Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Manipulacja Dominika — Siri vs. Google Now

30 kwietnia 2013 · 11:28

Właśnie dostałem maila od czytelnika, któremu nie podobała się treść informacji opublikowanej na iMagazine, autorstwa Dominika. Nie mogłem się powstrzymać przed wrzuceniem treści tutaj (pisownia oryginalna), ponieważ to ja mu sprzedałem bana, przez którego nie może komentować. W sumie trochę … Czytaj dalej

Pierwsze zdjęcia Apple Store w Berlinie

30 kwietnia 2013 · 09:53

Przed chwilą na Twitterze zaczęły pojawiać się linki do pierwszych zdjęć z Apple Store w Berlinie. Możecie je obejrzeć poniżej — tytułowe to moje zdjęcie z Apple Store przy Piątej Alei w NYC.

Zmianom koniec na najbliższy czas …

21 kwietnia 2013 · 21:37

Wczoraj w nocy, nagle naszło mnie na zmianę serwera, na którym stoi Makowe ABC. W ramach tego samego providera, czyli Blacknight Solutions — nie dość, że mają świetną nazwę to przy okazji zapewniają dobry support i bardzo konkurencyjne ceny — przeniosłem się na nowy serwer, który powinien być w założeniu znacznie mniej obciążony od poprzedniego. Mam też nadzieję, że tym samym CDN będzie sprawniej z nim współpracował przy przerzucaniu nowych materiałów. Ale miałem o czym innym pisać …

Czytaj dalej →

Zmiany …

21 kwietnia 2013 · 09:01

Witajcie. W nocy przenosiłem zawartość Makowego na szybszy serwer i jeszcze nie wszystko przekopiowało się – jest kilka GB zdjęć do przerzucenia. Za utrudnienia przepraszam, ale będą wkrótce, a najpóźniej do końca dnia.

Nieobecny …

15 kwietnia 2013 · 21:50

W tym i prawdopodobnie następnym tygodniu pojawi się na stronie mniej wpisów ze względu na moją zwiększoną mobilność oraz nieobecność przed komputerem, chociaż będę starał się coś zdalnie wrzucać, abyście o mnie nie zapomnieli. Jestem w każdym razie w plecy na kilkaset tweetów i RSSów, więc mam co nadrabiać. Zresztą nie zaglądałem do Feedly od rana, więc ten numer najprawdopodobniej przekroczył już tysiąć.

A to dopiero poniedziałek …

Wojtek, a nie pan …

15 kwietnia 2013 · 21:40

Internet jest mniej lub bardziej anonimowy i nie sposób opanować poprawnej formy odnoszenia się w przypadku kontaktów w takich serwisach jak Twitter, Facebook czy email. Ty, jako piszący, nie jesteś w stanie (przynajmniej teoretycznie) ocenić mojego wieku. Starczego. Ja, jako … Czytaj dalej

Robicie nam i sobie krzywdę, rozpowszechniając Android Magazine nieoficjalnymi kanałami →

8 kwietnia 2013 · 11:32

Kilku czytelników Android Magazine postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce i dystrybuować nasz darmowy magazyn na lewych serwerach, torrentach i innymi kanałami. Chciałbym tutaj zwrócić szczególną uwagę na słowo darmowy. Wydaje się to być absurdem, a jednak taka czynność ma miejsce.

Jeśli czytacie Android Magazine lub iMagazine, to proszę przeczytajcie to, bo dotyczy to obu publikacji. Link w tytule oczywiście.

iMagazine Weekly 13/2013 – eksperyment z Flipboardem

27 marca 2013 · 11:22

iMagWeekly-2013-13Flipboard dzisiaj doczekał się aktualizacji, w której użytkownicy mogą tworzyć własne magazyny. W ramach testów, stworzyłem iMag Weekly z najciekawszymi artykułami z ostatnich kilku dni. Jeśli zainteresowanie tą formą dostarczania Wam artykułów będzie wystarczająco duże, to ruszę z tym oficjalnie i raz w tygodniu będę kompilował najciekawsze teksty z iMaga, iPoda i Makowego.

Dajcie znać co w ogóle myślicie o tej formie tworzenia magazynów w Flipboardzie. Mnie osobiście martwi fakt, że jutro będzie sto tysięcy różnych magazynów i każdy z nich będzie miał po jednym subskrybencie.

iMag Weekly 13/2013 znajdziecie pod tym linkiem.

Nowy adres RSS – proszę uaktualnijcie swoje czytniki

21 marca 2013 · 19:10

Makowe ABC praktycznie od początku korzystało z Feedburnera. Niestety, ze względu na ostatnią politykę Google jestem zmuszony z niego zrezygnować. Pominę zupełnie fakt, że zszedł ostatnio na psy i nie do końca działa tak jak powinien. Stary feed, pod adresem http://feeds.feedburner.com/MakoweABC przez najbliższy tydzień będzie miał ustawiony 301 redirect, który powinien uaktualnić część z Waszych czytników. Niestety nie każdy wspiera 301-ki, więc pozostałych muszę prosić o ręczną zmianę adresu na …

http://www.makoweabc.pl/feed lub feed://www.makoweabc.pl/feed

Adres z http powinien działać w 99% przypadków, ale znam kilka perełek, który wymagają feed://. Pozdrawiam!

Magic Trackpad – 198 dni na komplecie baterii Panasonic

11 marca 2013 · 13:48

Wczoraj, po 198 dniach, ponownie padł mi Trackpad. Od paru dni informował o tym, że zaczyna mu brakować prądu i już się nie obudził. Baterie wymieniłem dopiero dzisiaj, ale odliczyłem ten dzień od całości.

Pełne wystąpienie Joniego Ive’a w Blue Peter [video]

18 lutego 2013 · 16:32

Za Wikipedią: Blue Peter to brytyjski edukacyjny program telewizyjny, przeznaczony przede wszystkim dla małych dzieci, emitowany przez BBC One, BBC Two i CBBC Channel. Pierwszy odcinek został nadany 16 października 1958 roku. Do dziś wyemitowano ich ponad 4400. Twórcą BP … Czytaj dalej

Android Magazine 1/2013, a w nim …

31 stycznia 2013 · 14:44

Dzisiaj pojawił się styczniowy numer Android Magazine. Przyznam, że nie sądziłem, że zdążymy przed lutym, ale najważniejsze, że się udało. W tym numerze znajdziecie kilka moich tekstów …

Retro Rocket Network – miejsce dla naszych podcastów

30 stycznia 2013 · 22:52

Niektórzy z Was zapewne zauważyli, że dzisiaj pośpiesznie uruchomiliśmy Retro Rocket Network – platformę, z której chcemy serwować „nasze” podcasty. Specjalnie nie miałem wyjścia – Bartek dotrzymał słowa i nagrał wraz z redaktorami Android Magazine pierwszy odcinek AndroidNow, więc nie … Czytaj dalej

Mam trzy darmowe zaproszenia do App.Net do rozdania

14 stycznia 2013 · 09:53

Mam do rozdania Wam dzisiaj trzy miesięczne i darmo zaproszenia do App.Net – jeśli nie wiecie co to jest to zapraszam do tego artykułu sprzed kilku miesięcy. Przypominam, że ADN jest płatną platformą – można zdecydować się na abonament roczny … Czytaj dalej

Statystyki z 2012 roku na Makowym ABC

3 stycznia 2013 · 15:34

Kolejny rok minął i oznacza to, że już jestem 4.5 roku z Wami! Niesamowite jak ten czas leci … Chciałem wszystkim podziękować za ten wspaniały czas i mam nadzieję, że kolejne dni, miesiące i lata będą jeszcze fajniejsze.

Maków retinowych,
iPodów kolorowych,
iPadów czarno-białych,
iPhone’ów nieprzestarzałych.
 
Zdjęć kolorowych,
aparatów przestrzelonych,
samochodów wystrzałowych,
i wszystkich innych wymarzonych.
 
Najserdeczniejsze życzenia na 2013 rok!
 
Wojtek

Dlaczego warto mieć komentarze →

18 listopada 2012 · 14:43

Maciek Kurek:

Racja, szkoda BT 4.0 bo przynajmniej dla mnie ważne byłyby dodatkowe alerty na iPhone, ale i tak sądzę ze w Nowym Roku skuszę się na to urządzenie.

Nie potrzebuję UP dla biegania ani odrzywiania tylko dla badania faz snów i odpowiednich alertów dotyczących tego po ilu godzinach snu w stosunku do trybu życia powinienem następnego dnia wstać. Jako osoba chorująca na depresję często dla mojego organizmu nie ma znaczenia czy śpię 4, 8 czy 12 godzin, a nawet często lepiej się czuję i mam więcej energii po nieprzespanej nocy niż po zdrowych 6-8 gdz snu. Oczywiście, już nie będę się rozpisywał o tym że ogromnym problemem jest uśnięcie o 23, a o 15 jest niczym trudnym itd.

Wieżę że UP może mi pomóc uregulować sen i pielęgnować jego tryb, bo wystarczy jeden dzień, często wolny kiedy to można pospać do 15 tylko dla mnie jest to zabójcze i muszę zaczynać od początku.

To nie jest takie łatwe, budzisz się rano, nic nie jest dla ciebie ważne, usypiasz nawet nie wiesz kiedy i budzisz się 4 godziny później z wielkim poczuciem winy że czegoś się nie zrobiło. Bo trzeźwe myślenie zwykle pojawia się gdy coś się zawali a nie przed obowiązkiem, dlatego to takie trudnie.

UP może być tym zdrowym rozsądkiem, bo to nie ja coś sobie wmawiam co łatwo znegować, a urządzenie mi mówi że już czas się ogarnąć. To jest bardzo ważne, bo tak prosta czynność dla kogoś takiego jak ja nie ma wiele wspólnego z trzeźwym myśleniem o poranku.

Jeden komentarz może zupełnie zmienić sposób w jaki postrzegasz czytelnika, w pozytywnym znaczeniu.

Wyniki #konkursNadgryzieni

15 listopada 2012 · 09:44

W końcu znalazłem chwilę, aby opublikować wyniki konkursu! Dzięki wszystkim za cierpliwość – na szczęście Nadgryzieni dzisiaj przesunięci się na 11:00, więc mogę to zrobić jeszcze przed samym nagraniem.