Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Sparrow otrzymuje wspólny Inbox i Facebook Connect

· Wojtek Pietrusiewicz · 14 komentarzy

Zespół Sparrow przekroczył już $ 500 mln w dochodach i praca nadal wre — najnowsza wersja dodaje jeden wspólny Inbox dla wszystkich dodanych do niego kont oraz umożliwia połączenie się z Faecbookiem celem synchronizacji zdjęć z profili, które się tam znajdują.

Ten mały klient zaczyna mi się co raz bardziej podobać … Skusiłem się na niego głównie z powodu, że dotychczas korzystałem z Gmaila tylko poprzez WWW (reszta kont tradycyjnie przez Mail), a jak mi doszło drugie konto iMagowe, to przełączanie się pomiędzy nimi zaczęło robić się kłopotliwe. Teraz Gmail i Google Apps Mail mam w Sparrow, a reszta nadal rezyguje w Apple’owym kliencie. Nie wiem co przyniesie nowa wersja tego ostatniego, której smak poznaliśmy już w preview Liona, ale nie jest wykluczona, że nadal pozostaję przy obecnej konfiguracji.

Gorąco polecam … przynajmniej dopóki nie pojawi się Lion z nowym Mailem. Potem się zobaczy …

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Zaktualizowałem, gdy tylko się pojawił i … natychmiast wyłączyłem zarówno wyświetlanie zdjęć nadawców, jak i wspólną skrzynkę odbiorczą. Zdjęcia wyglądają w porządku na zrzutach prezentowanych w App Store, gdzie każdy nadawca je posiada, a gorzej w praktyce, gdzie wyposażony w nie jest co drugi lub co trzeci mail. A zróżnicowany charakter moich kont czyni u mnie wspólną skrzynkę zupełnie bezcelową. 

  Niemniej cieszę się z częstych aktualizacji i ciekaw jestem nad jaką tajemniczą funkcją pracują, która ma pojawić się w 1.3, a o której wspomnieli przy okazji tej aktualizacji.

 • A mnie te avatary zupełnie nie przeszkadzają — przede wszystkim rzucają się w oczy niektóre maile od razu.

  U mnie maile w Inbox oznaczają rzeczy do zrobienia – po zrobieniu są archiwizowane. Pusty = nic do zrobienia. W ten sposób nie zapominam o tych na drugim (niewidocznym) koncie.

 • Dla mnie to ten program działa dość słabo (kiepska wydajność przy przewijaniu, szarpie trochę). Mail w Lionie jest o niebo lepszy.

 • Boże to na jakim to komputerze?! Przecież ten program jest leciuteńki.

 • Bardzo sprytne rozwiązanie. Ja robiłem odwrotnie – rzeczy ‚do zrobienia’ oznaczałem gwiazdką, ale Twój sposób wydaje się być lepszy. Przynajmniej byłby porządek w oknie. Że też na to nie wpadłem – dzięki! :)

 • Może przy pierwszym uruchomieniu? Autorzy ostrzegają, że pierwsza synchronizacja przez dość długi czas wykorzystuje 100% CPU – może to stąd to szarpanie?

 • Stąd wziął się concept „Inbox zero”. ;-) Tylko czemu nie udaje mi się go osiągnąć?!

  Gwiazdki używam tylko do bezwględnie ważnych wpisów, do których -muszę- mieć szybki dostęp.

  Można też fajnie zintegrować tagi gmailowe do tych wpisów, które są w Inboxie:

  – Follow Up
  – On Hold
  – Waiting for Reply

  Follow Up: odpowiedziałeś, ale musisz uzupełnić
  On Hold: email czeka na informacje i odpowiesz dopiero jak będziesz je miał
  Waiting for Reply: czekasz na odpowiedź od kogoś

  Tylko musisz pilnować, żeby oznaczać. :-)

 • P.S. Maile tylko powiadomienia do komentarzy itp. lądują w koszu zamiast archiwum.

 • A te to w ogóle mam wyłączone, bo zbyt rozpraszały. Po prostu zaglądam do Disqusa, gdy robię sobie przerwę (np. 5 minut via Pomodoro :)

 • W końcu się doczekałem aktualizacji, i nie mam na myśli tu facebooka, a wiadomości które pojawiają się w skrzynce od razu a nie po 20-40 min.
  Swoją drogą Sparrow to kolejny rewolucyjny, mega minimalistyczny program dla mojego Mac’a który całkowicie zmienił moje spojrzenie na odbieranie i pisanie nowych listów a teraz jeszcze ten Facebook.
  Tak jak News.me i Reeder całkowicie zmieniły moją konsumpcję newsów, zwiększyły produktywność i ograniczyły nadwyrężanie Safari do minimum, tak Sparrow zmienił pocztę, dziś wiadomości na Facebooku, a w przyszłości jeszcze więcej..

  Google sądzi że internet to Przeglądarka.  Ja twierdzę że internet to pakiet programów do jego konsumpcji.

 • Mam pytanie, zainstalowałem program, co prawda wersje darmową, ale przy próbie wysłania wiadomości ciągle otrzymuje komunikat, żeby wyłączyć IMAP, robię to w ustawieniach gmail i ciągle nic. Jakaś podpowiedź

 • Niewiele opisałeś. Brak screenów, brak ustawień. Może ktoś pomoże Tomaszowi ze Sparrow?

  Ja mam IMAP włączony – nie wyobrażam sobie życia bez IMAP dzisiaj.

 • http://sparrowmailapp.com/faq.php
  i od tego miałem zacząć,
  Dzięki za szybką reakcję, 

 • Pingback: WWDC — pozostałe przemyślenia (Lion, iCloud i to co pominąłem o iOS 5) | Makowe ABC()