Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

FitBit One (Dzień i Noc 3) – Powolutku, ale bez snu

· Wojtek Pietrusiewicz · 16 komentarzy

Jednym z powodów, dla których byłem zainteresowany FitBitem One to jego „otwarte” API. Może i jest otwarte, ale w sumie nie mogę uzyskać tego co się po nim spodziewałem. To właśnie obecny problem tych wszystkich rozwiązań – brak wspólnego standardu, aby każdy z nas mógł sobie wybrać platformę, która agreguje dane z wszystkich naszych urządzeń i analizuje je pod każdym względem. Mam tutaj na myśli wagę, coś do biegania, krokomierz i więcej …

Spis treści

 1. FitBit One (Dzień 1) – Ale to shit …
 2. FitBit One (Dzień 2) – Problemy rozwiązane, One zaczyna przypadać mi do gustu
 3. FitBit One (Noc 2) – Za krótko
 4. FitBit One (Dzień i Noc 3) – Powolutku, ale bez snu

* * *

Korzystam z RunKeepera, ponieważ Endomondo nie oferuje (lub nie oferował – dawno nie sprawdzałem) integracji z moją wagą Withings. Obie aplikacje wymieniają się danymi pomiędzy sobą – Withings wysyła do RunKeepera moje pomiary, a RunKeeper do Withingsa moje biegi i inne ‚wydarzenia.’ Withings Health Monitor dla iPhone’a z kolei bierze to wszystko do kupy zusammen i mówi mi co robię źle. Do całości chciałem dodać FitBita i udało mi się go połączyć z RunKeeperem. Niestety on tylko przesyła informacje o ilości kroków oraz spalonych kalorii1 do RunKeepera, a ten nie robi z tego wydarzenia, co oznacza, że nie trafi do Withingsa jako ‚wysiłek.’ Nie przesyła też tym samym ilości pokonanych kilometrów. Szkoda – liczyłem, że to akurat będzie działało.

Tak dla janości – Jawbone Up tutaj niczego nie rozwiąże, ponieważ jest zupełnie zamknięty. Tylko, że poziom otwartości FitBita niewiele zmienia i mogłoby go równie dobrze nie być. Trochę zmniejsza to mój dylemat na temat wyboru urządzenia.

FitBit-Sleep-2013-04-11

Co do samego snu … obiecałem, że przełączę FitBita na nocny tryb normal zamiast sensitive. No i próbowałem to zrobić z poziomu aplikacji na iPhone’a. Nie da się. Można tylko poprzez WWW, co następnie wymaga synchronizacji. Więc znowu spałem w trybie „czułym.” Pomimo, że spędziłem w samym łóżku o ponad godzinę dłużej, to wcale nie przełożyło się to na wydajniejszy sen – sprawność wyniosła jedynie 65%. Budziłem się 11-krotnie i w głębokim śnie przespałem jedynie 4 godziny i 57 minut.

Mam trochę zastrzeżeń do budzika w FitBit One – nie ma „drzemki.” Chciałbym móc wcisnąć przycisk i wyłaczyć alarm, a on powinien po 5 lub 10 minutach spróbować ponownie. Gra w kotka i myszkę, ale uwielbiam ją. Owszem, można wibrowanie wyłączyć przyciskiem, ale niestety to byłoby na tyle – nie spróbuje ponownie, pomimo że jest nadal w trybie nocnym.

Zobaczymy czy Jawbone Up pod tym względem lepiej sobie radzi. Tak swoją drogą … macie jakieś pytania?

 1. Którym nie można ufać w żadnym wypadku.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Pingback: FitBit One (Dzień 1) – Ale to shit … | Makowe ABC()

 • czekam na Twój test Jawbone – mam imieniny 23 kwietnia i mam straszna ochotę zrobić sobie prezent … interesuje mnie właśnie cały ten workflow i wymiana informacji o akcjach w ciągu dnia i oczywiście poziom snu …

 • BGN

  Ja jestem zabójczo ciekawy czy to monitorowanie snu faktycznie działa czy to jedna wielka ściema i np. to, że się tyle razy budzisz tylko ‚wydaje się’ urządzeniu. Ciekawe…

 • NagAnd

  Jawbone nie ma czegos takiego jak tryb normal czy sensitive. Jest tam po prostu tryb dzienny i nocny oraz „power nap” ktory pewno polubisz jeżeli interesują Cię „drzemki”.

 • Piotr Pryjma

  Withings współpracuje już z Endomondo.

 • domel

  Fajnie jakbys nagral cykl snu jakas kamerka z nightvision (na podczerwien) i porownal. Chyba to jedyna mozliwosc zweryfikowania.

 • Trzeba też pamiętać, że nie jestem sam w łóżku. :)

 • rfi

  A czy próbowałeś to porównać z jakąś aplikacją typu Sleep Time od Azumio inc.?

 • Nie. Nie śpię z telefonem i nie zamierzam.

 • Mirx

  Tym ciekawsze mogłoby być nagranie. :-)

 • Mirx

  Czyli, że Twoje „zusammen do kupy” nie obejmuje kontroli diety…

 • rfi

  Myślałem raczej w kwestii porównania, żeby sprawdzić czy aplikacja rzeczywiście jest w stanie zbadać sen tak jak dedykowane do tego urządzenie, a nie w kwestii permanentnej.

 • Sleep Cycle działa całkiem sprawnie, ale wiele zależy od łóżka. Ma to chyba tylko sens jak ktoś śpi sam, bo tak to są mierzone wszyscy w łóżku.

 • rfi

  Wielkie dzięki za odpowiedź. :)

 • BGN

  Pamiętam o tym i dlatego tym bardziej jestem ciekaw co do dokładności.

 • Przemyslaw U

  W przypadku „inteligentnych” budzików drzemka jest nie wskazana.
  Budzik ma Cię wybudzić około godziny którą zleciłeś. Mnie Jawbone UP budzi do 20 minut przed czasem jak tylko jestem w płytkim śnie.
  A właśnie Jawbone jak na razie nie wytrzymał mi 10 dni na baterii, dzisiaj jest 7 i jutro już będę musiał ładować.