Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

W poszukiwaniu idealnego portfela – małymi kroczkami do celu

· Wojtek Pietrusiewicz · 27 komentarzy

Jakiś czas temu pisałem o portfelach – od dłuższego czasu poszukuję idealnego modelu dla siebie i na chwilę obecną takowego jeszcze nie znalazłem. Duński Mujjo jest bliski ideałowi, ale niestety nie wypełnia moich potrzeb w postaci miejsca na wszelkie karty kredytowe. Wiele innych albo odstrasza mnie cenę w stosunku do tego co oferują, albo nie zmotywowałem się jeszcze do ich zakupu – właśnie ze względu na poczynienie koniecznych kompromisów.

Dzisiaj robiąc zakupy w Galerii Mokotów1, zupełnym przypadkiem natknąłem się na mały sklepik, w którym na półkach leżało kilka ciekawych produktów firmy MyWalit.

Magic Wallet

Na ten model zdecydowała się moja żona. Kolorystyka zwana „Jamaica” bardzo przypadła jej do gustu.

Włożyliśmy do środku, pod gumki, kilka przedmiotów, aby ich rozmiar było łatwiej zobrazować. Same gumki niestety są dosyć „luźno” naciągnięte, przez co dopiero sterta 4-5 kart kredytowych jako-tako się trzyma. Też się do niego przymierzałem, ale nie pasował mi właśnie z powodu zbyt małej ilości kieszeni na karty i wspomniane gumki.

Plusem jest mała, zapinana na zamek kieszonka na tylnej ściance – może się czasami przydać.

N/S Credit Card Holder

Sam zdecydowałem się na dwa modele, przy czym pierwszy z nich przeznaczyłem do wykorzystania w przypadku ograniczonego miejsca – mieści zaledwie kilka (6-8) kart kredytowych.

Standard Wallet

Podstawowym wyborem stał się natomiast „portfel standardowy„, w którym jestem w stanie zmieścić się ze wszystkim poza bilonem.

Przy pojedynczym zapełnieniu przegródek pozostaje bardzo cienki, na tyle, że bez większych problemów mieści się w przedniej kieszeni jeansów.

Niestety po wypełnieniu dwoma kartami na przegrodę staje się znacznie grubszy, ale ładnie się spłaszcza w kieszeni. Zaletą jest oczywiście fakt, że po prostu mieszczę się w nim ze wszystkim.

* * *

Żaden z powyższych niestety nie spełnia wszystkich moich potrzeb, więc tymczasowo będą musiały wystarczyć, a poszukiwania będą trwały dalej. Jedno co przyznam MyWalit to to, że stosują bardzo wysokiej jakości skórę bydlęcą.

  1. Na przeciwko Empiku na 1. piętrze.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.