Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

To przerasta ludzkie pojęcie →

· Wojtek Pietrusiewicz · 3 komentarze

Paweł Opydo:

Dziś znaleźli ten patent Apple. Kliknijcie i obejrzyjcie go sobie dokładnie. Co Wam przypomina? Oczywiście, na rysunkach widać tablet. Konkretnie: pierwszy model iPada. Ale Michał Majchrzycki, redaktor AntyWeb, doszedł prawdopodobnie do wniosku, że to mało chwytliwe. Stwierdził więc, że – cytuję – “to jest już absurd! Apple patentuje… prostokąt”.

Niestety, ale ostatnie tygodnie i miesiące spowodowały, że wszystkie polskie serwisy z *Web w nazwie wyleciały z moich RSSów. Tego się po prostu nie da czytać.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

  • Nie tyle sam stwierdził, co pewnie przetłumaczył wiadomości z zagranicznych serwisów, gdzie też pisali o tym, że Apple opatentowało prostokąt.

    Nie pierwszy raz mamy problem z bezrefleksyjnym tłumaczeniem newsów – przy subskrypcjach w Andku było to samo (wprowadzili możliwość darmowego testowania ich przez jakiś czas, a sporo redaktorów w dziwny sposób doszło do wniosku, że Google zaczęło obsługiwać triale zwykłych aplikacji, a nie samych subskrypcji). I to jest większy problem moim zdaniem.

  • cała Polska sieć to stwierdziła na początku tygodnia. Apple oszalał – patentuje prostokrąt z zaokrąglonymi rogami… żal

  • Do moich RSS’ów serwisy z Web w nazwie nawet nie trafiły – szkoda mi na ten syf czasu. Jedynym powodem dla ktorego to czytam to wyłapywanie faili i wyśmiewanie ich.