People that delete their Facebook accounts or bitch about Facebook are fucking idiots. Go not use a cell phone and not use the Internet.
Aktualności
Czytelnicy Makowego ABC bardziej nowocześni
14 kwietnia 2012 · 12:31
Niedawno ogłoszono, że rozdzielczość 1366×768 wyprzedziła 1024×768 jako najpopularniejsza na świecie. Miło mi poinformować, że od powstania Makowego ABC do dnia dzisiejszego, czytelnicy używają:
- 1280×800 – 23.32%
- 1440×900 – 12%
- 1680×1050 – 8.74%
- 1920×1200 – 7.96%
- 1280×1024 – 7.04% (4:3)
- 1920×1080 – 6.86%
- 768×1024 – 6.69% (iPad w pionie)
- 320×480 – 5.85% (iPod i iPhone)
- 1366×768 – 5.61%
- 1024×768 – 3.72% (4:3)
Nikon D800 – video test
13 kwietnia 2012 · 15:45
Jeden z czytelników iMaga i, tak przy okazji, kompletny świr, użyczył nam swojego Nikona D800 na tydzień czasu. To stanowczo za mało, tym bardziej, że pogoda w żaden sposób nie sprzyjała robieniu zdjęć. Udało się jednak wygospodarować jeden świąteczny dzień … Czytaj dalej
Operacja się udała, a Makowe ABC dostosowało się do nowej rzeczywistości
4 kwietnia 2012 · 11:43
Osoby odwiedzające Makowe ABC bezpośrednio, z pominięciem RSSów, zapewne dostrzegły pewne zmiany, które się pojawiły w ostatnich dniach. Sam design niewiele się zmienił, jednak pod spodem całość została mocno przekonstruowana – obecny motyw stoi na całkowicie nowym frameworku, którego cechuje … Czytaj dalej
Apple zaczęło honorować 2-letnią gwarancję zapewnioną przez EU →
30 marca 2012 · 15:51
Nabywcy produktów Apple w Unii Europejskiej mają (…) także pewne uprawnienia gwarancyjne wynikające z ustaw o prawie konsumenckim.
RosMedia podsyła weekendową paczkę kodów dla najmłodszych
30 marca 2012 · 12:16
Kolejny piatek, kolejna paczka kodów – tradycyjnie proszę o zostawienie komentarza z informacją, który kod wykorzystaliście, aby innym było łatwiej.
Ile wydajesz pieniędzy na prasę elektroniczną? [ankieta]
30 marca 2012 · 08:32
Ostatnio pojawił się artykuł, w którym ogłoszono, że iPadowcy wydają $70K dziennie na prasę elektroniczną. Biorąc pod uwagę ile jest iPadów na świecie, to kwota znikoma – dosłownie ułamki centów dziennie. Ciekawy jednak jestem jak to wygląda w Polsce – … Czytaj dalej
Feedburner odrzuca feed Nadgryzionych – twierdzi, że przekracza 512K [help]
30 marca 2012 · 08:04
Niestety, jeszcze przy zakładaniu feedu RSS dla Nadgryzionych, zdecydowałem sie na skorzystanie z Feedburnera z jednego prostego powodu – gdyby kiedykolwiek zmienił się feed dla podcastu, to iTunes nie pogubi się, nie będę musiał kombinować z redirectami 301 i tak … Czytaj dalej
Trwają prace na wysokości
27 marca 2012 · 10:35
Jak widzicie, prace trwają w najlepsze, więc proszę o cierpliwość, bo trochę rzeczy jeszcze trzeba poprawić.
Nowy iPad powoduje, że internet staje się brzydki
23 marca 2012 · 13:28
Nowy ekran w iPadzie o rozdzielczości 2048×1536 ma jeden ogromny mankament – powoduje, że wiele stron internetowych staje się po prostu brzydka ze względu na zastosowaną grafikę. Jest na to jednak w miarę proste rozwiązanie, chociaż tymczasowe (…) Czytaj dalej
PayPal Here – podręczny czytnik kart kredytowych dla iOS i Androida
20 marca 2012 · 16:39
PayPal dosyć długo pracował nad konkurencją dla Square – małego gracza, który pojawił się znikąd i zagraża gigantowi w tych jakże osobistych płatnościach. PayPal proponuję stałą stawkę 2.7%, co jest o 0.05% mniej niż konkurencja, i obiecuje brak ukrytych kosztów … Czytaj dalej
Do zobaczenia po drugiej stronie
15 marca 2012 · 16:16
Zaraz wyruszam celem zanabycia nowego iPada. Droga wiedzie za lasy i za góry – długa i kręta, pełna niebezpieczeństw. Nie zraziła mnie jednak i dumnie będę parł przed siebie, sprostając przeciwnościom losu oraz przeszkodom na trasie. Od czasu do czasu będę odzywał się z informacjami oraz zdjęciami na Twitterze. Trzymajcie kciuki, aby i tym razem wyjazd zakończył się upragnioną zdobyczą (…)
Marcowy iMagazine (03/2012)
12 marca 2012 · 10:47
Jeśli przypadkiem jeszcze nie wiecie, to w piątek ukazał się najnowszy numer iMaga. Jeśli z kolei zastanawiacie się dlaczego nie ma go jeszcze w aplikacji na iPadzie, to śpieszę z wyjaśnieniem: Dominik jest już w szpitalu na przeszczepie mózgu (trzymamy za niego kciuki) i nie udało się zgrać obu wydań.
Tymczasem zapraszam do moich artykułów w tym numerze (…)
Nadgryzieni Live — relacja jutrzejszej premiery iPada 3 z komentarzem na żywo
6 marca 2012 · 13:09
Jutro o godzinie 19:00 naszego czasu Apple będzie prowadził keynote, w którym zaprezentuje kolejną generację iPada. Wiele osób również spodziewa się tradycyjnego One More Thing … Postaramy się dla Was o komentarz na żywo w ramach Nadgryzionych — jednocześnie będzie to pierwsza próba nagrania odcinka podcastu na żywo (…)
Operacja Wielkie Sprzątanie po integracji bloga z Makowym ABC
6 marca 2012 · 11:40
Na początku roku przeprowadziłem rewolucję, zlikwidowałem prywatniejszy blog i połączyłem go z Makowym ABC — większość z Was chyba przyjęła to ciepło. Niestety, przy okazji zmieniłem też rozmiar generowanym przez Wordpressa zdjęć, szerokość kolumn na blogu i paru innych rzeczy. Spowodowało to spore spustoszenie jeśli chodzi o prawidłowe wyświetlanie się zdjęć, szczególnie w fotoreportażach. Naprawiałem to w wolnych chwilach na piechotę, za pomocą komend SQLowych bezpośrednio w bazie danych oraz balansując na linie szerokości żyletki (…)
Your payment card is not supported in the Polish Store
6 marca 2012 · 11:02
Dzisiaj rano wszedłem do iTunes Store, a konkretnie to do App Store, celem zakupienia pewnej aplikacji, o której miałem zamiar napisać. Niestety moja karta została odrzucona, najpierw na iPhone’ie, a potem w iTunes, gdzie problem się powtórzył. Pytanie o doświadczenia innych trafiło na Twittera (…)
Yerba Buena Center for the Arts już ubrane w przygotowaniu na premierę iPada 3
5 marca 2012 · 17:04
Yerba Buena już prawie gotowa … z zewnątrz. W środku niewątpliwie nadal trwają testy, przygotowania i więcej testów …
iMag intro — podejście alternatywne (cz. 3) [video] [uaktualniono]
24 lutego 2012 · 14:57
Dzisiaj jeszcze wykonałem jedną wersję, ponownie smooth jazzową, co oczywiście nie spodobało się Naczelnemu …
Prace nad intro do filmów iMagazine zakończone [video]
23 lutego 2012 · 19:14
Dokończyłem dzisiaj prace nad czołówką do filmów iMaga — dostępna jest w dwóch wersjach, przy czym ta spokojniejsza jest zdecydowanie moim faworytem. Jak dobrze pójdzie to w nadchodzącym numerze na iPadzie będzie miły dodatek multimedialny (…)
Prace nad nowym intro do filmów iMagazine [video]
23 lutego 2012 · 11:15
Podczas gdy nasz webmaster, @Wojtaszek pracuje nad layoutem dla iMaga, sam staram się stworzyć nowe intro do wszystkich filmów, które będziecie mieli okazję obejrzeć w iMagazine. Poniżej załączam pierwszy draft, przy czym obecnie już pracuję nad kolejną wersją. Konstruktywna krytyka mile widziana …
iMagazine 2/2012 — iBooks Author i ACTA
16 lutego 2012 · 17:15
Kolejny miesiąc i kolejny numer iMaga! Maile z linkiem do pobrania powinny już docierać na Wasze skrzynki mailowe, a ja tymczasem bez żadnych problemów pobrałem go w Newstandzie — nadal walczymy z Apple, abyście wszyscy mieli sprawnie działający kiosk, ale wygląda na to, że oni nie za bardzo wiedzą gdzie leży problem … W każdym razie, w tym numerze zapraszam do wielu wspaniałych artykułów, w tym moje znacznie skromniejsze przemyślenia nt. nowego AirPort Utility oraz recenzji Nokii Lumii 800 (…)
Cash — Apple’s Got It [infografika]
2 lutego 2012 · 13:05
Moja recenzja iPhone 4S
25 stycznia 2012 · 13:40
W listopadowym numerze iMagazine ukazała się moja recenzja iPhone’a 4S. Dzisiaj opublikowałem ją na iMagazine.pl:
Podczas gdy cały świat próbuje wsadzić do telefonów szybsze procesory, więcej pamięci, większe ekrany dochodzące do absurdalnych rozmiarów, Apple konsekwentnie robi swoje (…)
Jeśli nie chcecie czytać tych recenzji z opóźnieniem to zachęcam do subskrybowania iMaga — numer ukazuje się raz w miesiącu w postaci PDFa dostarczanego na Waszą skrzynkę pocztową.
Ponad 2000 witryn przystąpiło wczoraj do protestu ws. ACTA
25 stycznia 2012 · 13:30
Makowe ABC, wraz z ponad dwoma tysiącami innych witryn, stron, blogów, weblogów, serwisów — jak zwał tak zwał — przystąpiło do protestu przeciwko podpisaniu przez polski rząd ACTA. Przez cały dzień strona była przykryta wyłączalnym layerem informującym o proteście, a między 19:00 i 20:00 przekierowywała Was, drodzy czytelnicy, na stronę z bardziej konkretnymi informacjami na temat (…)
Wyniki finansowe Apple za Q1 FY 2012 (kalendarzowy Q4 2011)
24 stycznia 2012 · 23:11
The Company sold 37.04 million iPhones in the quarter, representing 128 percent unit growth over the year-ago quarter. Apple sold 15.43 million iPads during the quarter, a 111 percent unit increase over the year-ago quarter. The Company sold 5.2 million Macs during the quarter, a 26 percent unit increase over the year-ago quarter. Apple sold 15.4 million iPods, a 21 percent unit decline from the year-ago quarter.
Wypunktuję, gdyby ktoś przypadkiem przegapił (…)
Portfolio fotografa na iPadzie?
24 stycznia 2012 · 11:29
Swojego czasu interesowałem się aplikacjami pełniącymi rolę portfolia na iPada — wtedy dostępny był jedynie Portfolio. Łukasz B. poszukuje takowej, a może Wy, drodzy czytelnicy, macie coś godniejszego polecenia ode mnie (…)
Czy Trójmiasto pomoże Ewie z wieszającym się Lionem?
24 stycznia 2012 · 11:22
Ewa pisze:
Proszę mi powiedzieć czy Pan wie gdzie w Trójmieście ktoś mi pomoże z wieszającym się nowo zainstalowanym Lionem? Jestem laikiem komputerowym, ale na Snow Leopard system chodził ślicznie, a teraz przeklinam appla:)
Proszę o poradę.
Może ktoś z Trójmiasta spotka się z Ewą i jej pomoże? Oferty pomocy proszę zostawiać jako komentarz — przekażę Ewie link do tego wpisu.
Do zobaczenia po drugiej strony ACTA
23 stycznia 2012 · 22:28
Chcecie dołączyć? Wystarczy postąpić zgodnie z poniższą instrukcją (…) Czytaj dalej
Apple ma zaadoptować 802.11ac Gigabit Wi-Fi jeszcze w tym roku
23 stycznia 2012 · 16:36
AppleInsider donosi, że Apple ma szybko wypuścić nowe urządzenia peryferyjne wspierające nowy standard 802.11ac jeszcze w tym roku. Oprócz nowych AirPortów (Extreme i Express) oraz Time Capsule, uaktualnione mają zostać (…)

