Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

W poszukiwaniu idealnego portfela

· Wojtek Pietrusiewicz · 35 komentarzy

Od dłuższego czasu poszukuję jakiegoś sensownego i minimalistycznego portfela. Mój obecny już ma wiele lat i zbliża się do końca swojego życia – porządna skóra, która wytrzymała ponad 10 lat codziennego użytkowania. Niestety szwy powoli puszczają, a plastikowe wewnętrzne elementy nie nadają się już do niczego.

Nowy model ma przede wszystkim być minimalistyczny i mieścić się w przedniej kieszeni jeansów. Ma być też funkcjonalny i pozwalać wygodnie wyciągać z niego plastic oraz banknoty. Niestety powyższe wymagania będą wymagały kompromisu w postaci braku kieszeni dla bilonu.

Futurystyczny HuMn

Ten portfel składa się z elastycznej gumki oraz metalowych lub carbonowych płytek, które jednocześnie zabezpieczają karty znajdujące się pomiędzy nimi przez zeskanowaniem. Nie ustaliłem tylko czy chroni przed skanowaniem kart typu PayPass.

Jim Whittle Wrap

To cacuszko od Jima Whittle podejrzałem na blogu Meewosha. Niestety ma jedną ogromną wadę – obawiam się, że wyjmowanie kart z kieszeni będzie tragicznie upierdliwe. Miałem już kiedyś taki portfel i jeśli nie ma z drugiej strony otworu do ich „pchnięcia” to przy ciasnym upakowaniu staje się kompletnie niefunkcjonalny.

Zeroz

Zeroz to bardziej „trzymak” na plastik niż pełnoprawny portfel, niemniej jednak zapowiada się świetnie. Wystający „dzyndzel” służy do wysuwania najczęściej używanej karty. Jest też dostępny w trzech rozmiarach i umożliwia upchnięcie gotówki razem z kartami.

HandGraft Pocket Phone Case

Ponownie … nie jest to do końca portfel, ale może spełniać takie zadania jednocześnie zabezpieczając naszego iPhone’a. To zresztą jeden z najpiękniejszych pokrowców jaki widziałem, który jest dodatkowo dostępny w róznych kolorach skóry.

HandGraft Bill Folder

Jeden z piękniejszych modeli jaki widziałem. Obawiam się jednak, że będzie miał za mało miejsca na wszystkie karty jakie chciałbym w nim zmieścić … cztery karty bankowe, dowód, prawko, trzy karty lojalnościowe … Ech. Ale jest też w innych kolorach.

HandGraft Phone Wallet

Ten model nie jest może tak delikatny jakiego szukam, ale poza funkcją portfelową, również dba o telefon, a trzymanie wszystkiego w jednym miejscu nie jest bez znaczenia – tym sposobem portfel i telefon mógłbym trzymać w jednej kieszeni.

A Wam który się najbardziej podoba?

Dajcie znać w komentarzach – jeszcze nie podjąłem decyzji, a każda uwaga może okazać się cenna. A może macie własne propozycje?

Zdjęcie tytułowe: Kevin O’Mara

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.