Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Nowy Jawbone Up, nadal bez synchronizacji po BT →

· Wojtek Pietrusiewicz · 7 komentarzy

Lex Friedman:

Up is no longer down. Jawbone on Tuesday announced a do-over for the Up, the company’s $130 fitness- and sleep-tracking wristband accessory. The Up, which is available in three sizes and eight colors, tracks steps, distance, and sleep phases, and it aims to provide motivation for healthier eating and increasing daily movement.

Up od Jawbone to urządzenie, które bardzo chciałem mieć. Było jednak bardzo wadliwe i zostało wycofane z rynku. Pojawiła się jego poprawiona wersja, ale brakuje w niej jednej bardzo istotnej rzeczy – synchronizacji po Bluetooth 4.01. W międzyczasie zadebiutował FitBit One, który synchronizuje się bezprzeowodowo, ale z kolei jest w formie klipsu. Kompromisy rządzą naszym światem.

 1. Który pobiera bardzo mało prądu.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Widziałeś Misfit Shine http://www.indiegogo.com/misfitshine ?

 • Racja, szkoda BT 4.0 bo przynajmniej dla mnie ważne byłyby dodatkowe alerty na iPhone, ale i tak sądzę ze w Nowym Roku skuszę się na to urządzenie.

  Nie potrzebuję UP dla biegania ani odrzywiania tylko dla badania faz snów i odpowiednich alertów dotyczących tego po ilu godzinach snu w stosunku do trybu życia powinienem następnego dnia wstać. Jako osoba chorująca na depresję często dla mojego organizmu nie ma znaczenia czy śpię 4, 8 czy 12 godzin, a nawet często lepiej się czuję i mam więcej energii po nieprzespanej nocy niż po zdrowych 6-8 gdz snu. Oczywiście, już nie będę się rozpisywał o tym że ogromnym problemem jest uśnięcie o 23, a o 15 jest niczym trudnym itd.

  Wieżę że UP może mi pomóc uregulować sen i pielęgnować jego tryb, bo wystarczy jeden dzień, często wolny kiedy to można pospać do 15 tylko dla mnie jest to zabójcze i muszę zaczynać od początku.

  To nie jest takie łatwe, budzisz się rano, nic nie jest dla ciebie ważne, usypiasz nawet nie wiesz kiedy i budzisz się 4 godziny później z wielkim poczuciem winy że czegoś się nie zrobiło. Bo trzeźwe myślenie zwykle pojawia się gdy coś się zawali a nie przed obowiązkiem, dlatego to takie trudnie.

  UP może być tym zdrowym rozsądkiem, bo to nie ja coś sobie wmawiam co łatwo znegować, a urządzenie mi mówi że już czas się ogarnąć. To jest bardzo ważne, bo tak prosta czynność dla kogoś takiego jak ja nie ma wiele wspólnego z trzeźwym myśleniem o poranku..

 • Super!

 • Buzuk

  FitBit nie jest w formie klipsu. Klips jest opcjonalny i zalecany przy aktywnościach sportowych gdzie istnieje ryzyko, że wysunie się z kieszonki. Ja swojego noszę normalnie, włożonego do małej kieszonki w dżinsach :-)

 • Adam

  Do czego te urzadzenia sluza? Misfit shine i up?

 • Adam

  Przeczytalem ze pomagaja w regulacji snu.. Tzn? Jest to dla mnie noezmiernie wazne gdyz szukam tego typu urzadzenia

 • Pingback: Mały krok dla ludzkości – FitBit One | Makowe ABC()