Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Manipulacja Dominika — Siri vs. Google Now

· Wojtek Pietrusiewicz · 17 komentarzy

Właśnie dostałem maila od czytelnika, któremu nie podobała się treść informacji opublikowanej na iMagazine, autorstwa Dominika. Nie mogłem się powstrzymać przed wrzuceniem treści tutaj (pisownia oryginalna), ponieważ to ja mu sprzedałem bana, przez którego nie może komentować. W sumie trochę szkoda …

Szanowny Autorze,

ponieważ zaprezentowałeś typowe dla Applistów podejście do temat „nie mogę dyskutowac bo ne mam argumentów i się boję publicznie ośmieszyć, to go zabanuję”, pozwalam sobie przesłac Ci moje uwagi tą drogą.

Dotyczy to tematu: „Google Now dostępne na iOS”.

Oj, nieładnie!

„Jest to swego rodzaju odpowiedź Google na iOSową Siri.”

Twoje wypowiedź sugeruje, ze Google zaimplementowało tę funkcje po wydaniu Siri, a tymczasem, Google Now jest o ładnych kilka lat wczesniesze niz Siri. Czytając taki wpis, każdy Fanboy utwierdza się w przekonaniu, że „wszyscy kopiują od Apple”.

Nie będę się tu wypowiadać na temat całego szeregu funkcji, które Google Now – w przeciwieństwie do Siri – posiada.

Jednak sprzeciwiam się oczywistej manipulacji: to Siri jest odpowiedzią (średnio udaną) na Google Now. I to w dodatku, w nieustającej wersji beta.

Pozdrawiam

Drogi czytelniku,

 1. Dostałeś bana, z tego co pamiętam, ode mnie za pisanie w komentarzach głupot, które nie są poparte absolutnie żadnymi faktami. Mogę się mylić. Ale nie sądzę.
 2. Dominika wypowiedzi słusznie sugerują, że Google był drugim w tej kategorii. Siri została wprowadzona 9 miesięcy przed premierą Google Now.
 3. Dominik jednocześnie nigdzie nie napisał, że Google cokolwiek skopiował — nawet tego nie sugerował. Co więcej, jest właścicielem Nexusa 7, z którego korzysta codziennie, w tym z Google Now.
 4. Skoro Ty nie będziesz wypowiadał się na temat zalet Google Now, to ja pominę to samo u Siri — mimo wszystko uważam je za różne narzędzia, które mają wąską część wspólną.
 5. Logika podpowiada, że skoro Siri zostało zaprzentowane przed Google Now, to nie może być na niego odpowiedzią.
 6. Premiera Siri miała miejsce wraz z iPhonem 4S w październiku 2011 roku.
 7. Premiera Google Now odbyła się w czerwcu 2012 roku, przy okazji premiery Android 4.1 podczas Google I/O.

Również pozdrawiam.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • sory będzie offtop, fajny blogasek. Szacunek za to, że wygląda dobrze, to chyba drugi blog po Zombie Samurai, który wygląda dobrze. No logasek jest trochę lipa, ale generalnie mega szacun.

 • Ej, ale po co? Odpowiadanie debilom w osobnym wpisie na blogu jest jeszcze większą stratą czasu, niż odpowiadanie im w komentarzach :)

 • Shit happens.

 • epicka odpowiedz :)

 • Walka fanboy’a z fanboy’em. Ten artykuł nie powinien powstać.

 • Twój komentarz nie ma sensu, bo akurat wszyscy lubimy Google Now.

 • MarioFraszczak

  Prawda , poświecanie artykułu na głupoty jakich wiele jest jeszcze większą głupotą . Drogi Moridinie – musisz mieć wieeele wolnego czasu :) Zazdroszcze . A tak na przyszłość , ignorancja boli bardziej . Serio

 • Też bardzo lubię, tylko, że w tym artykule jest o nim niewiele.
  Niepotrzebnie pogłębia konflikt pomiędzy zwolennikami iOS’a i Androida.
  Ktoś napisał trochę głupot o GN, a Ty niepotrzebnie go ośmieszasz (bez względu na to jakie miałeś intencje pisząc ten artykuł).

 • Uważam, że milcząc i przechodząc obok debilizmów, po cichu zgadzamy się na nie. @Moridin:disqus bardzo dobrze, zwracaj uwagę na idiotów i nie słuchaj innych. Poza tym, Twój blog, Twoje warunki o czym i jak piszesz.

 • Myślę, że chodziło mu o iGoogle. Funkcjonalnością i wyglądem może przypominać google now.

 • Maciej Winiarski

  Ale to nie był RedNacz? ;-)

 • Nie trzeba milczeć, można napisać obszerny artykuł w iMagu/AMagu porównując w nim obie apki. Obiektywnie.

 • Makowe ABC to ani nie jest iMag, ani AMag. Tutaj Wojtek może sobie pisać co chce i nawet super-nieobiektywnie jeśli mu się tak podoba.

 • Widzę, że zamiast spróbować zrozumieć mój punkt widzenia, wolisz desperacko bronić Wojtka.
  Chodzi mi tylko o to, żeby zamiast publikować teksty niepotrzebnie pogłębiające konflikt, napisać artykuł dogłębnie opisujący ww. aplikacje tak, by przedstawić jasny obraz zwolennikom obu rozwiązań.

 • domel

  Aaaale wam sie nudzi… Wyluzujcie troche bo troche smiesznie to wyglada.

 • Były. O Google Now w porównaniu do Siri już kilkukrotnie pisałem.

 • Drugi? Pierwszy. :)