Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

iPad 4 to nie tylko odświeżenie mające na celu ujednolicenie portów →

· Wojtek Pietrusiewicz · 2 komentarze

Norbert Cała:

Logiczną odpowiedź mam tylko jedną – Apple chciało ujednolicić złącza we wszystkich aktualnie sprzedawanych urządzeniach z iOS. iPhone 5 ma nowe złącze Lightning, iPod touch też, iPad mini również. Duży iPad odstawał od tej rodziny i w celu lepszej promocji nowego standardu zdecydowali się na upgrade iPada, przy okazji zmieniając nie tylko złącze ale również procesor i jeszcze kilka szczegółów.

To niewątpliwie jeden z powodów, ale nie zapominałbym o dzisiejszej, sklepowej premierze Nexusa 10. iPad z nowym A6X, a przede wszystkim nowym układem graficznym, rozkłada konkurencję na łopatki. To istotne, ponieważ A5X, mając do obsłużenia rozdzielczość 2048×1536, w dynamicznych i bardziej wymagających grach, mógł odstawać od najszybszych układów na rynku. Zresztą co ja tu będę pisał – zobaczcie sami.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

  • fiszmak

    Udało mi się go zdobyć w pierwszym rzucie w Cortland i tak planowałem zakup nowego iPada i akurat trafiłem na 4 zamiast 3 którą byłem zainteresowany. Przy tym wyborze który zaskakująco dało Apple nie zastanawiałem się minuty którego iPada wybrać. Zmian jest trochę, to co mogę powiedzieć używając go od ostatniego czwartku to to ,że ładowarka 12V sprawniej ładuje , jest chłodniejsza zwłaszcza podczas ładowania przy jednoczesnym użytkowaniu iPada. To co jeszcze mogę powiedzieć to to ,że iPad 4 włącza i wyłącza się praktycznie błyskawicznie. Czas pracy na baterii po pierwszym pełnym rozładowaniu i naładowaniu to prawie 13 godzin użycia głównie pracy przy połączeniu z siecią WiFi , jeden film, trochę gier i pracy przy 3 minutowym projekcie filmu w iMovie. Poza tym standard czyli wszystko to do czego iPad jest stworzony przy jasności ekranu na około 20% skali bez trybu automatycznej jasności. To co mnie zaskoczyło to to ,że jest chłodny , bardzo chłodny. Tylko nieco cieplejszy od mojego iPada 1 . Zaskoczyło mnie to i pomimo oczywistej wydajności którą oferuje iPad 4 jest bardzo ważne bo chłodne urządzenie to chłodna bateria a co za tym idzie dłuższe jej życie bez strat pojemności spowodowanych ciągłym jej nagrzewaniem. Błyskawicznie łączy się z WiFi a wydajność pracy w sieci z aplikacjami czy w czymkolwiek jest bardziej niż zadowalająca. Po prostu trzeba go wziąć do reki by to ocenić . Co mi się nie podoba ? W aktualnie dostępnym iTunes jest brak ikony w typie podłączonego sprzętu podczas synchronizacji :) !
    Aparat z tego co widzę nie ma stabilizacji nie ma HDR i panoramy. Ale to detal.
    Gdyby tylko miał tył wykonany z aluminium o kolorze i fakturze z mojego wciąż ulubionego iPada 1 to był by idealny a tak jest „tylko doskonały”

  • Paweł Witek

    Jeśli chodzi o ujednolicanie standardów, to tak średnio im wyszło – karta sim została stara. Moim zdaniem bardzo prawdopodobną wersję, a chyba w ogóle nie braną pod uwagę, jest chęć zmiany cyklu prezentacji. O ile jeszcze rok temu data premiery w przypadku iPada nie miała znaczenia, tak teraz przy coraz bardziej nasyconym rynku, coraz silniejszej konkurencji, sensownym jest przesunięcie premier na okres przedświąteczny.