Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Manipulacja Dominika — Siri vs. Google Now

· Wojtek Pietrusiewicz · 17 komentarzy

Właśnie dostałem maila od czytelnika, któremu nie podobała się treść informacji opublikowanej na iMagazine, autorstwa Dominika. Nie mogłem się powstrzymać przed wrzuceniem treści tutaj (pisownia oryginalna), ponieważ to ja mu sprzedałem bana, przez którego nie może komentować. W sumie trochę szkoda …

Szanowny Autorze,

ponieważ zaprezentowałeś typowe dla Applistów podejście do temat „nie mogę dyskutowac bo ne mam argumentów i się boję publicznie ośmieszyć, to go zabanuję”, pozwalam sobie przesłac Ci moje uwagi tą drogą.

Dotyczy to tematu: „Google Now dostępne na iOS”.

Oj, nieładnie!

„Jest to swego rodzaju odpowiedź Google na iOSową Siri.”

Twoje wypowiedź sugeruje, ze Google zaimplementowało tę funkcje po wydaniu Siri, a tymczasem, Google Now jest o ładnych kilka lat wczesniesze niz Siri. Czytając taki wpis, każdy Fanboy utwierdza się w przekonaniu, że „wszyscy kopiują od Apple”.

Nie będę się tu wypowiadać na temat całego szeregu funkcji, które Google Now – w przeciwieństwie do Siri – posiada.

Jednak sprzeciwiam się oczywistej manipulacji: to Siri jest odpowiedzią (średnio udaną) na Google Now. I to w dodatku, w nieustającej wersji beta.

Pozdrawiam

Drogi czytelniku,

  1. Dostałeś bana, z tego co pamiętam, ode mnie za pisanie w komentarzach głupot, które nie są poparte absolutnie żadnymi faktami. Mogę się mylić. Ale nie sądzę.
  2. Dominika wypowiedzi słusznie sugerują, że Google był drugim w tej kategorii. Siri została wprowadzona 9 miesięcy przed premierą Google Now.
  3. Dominik jednocześnie nigdzie nie napisał, że Google cokolwiek skopiował — nawet tego nie sugerował. Co więcej, jest właścicielem Nexusa 7, z którego korzysta codziennie, w tym z Google Now.
  4. Skoro Ty nie będziesz wypowiadał się na temat zalet Google Now, to ja pominę to samo u Siri — mimo wszystko uważam je za różne narzędzia, które mają wąską część wspólną.
  5. Logika podpowiada, że skoro Siri zostało zaprzentowane przed Google Now, to nie może być na niego odpowiedzią.
  6. Premiera Siri miała miejsce wraz z iPhonem 4S w październiku 2011 roku.
  7. Premiera Google Now odbyła się w czerwcu 2012 roku, przy okazji premiery Android 4.1 podczas Google I/O.

Również pozdrawiam.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.