Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Czytelnicy Makowego ABC bardziej nowocześni

14 kwietnia 2012 · 12:31

Niedawno ogłoszono, że rozdzielczość 1366×768 wyprzedziła 1024×768 jako najpopularniejsza na świecie. Miło mi poinformować, że od powstania Makowego ABC do dnia dzisiejszego, czytelnicy używają:

  1. 1280×800 – 23.32%
  2. 1440×900 – 12%
  3. 1680×1050 – 8.74%
  4. 1920×1200 – 7.96%
  5. 1280×1024 – 7.04% (4:3)
  6. 1920×1080 – 6.86%
  7. 768×1024 – 6.69% (iPad w pionie)
  8. 320×480 – 5.85% (iPod i iPhone)
  9. 1366×768 – 5.61%
  10. 1024×768 – 3.72% (4:3)

Nikon D800 – video test

13 kwietnia 2012 · 15:45

Jeden z czytelników iMaga i, tak przy okazji, kompletny świr, użyczył nam swojego Nikona D800 na tydzień czasu. To stanowczo za mało, tym bardziej, że pogoda w żaden sposób nie sprzyjała robieniu zdjęć. Udało się jednak wygospodarować jeden świąteczny dzień … Czytaj dalej

Ile wydajesz pieniędzy na prasę elektroniczną? [ankieta]

30 marca 2012 · 08:32

Ostatnio pojawił się artykuł, w którym ogłoszono, że iPadowcy wydają $70K dziennie na prasę elektroniczną. Biorąc pod uwagę ile jest iPadów na świecie, to kwota znikoma – dosłownie ułamki centów dziennie. Ciekawy jednak jestem jak to wygląda w Polsce – … Czytaj dalej

Nowy iPad powoduje, że internet staje się brzydki

23 marca 2012 · 13:28

Nowy ekran w iPadzie o rozdzielczości 2048×1536 ma jeden ogromny mankament – powoduje, że wiele stron internetowych staje się po prostu brzydka ze względu na zastosowaną grafikę. Jest na to jednak w miarę proste rozwiązanie, chociaż tymczasowe (…) Czytaj dalej

Do zobaczenia po drugiej stronie

15 marca 2012 · 16:16

Zaraz wyruszam celem zanabycia nowego iPada. Droga wiedzie za lasy i za góry – długa i kręta, pełna niebezpieczeństw. Nie zraziła mnie jednak i dumnie będę parł przed siebie, sprostając przeciwnościom losu oraz przeszkodom na trasie. Od czasu do czasu będę odzywał się z informacjami oraz zdjęciami na Twitterze. Trzymajcie kciuki, aby i tym razem wyjazd zakończył się upragnioną zdobyczą (…)

Czytaj dalej

Marcowy iMagazine (03/2012)

12 marca 2012 · 10:47

Jeśli przypadkiem jeszcze nie wiecie, to w piątek ukazał się najnowszy numer iMaga. Jeśli z kolei zastanawiacie się dlaczego nie ma go jeszcze w aplikacji na iPadzie, to śpieszę z wyjaśnieniem: Dominik jest już w szpitalu na przeszczepie mózgu (trzymamy za niego kciuki) i nie udało się zgrać obu wydań.

Tymczasem zapraszam do moich artykułów w tym numerze (…)

Czytaj dalej

Operacja Wielkie Sprzątanie po integracji bloga z Makowym ABC

6 marca 2012 · 11:40

Na początku roku przeprowadziłem rewolucję, zlikwidowałem prywatniejszy blog i połączyłem go z Makowym ABC — większość z Was chyba przyjęła to ciepło. Niestety, przy okazji zmieniłem też rozmiar generowanym przez Wordpressa zdjęć, szerokość kolumn na blogu i paru innych rzeczy. Spowodowało to spore spustoszenie jeśli chodzi o prawidłowe wyświetlanie się zdjęć, szczególnie w fotoreportażach. Naprawiałem to w wolnych chwilach na piechotę, za pomocą komend SQLowych bezpośrednio w bazie danych oraz balansując na linie szerokości żyletki (…)

Czytaj dalej

Your payment card is not supported in the Polish Store

6 marca 2012 · 11:02

Dzisiaj rano wszedłem do iTunes Store, a konkretnie to do App Store, celem zakupienia pewnej aplikacji, o której miałem zamiar napisać. Niestety moja karta została odrzucona, najpierw na iPhone’ie, a potem w iTunes, gdzie problem się powtórzył. Pytanie o doświadczenia innych trafiło na Twittera (…)

Czytaj dalej

Prace nad nowym intro do filmów iMagazine [video]

23 lutego 2012 · 11:15

Podczas gdy nasz webmaster, @Wojtaszek pracuje nad layoutem dla iMaga, sam staram się stworzyć nowe intro do wszystkich filmów, które będziecie mieli okazję obejrzeć w iMagazine. Poniżej załączam pierwszy draft, przy czym obecnie już pracuję nad kolejną wersją. Konstruktywna krytyka mile widziana …

Czytaj dalej

iMagazine 2/2012 — iBooks Author i ACTA

16 lutego 2012 · 17:15

Kolejny miesiąc i kolejny numer iMaga! Maile z linkiem do pobrania powinny już docierać na Wasze skrzynki mailowe, a ja tymczasem bez żadnych problemów pobrałem go w Newstandzie — nadal walczymy z Apple, abyście wszyscy mieli sprawnie działający kiosk, ale wygląda na to, że oni nie za bardzo wiedzą gdzie leży problem … W każdym razie, w tym numerze zapraszam do wielu wspaniałych artykułów, w tym moje znacznie skromniejsze przemyślenia nt. nowego AirPort Utility oraz recenzji Nokii Lumii 800 (…)

Czytaj dalej

Moja recenzja iPhone 4S

25 stycznia 2012 · 13:40

W listopadowym numerze iMagazine ukazała się moja recenzja iPhone’a 4S. Dzisiaj opublikowałem ją na iMagazine.pl:

Podczas gdy cały świat próbuje wsadzić do telefonów szybsze procesory, więcej pamięci, większe ekrany dochodzące do absurdalnych rozmiarów, Apple konsekwentnie robi swoje (…)

Jeśli nie chcecie czytać tych recenzji z opóźnieniem to zachęcam do subskrybowania iMaga — numer ukazuje się raz w miesiącu w postaci PDFa dostarczanego na Waszą skrzynkę pocztową.

Czytaj dalej

Ponad 2000 witryn przystąpiło wczoraj do protestu ws. ACTA

25 stycznia 2012 · 13:30

Makowe ABC, wraz z ponad dwoma tysiącami innych witryn, stron, blogów, weblogów, serwisów — jak zwał tak zwał — przystąpiło do protestu przeciwko podpisaniu przez polski rząd ACTA. Przez cały dzień strona była przykryta wyłączalnym layerem informującym o proteście, a między 19:00 i 20:00 przekierowywała Was, drodzy czytelnicy, na stronę z bardziej konkretnymi informacjami na temat (…)

Czytaj dalej

Wyniki finansowe Apple za Q1 FY 2012 (kalendarzowy Q4 2011)

24 stycznia 2012 · 23:11

Apple:

The Company sold 37.04 million iPhones in the quarter, representing 128 percent unit growth over the year-ago quarter. Apple sold 15.43 million iPads during the quarter, a 111 percent unit increase over the year-ago quarter. The Company sold 5.2 million Macs during the quarter, a 26 percent unit increase over the year-ago quarter. Apple sold 15.4 million iPods, a 21 percent unit decline from the year-ago quarter.

Wypunktuję, gdyby ktoś przypadkiem przegapił (…)

Czytaj dalej

Portfolio fotografa na iPadzie?

24 stycznia 2012 · 11:29

Swojego czasu interesowałem się aplikacjami pełniącymi rolę portfolia na iPada — wtedy dostępny był jedynie Portfolio. Łukasz B. poszukuje takowej, a może Wy, drodzy czytelnicy, macie coś godniejszego polecenia ode mnie (…)

Czytaj dalej

Czy Trójmiasto pomoże Ewie z wieszającym się Lionem?

24 stycznia 2012 · 11:22

Ewa pisze:

Proszę mi powiedzieć czy Pan wie gdzie w Trójmieście ktoś mi pomoże z wieszającym się nowo zainstalowanym Lionem? Jestem laikiem komputerowym, ale na Snow Leopard system chodził ślicznie, a teraz przeklinam appla:)

Proszę o poradę.

Może ktoś z Trójmiasta spotka się z Ewą i jej pomoże? Oferty pomocy proszę zostawiać jako komentarz — przekażę Ewie link do tego wpisu.

Czytaj dalej