Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Najsłabszym ogniwem jest człowiek, czyli wyjaśniło się włamania na konta Mata Honana →

· Wojtek Pietrusiewicz · 6 komentarzy

Maciek Mocowski:

Powyższe zdanie potwierdza, to co napisałem na wstępie. Nadal w systemie zabezpieczeń najsłabszym ogniwem jest człowiek i marne procedury, ponieważ do przejęcia kontroli nad kontem użyto “inżynierii społecznej”. Jeżeli nie masz pojęcia co oznaczają te dwa słowa to polecam Ci poczytać więcej na ten temat na tej stronie.

Maciek komentuje mój wpis o włamaniu i wyzerowaniu komputerów Mata Honana, o którym pisałem przed weekendem. W międzyczasie wyjaśniło się dokładnie jak doszło do włamania, ale jak zwykle nie widzę sensu przepisywania słów, które ktoś już napisał, więc przeczytajcie u źródła pod tytułem.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

  • Ha ;-) a ja tu właśnie dłubię sobie artykulik o aplikacji do zabezpieczania haseł i pomyślałem dokładnie to samo. Człowiek jest jak zawsze najsłabszym ogniwem. Ale skąd my to znamy – Kevin Mitnick.

  • Mat powinien spróbować pociągnąć Apple do odpowiedzialności… Wyraźnie zawinił support i należałoby mu się odszkodowanie za poniesione straty. Ciekawe jak Apple odniosłoby się do takich żądań i czy mają na to odpowiednie zapisy w regulaminie usług ;-)

  • Wojtek, jak cytujesz kogoś to daj – na miłość boską – linka do miejsca skąd pochodzi cytat. Nie gniewaj się, ale Twój blog jest coraz bardziej nieintuicyjny…

  • OK, link jest w tytule… Nie domyśliłem się na początku i wyszukałem przez Google ;)

  • :)

  • „sztuka postępu” swietnie to opisuje :-)