Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

iPod touch 5G – najlepszy kieszonkowy aparat, zaraz po iPhonie 5

· Wojtek Pietrusiewicz · 11 komentarzy

Oto nowy iPod touch piątej generacji. Poprzednie podbiły świat jako konsole do gier. Ta go podbije jako aparat fotograficzny. Idioten-aparat, ale jednak aparat. Wielu z Was pewnie zasugeruje mi puknięcie się w głowę, tym bardziej, że można dzisiaj kupić takie twory jak Nikon S800c czy Samsung Galaxy Camera – prawdziwe aparaty oparte na Androidzie. Rozmiar ma znaczenie. Większe jest lepsze. Ale nie w tym wypadku.

Najnowsze propozycje Samsunga i Nikona mogą dla wielu rzeczywiście być interesującymi produktami. To jednak wciąż aparaty o dużych gabarytach, których nie ma jak wygodnie przetransportować w kieszeni. Co więcej, fakt że mają Androida niewiele znaczy. Czy ktokolwiek wyobraża sobie wygodne wykorzystywanie ekranu dotykowego przy tak grubym aparacie przez okres dłuższy niż minutę?

Tutaj nowy iPod touch z pewnością zrobi furorę – nie dość, że ma w końcu porządny aparat, prawdopodobnie przynajmniej klasy iPhone’a 4 lub 4S1, ale o mniejszej liczbie pikseli, to sam jego wygląd jest genialny. Wprowadzenie kolorów z pewnością ożywi rynek oraz potrzeby klientów, a w szczególności tych młodych. Jakość zdjęć będzie dla ogromnej rzeszy ludzi w zupełności wystarczająca oraz jednocześnie prawdopodobnie lepsza niż z ich idioten-kamera sprzed paru lat. Co więcej – touch ma iOS, więc instalacja takich perełek jak Snapseed czy Camera+ nie będzie problemem.

Konsola do gier i idioten-kamera w jednym dla wielu będzie pokusą nie do odpuszczenia, szczególnie dla tych młodszych ode mnie. Podejrzewam też, że po raz pierwszy, z czasem oczywiście, na rankingu Flickr może pojawić się pierwszy iPod. Strasznie żałuję, że to nie modułu 3G z GPSem. iPhone 5 zresztę też powinien się tam wskoczyć dosyć szybko …

A jaki kolor Wy byście wybrali? Nie pogardziłbym czerwonym osobiście.

  1. Prawda oczywiście okaże się w testach.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.