek dla bliskiej osoby. Zdecydowałem się nie pakować go sam, ponieważ ciekawy byłem jak będzie wyglądało opakowanie upominkowe, wraz z załączoną kartką. Samej kartki, jak i zawartości, oczywiście nie mogę pokazać, bo są zaklejone, ale z zewnątrz wygląda to bardzo estetycznie (…)

Czytaj dalej

Pobaw się Windows Phone 7 na swoim iPhone’ie

29 listopada 2011 · 09:59

Microsoft uruchomił symulator, chociaż to być może za dużo powiedziane, Windows Phone 7 dla mobilnych przeglądarek. Wspiera iOSowe Safari, więc wystarczy udać się pod odpowiedni adres, aby zaznać tej przyjemności osobiście.

Sama koncepcja Windows Phone 7, o czym nie raz wspominałem, jest bardzo zacna. Niestety produkt zabijany jest przez niekonsekwencje giganta z Redmond. Nie dość, że nie potrafili przeforsować kilku ciekawych modeli UI wśród developerów, to na dodatek rozwój samego systemu ślimaczy się niemiłosiernie (…)

Czytaj dalej

Audiobook Steve’a Jobsa bije rekordy

21 listopada 2011 · 10:51

Być może zauważyliście problemy z pobraniem biografii Steve’a Jobsa z Audioteki w dniu premiery. Transfer szedł w ślimaczym tempie, ale szedł. Po przeczytaniu informacji prasowej Audioteki, jestem w szoku, że im serwery nie padły.

W ciągu pierwszych godzin sprzedaży, liczba pobrań audiobooka z polską wersją biografii Steve’a Jobsa osiągnęła wartość 2 książek na minutę. To najlepszy wynik w historii serwisu audioteka.pl i całego rynku wydawniczego. Po raz pierwszy sprzedaż książki audio może mierzyć się z wynikami papierowego odpowiednika (…)

Czytaj dalej

iMagazine 11/2011 — a co my tutaj mamy?!

21 listopada 2011 · 10:14

Listopad. Coroczny czas wspominania. W tym roku jest szczególna okazja – mija dokładnie 10 lat od dnia premiery iPoda. Dlatego zdecydowaliśmy się Wam przypomnieć jego historię. Publikujemy też fragment biografii Steva Jobsa, opisujący powstanie właśnie iPoda, ale tego szczególnego, wersji specjalnej, zrobionej wspólnie z U2.

W ostatnim czasie wydarzyło się wiele ważnych rzeczy – odbyła się premiera iPhone 4S, który zapewne gdy będziecie czytali to wydanie, będzie dostępny już w Polsce. Mamy dla Was naszą recenzję. Mamy wreszcie AppleTV oraz filmy w iTunes Polska. Słowem – jesteśmy „światowi” (…)

Czytaj dalej

Nadgryzieni #60 — usunięty odcinek z powodu zmian licencyjnych

21 listopada 2011 · 09:42

Niestety, muszę Was poinformować, że ze względu na zmiany licencyjne biografii Steve’a Jobsa, musieliśmy zdjąć „z anteny” 60-ty odcinek podcastu. Czekamy cały czas na zaktualizowaną listę rozdziałów, które możemy opublikować, abyście mogli je posłuchać jeśli jeszcze nie zdedcydowaliście się na zakup audiobooka (…)

Czytaj dalej