Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Nadgryzieni — MP3 czy AAC? [ankieta]

7 listopada 2011 · 13:33

Na wstępie chciałbym podziękować wszystkim czytelnikom słuchaczom za słowa otuchy oraz wsparcia. Staramy się zawsze przygotowywać ciekawe odcinki, pomimo że często tematów jest mało, a jak zapewne zauważyliście w komentarzach — potrzeby, preferencje i wymagania są różne dla każdego z … Czytaj dalej

Filmy w iTunes Store Polska [i Apple TV też!]

28 października 2011 · 00:47

Filmy w iTunes Store Polska są w końcu w pełni dostępne, nie tylko za pomocą iPada, iPhone’a czy Apple TV, ale również poprzez iTunes na Windows i Mac. Ceny są … drogie lub tanie zależnie od punktu siedzenia. Można oczywiście … Czytaj dalej

Fragmenty Biografii Steve’a Jobsa

26 października 2011 · 14:39

Na iMagazine.pl możecie przeczytać fragmenty biografii Steve’a Jobsa, o której wspominałem kilka dni temu. Gorąco polecam, bo jest naprawdę genialna — sam czytam w oryginale i współczuję wszystkim, którzy nie mogą się doczekać (…) Czytaj dalej

Nadgryzieni na IFA 2011

31 sierpnia 2011 · 16:59

Od jutra będziemy uczestniczyli w targach IFA w Berlinie i niestety w tym tygodniu nie będzie Nadgryzionych w tradycyjnej formie. Jedziemy natomiast wyposażeni w sprzęt kręcący wiele klatek na sekundę, więc jak nic nie zawiedzie to nagramy go w formie … Czytaj dalej

Tapety dla iPada w stylu retro

21 sierpnia 2011 · 12:54

Pod linkiem poniżej znajdziecie kilka ciekawych tapet dla iPada w stylu retro. Mnie dwie z nich przypadły do gustu — może Wam też coś się spodoba (…) Czytaj dalej

Iomega Mac Companion

19 sierpnia 2011 · 14:40

Iomega zaprezentowała ciekawe rozwiązanie dla Macuserów — Mac Companion dostarcza nam nie tylko obudowę z dyskiem twardym (2TB/3TB 7200 rpm), ale również hub USB z portem 2.1A do ładowania/sync iPada (lub iUrządzenia), a całość może być podłączona za pomocą FireWire 800 (…) Czytaj dalej

EULA, a Hackintosh

15 sierpnia 2011 · 10:31

Pytanie:

Czy legalnie zakupione oprogramowanie firmy Apple w autoryzowanym sklepie (np ispot) i jego instalacja na komputerze klasy PC to łamanie prawa ? – Apple zastrzega sobie w owej licencji (EULA) że zakupiony produkt można zainstalować tylko i wyłącznie na komputerach przez nich wyprodukowanych (…)

Odpowiedź „eksperta” na Forum Prawnym (…) Czytaj dalej

Wakacyjny iMagazine już jest!

26 lipca 2011 · 21:59

Opóźniony, ale w końcu jest! Lipcowo-sierpniowy numer iMaga jest chyba najlepszym ze wszystkich dotychczasowych. Pomijam oczywiście moje wpisy w tej ocenie — całość jest po prostu odjechana, a Hołek z okładka opowiada ciekawą historię.

Wstępniak

Wakacje. Sezon ogórkowy. Plaża. Wszystkie te sformułowania odnoszą się nie tylko do pory roku, ale także do sytuacji, która w tym czasie zwykle panuje na rynku. Obserwując tegoroczne wydarzenia, z pewną satysfakcją stwierdzam, że tym razem do plaży rynkowi jest daleko (…)

Czytaj dalej

ChromiumOS na MacBook Air

19 lipca 2011 · 22:59

Niejaki Hexxeh zainstalował ChromiumOS na MacBooku Air 11.6″ … Nie wiem za bardzo po co, ale jeśli sami chcecie to spróbować, to poniżej znajdziecie przepis. Czytaj dalej

Żegnaj Dropboxie … przegiąłeś …

2 lipca 2011 · 23:34

Pojawiły się nowe zasady korzystania z Dropboxa, w których możemy znaleźć następujący akapit:

By submitting your stuff to the Services, you grant us (and those we work with to provide the Services) worldwide, non-exclusive, royalty-free, sublicenseable rights to use, copy, distribute, prepare derivative works (such as translations or format conversions) of, perform, or publicly display that stuff to the extent reasonably necessary for the Service.

Informują, że ten zapis jest tylko po to, aby mogli administrować naszymi danymi, ale prawda jest taka, że zgodnie z powyższym mogą z naszymi plikami robić co im się żywnie podoba.

Żegnaj … było miło. Czytaj dalej

Restore iOS z iCloud

27 czerwca 2011 · 11:27

Wraz z pojawieniem się iOS 5 beta 2, możliwe stało się przywracanie ustawień z backupu trzymanego w iCloudzie. Możecie obejrzeć procedurę na filmiku poniżej.

Ciekawostką jednak jest inna procedura restore za pomocą iTunes, zbliżona pod koniec do metody przez iCloud. Chodzi mianowicie o aplikacje (…) Czytaj dalej

Ikony Slika

18 czerwca 2011 · 12:29

W 2008 roku pisałem o tym jak zmieniać ikony na przykład tych odpowiadającym dyskom twardym na biurku. Niestety wykorzystywany przeze mnie zestaw ikon Slika zniknął z DeviantArt, ale czytelnik Marek K. znalazł je i podesłał link! Można je pobrać jako .ico dla Windows, .png pod Linuxa lub .icns pod OS X (…) Czytaj dalej

Automatyczne pobieranie apps przez iTunes, a kupionych na iPadzie/iPhone’ie

9 czerwca 2011 · 13:11

Apple wprowadziło bardzo ciekawą funkcję, która umożliwia automatyczne pobieranie aplikacji na wszystkie nasze urządzenia, jednym z których teraz jest Mac. Kupując app na przykład na iPadzie, może się automatycznie pobrać na iPhone’a i Maka. Trzeba oczywiście na każdym urządzeniu zaznaczyć odpowiednie opcje — defaultowo jest to wyłączone (…) Czytaj dalej

Co iCloud oznacza dla klientów MobileMe?

9 czerwca 2011 · 12:58

Do dzisiaj nie do końca wiadomo jak będzie przebiegało przeniesienie użytkowników MobileMe na iCloud i nadal zastanawiam się na przykład czy zostaną zachowane adres @mac.com, do których się już bardzo przyzwyczaiłem. Wiemy natomiast, że nie będzie żadnych @icloud.com — pozostaną obecne @mac.com i @me.com.

iDisk — Chociaż nie zostało to oficjalnie potwierdzone, to zakładam że zniknie w tej formie w której jest i zostanie zastąpiony nową, automatyczną funkcjonalnością, która dba, abyśmy mieli te same dokumenty dostępne wszędzie — coś a’la Dropbox, ale bez wglądu do systemu plików (…) Czytaj dalej

iOS 5 na iPhone bez konta developerskiego [niebezpieczne!]

7 czerwca 2011 · 22:55

Zanim podam przepis, chciałbym Was ostrzec przed podejmowaniem tego kroku.

Jest wielce prawdopodobne, że nie będziecie mieli powrotu do iOS 4.x i prawdopodobnie pozostanie czekanie do jesieni na pełną wersję iOS 5 lub szukanie developera, który Was dopisze do swojej listy.

Przepis na instalację iOS 5 b1 bez konta developerskiego:

  1. Znajdź odpowiedni IPSW na sieci — Google pomoże.
  2. Podłącz telefon do iTunes (backup i sync najpierw!!!), wybierz Option/Alt na Maku lub Shift pod Windows i kliknij w Update (ja musiałem zrobić Option + Restore, bo wyskakiwał mi error).
  3. Poczekaj aż zakończy się upgrade.

[ Rozwiń wpis, aby przeczytać resztę przepisu. ] Czytaj dalej

iOS 5 beta 1 na iPadzie i iPhone’ie [video]

7 czerwca 2011 · 16:12

Jeśli przypadkiem nie czytacie iMagazine, to może zainteresuje Was video, które dzisiaj nagrałem — krótki przegląd iOS 5 beta 1, po bardzo nieprzespanej nocy i bardzo ograniczonej zabawie z nim. W międzyczasie odnalazłem kilka kolejnych ciekawostek, ale może obejrzyjcie go najlepiej sami (…) Czytaj dalej

OS X 10.6.8 usunie MacDefendera

29 maja 2011 · 21:17

Zapowiadana łatka, mająca za zadanie usunięcie MacDefendera i inne znane jego odmiany, ma pojawić się wraz z uwolnieniem dla publiki OS X 10.6.8.

Jeśli przypadkiem zaraziliście się MacGuardem, MacDefenderem, MacSecurity czy czymś podobnym, to koniecznie zerknijcie tutaj po przepis na ich usunięcie. Przy okazji przypominam (…) Czytaj dalej

Sparrow otrzymuje wspólny Inbox i Facebook Connect

26 maja 2011 · 07:57

Zespół Sparrow przekroczył już $ 500 mln w dochodach i praca nadal wre — najnowsza wersja dodaje jeden wspólny Inbox dla wszystkich dodanych do niego kont oraz umożliwia połączenie się z Faecbookiem celem synchronizacji zdjęć z profili, które się tam … Czytaj dalej

MacGuard może się instalować bez hasła

25 maja 2011 · 21:45

Pojawiła się kolejna iteracja MacDefendera, która tym razem instaluje się tylko dla aktywnego usera, a nie dla wszystkich, przez co może nie wymagać podania hasła administratora.

MacGuard to oficjalnie: OSX/MacDefender.F and OSX/MacDefender.G.

Program może się automatycznie pobrać na komputer użytkownika za pomocą wcześniej spreparowanych stron internetowych (…) Czytaj dalej