Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Phil Schiller o zadrapaniach na iPhonie 5

· Wojtek Pietrusiewicz · 7 komentarzy

Phil Schiller napisał, w odpowiedzi na maila użytkownika iPhone’a 5, że …

Każdy aluminiowy produkt może zostać zadrapany przy jego używaniu, ujawniając naturalny srebrny kolor pod spodem. To jest normalne.

Nie mam absolutnie z tym problemu – to szczera prawda, o czym zresztą pisałem tutaj. Problemem nie są jednak zadrapania powstałe w wyniku zaniedbań czy fizycznego uszkodzenia. Problemem są fabrycznie nowe iPhone’y, które po wyjęciu z pudełka już są podrapane. Dotyczy to zarówno czarnych jak i srebrno-białych modeli, z tą różnicą, że na tych drugich nie jest to tak widoczne. Phil zdaje się po prostu odpowiadać na ten pierwszy przypadek …

Z przeszłości wiemy, że Apple najpierw zbada problem, znajdzie jego rozwiązanie i dopiero potem ogłosi to publicznie1. W międzyczasie jednak, z tego co raportują użytkownicy fabrycznie zadrapanych iPhone’ów, wystarczy udać się do sprzedawcy, aby wymienił go on na nowego. Nie zgadzajcie się na produkt, który nie jest idealny, nawet jeśli Wam ryski nie przeszkadzają. Wina zapewne znajduje się gdzieś w fabrykach Apple i jestem pewien, że zostanie rozwiązana, niemniej jednak ubiegajcie się o modele wolne od tych wad.

 1. Lub nie.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • mr_dos

  To co mam wziąć biały? Biały już mi się trochę opatrzył.
  A tak liczyłem na tą czerń. Cholera jestem w kropce.
  A do zamówień jeszcze tylko parę godzin.

 • r_afal

  Nigdy nie miałem białego iPhone. Czas to zmienić.

 • adrian

  „nic się nie stało” ;-)
  mogli zrobić z innego materiału, a teraz oczywiste jest, że aluminium się rysuje – skoro wiedzieli, że aluminium się rysuje, to tak specjalnie uszczęśliwiają użytkowników ?

 • Ja już złożyłem preorder na biały. Chciałem czarny ale trudno, będzie trzeba się lansować bardziej szpanerską wersją ;)

 • Co Ty ostatnio tak trollujesz? Miałeś przecież iPhone’a 2G i wiesz że się rysował. Jakoś wtedy nie marudziłeś.

 • adrian

  fakt, ze ostatnio juz Apple mnie meczy, albo raczej znudzil mi sie – wiesz, ze zaczalem ciagnac ten wozek wczesniej od Ciebie ;-) – szukam jakiejs alternatywy i najgorsze jest to, ze nie specjalnie mam wybor ;-(
  Co do 2G to byla jedna istotna roznica – aluminiowe plecki byly szare/srebrne i rysy nie byly tak widoczne jak na obecnym czarnym – kontrast czarny do srebrnego. Wolalbym ten element ze stali jak to bylo w iP4/S – nawet kosztem wagi – ile przeciez tego jest….

 • To kup sobie białego. A jak chcesz docenić Apple to kup sobie Androida. ;-)