Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Operacja Wielkie Sprzątanie po integracji bloga z Makowym ABC

· Wojtek Pietrusiewicz · 5 komentarzy

Na początku roku przeprowadziłem rewolucję, zlikwidowałem prywatniejszy blog i połączyłem go z Makowym ABC — większość z Was chyba przyjęła to ciepło. Niestety, przy okazji zmieniłem też rozmiar generowanym przez WordPressa zdjęć, szerokość kolumn na blogu i paru innych rzeczy. Spowodowało to spore spustoszenie jeśli chodzi o prawidłowe wyświetlanie się zdjęć, szczególnie w fotoreportażach. Naprawiałem to w wolnych chwilach na piechotę, za pomocą komend SQLowych bezpośrednio w bazie danych oraz balansując na linie szerokości żyletki, rozciągniętej pomiędzy filarami Mostu Świętokrzystkiego. Od dzisiaj mam nadzieję, że już wszystko będzie wyświetlało się prawidłowo — jeśli jeszcze coś przypadkiem znajdziecie to koniecznie dajcie znać w wygodny Wam sposób.

Zapraszam w szczególności do Fotoreportaży oraz kategorii Fotografia dla osób szukających tej tematyki, do Spisu Treści po najważniejsze i podstawowe informacje o Apple i OS X, oraz do działu Recenzje po artykuły na tematy sprzętowe i software’owe.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Buzuk

  Hmm… a rozmiaru zdjęć nie naprawiłby Thumbnail Regenerator czy problem był bardziej złożony?

 • Niestety nie.

 • Most Świętokrzyski ma jeden i to nie filar, a pylon. Może lepsze porównanie by było do mostu Siekierkowskiego? Tam są dwa pylony.

  Druga rzecz to sprawa nazwy bloga. „Makowe ABC” po zmianach jakie zostały wprowadzone pasuje tak sobie. Często seryjnie wpisy są na tematy nie związane nie tylko z komputerami Mac, ale nawet z Apple. Połączenie blogów dla mnie jak najbardziej OK, odwiedzam jedno miejsce, zamiast dwóch, ale obecnie to jest to bardziej blog.moridin.pl z elementami Makowego ABC, a nie odwrotnie. Może warto wprowadzić zupełnie nową nazwę?

 • Że tak powiem: „Same difference” jeśli chodzi o filaro-pylony. ;-)

  Wiem co masz na myśli, ale podobnie Norbi pisze więcej o iPhone niż o iPodach u siebie – niestety nie za bardzo to widzę, tym bardziej że wiele trafiłby szlag. Na dodatek nie chce mi się kolejnych przenosin robić.

 • To może rebranding na „Makowe ABC+”? ;-)