Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Nadgryzieni — MP3 czy AAC? [ankieta]

· Wojtek Pietrusiewicz · 40 komentarzy

Na wstępie chciałbym podziękować wszystkim czytelnikom słuchaczom za słowa otuchy oraz wsparcia. Staramy się zawsze przygotowywać ciekawe odcinki, pomimo że często tematów jest mało, a jak zapewne zauważyliście w komentarzach — potrzeby, preferencje i wymagania są różne dla każdego z Was. Niestety nie da się wszystkich zadowolić …

Najczęściej powracającym tematem jest MP3 vs. AAC. Na ten pierwszy (gorszy) format zdecydowaliśmy się z kilku powodów. Po pierwsze: jest bardziej dostępny dla osób korzystających z dziwnych wynalazków iPodopodobnych. Hmm … to w zasadzie jedynym powód. Aaaa zapomniałbym — player na stronie jest wtedy w HTML5, więc można odcinki odsłuchiwać bezpośrednio z WWW. Mało osób akurat decyduje się na ten mało wygodny sposób, ale kilku takich śmiałków jest. Na korzyść AAC przemawiają przede wszystkim: możliwość podziału odcinków na rozdziały, znacznie lepsza jakość dźwięku (64kbps jest porównywalne ze 128kbps w MP3) oraz możliwość wstawiania zdjęć i linków.

Zapraszam do poniższej prostej ankiety, której wyniki weźmiemy pod uwagę dopiero jak przekroczymy liczbę 1000 głosów. Ciekawe czy dobijecie chociaż do 100 … ;-)

Ankieta

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.