Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Feedburner odrzuca feed Nadgryzionych – twierdzi, że przekracza 512K [help]

· Wojtek Pietrusiewicz · 9 komentarzy

Niestety, jeszcze przy zakładaniu feedu RSS dla Nadgryzionych, zdecydowałem sie na skorzystanie z Feedburnera z jednego prostego powodu – gdyby kiedykolwiek zmienił się feed dla podcastu, to iTunes nie pogubi się, nie będę musiał kombinować z redirectami 301 i tak dalej, i tym podobne. Nigdy jednak nie przewidziałem, że Feedburner ma ograniczenie rozmiaru – 512K1. Dotychczas feed był ustawiony na pokazywanie 100 ostatnich wpisów i nie było żadnych problemów … Niestety po nagraniu ostatniego odcinka, numer 78, wyrzucił komunikat, że nie może się synchronizować, ponieważ przekracza dopuszczalne rozmiary. Tymczasowo ograniczyłem go do 70 wpisów, więc nie wszystkie odcinki są dostępne z poziomu iTunes.

Ma ktoś pomysł jak to sensownie rozwiązać?

 1. To ograniczenie dla samego tekstu – grafika nie jest brana pod uwagę.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Nawet jeśli to obejdziesz (na przykład kompresując feed albo wycinając z niego zbędne elementy), to i tak za jakiś czas problem wróci. Moim zdaniem w ogóle powinieneś olać Feedburnera, bo jeśli ten feed służy tylko i wyłącznie dla iTunes, to korzystanie z tego narzędzia ma niewielki sens. Problem z przekierowaniami możesz załatwić jakimś skracaczem linków (bit.ly itp.), bo używanie do tego celu FB to jak strzelanie z armaty do mrówek. ;)

 • maniakmac

  Załóż konto w itunes nadgryzieni archiwum, 

 • Sporo osób subskrybuje link feedburnera. :-/

 • .??

 • Feedburnera zostaw dla kompatybilności wstecznej, a do iTunes podepnij niezależnego, pełnego feeda…

  … poza tym… przecież kto jak kto, ale Apple nigdy nie przejmowało się kompatybilnością wsteczną (w przeciwieństwie do Microsoftu), więc – biorąc pod uwagę iż prowadzisz bloga o Apple – w czym problem? ;)

 •  To zostaw Feedburnera z powiedzmy ostatnimi 50 wpisami, a do iTunes podepnij inny feed, bez pośrednictwa Feedburnera. Jeśli ktoś subskrybuje kanał RSS to na pewno nie po to, żeby przesłuchiwać odcinki sprzed 30 tygodni. ;)

 • maniakmac

  Pomyślałem, że może się da założyć drugie konto w iTunes i stare odcinki przerzucić na konto np. o nazwie nadgryzieni archiwum wrzucasz tam cały zeszły rok i masz „miejsce” na głównym. Bartosz Romanowski napisał właściwie to samo tylko trochę inaczej ;)

 •  Nic takiego nie napisałem ani nie sugerowałem. ;)

 • Ze starymi odcinkami, czyli dwa kanały RSS.

  Edit:
  Napisałem zanim przeczytałem komentarz niżej, a nie da się usunąć :/.