Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

iPhone 5 / 6G zostanie zaprezentowany 12/09/12 [uaktualniony!]

· Wojtek Pietrusiewicz · 30 komentarzy

Apple dzisiaj rozesłało zaproszenia na keynote, który odbędzie się 12/09/12. Jak widać, cień rzucany przez 12-tkę pokazuje zupełnie inną liczbę, która może sugerować nazwę następnego modelu iPhone’a. Osobiście mam nadzieję, że tak jednak nie będzie.

Mój timeline na twitterze jest obecnie pełny numerologów, którzy wieszą, że chodzi o pięć nowym modeli – iPhone’a, iPada mini z ekranem 7.85″, iPoda touch, iPoda nano i iPoda shuffle. A może to po prostu chodzi o piąty rząd na SpringBoardzie? 5″ ekran? Pięć różnych wariantów kolorystycznych? Pięć dni gwarancji? Nie wiem i szczerze mówiąc nie mam zamiaru tego interpretować. Spodziewam się natomiast prezentacji następujących produktów …

iPhone szóstej generacji – nowy model spodziewany jest od dawna, a to co dokładnie może mieć w sobie opisałem bardzo szczegółowo tutaj. Powtarzałem to już niejednokrotnie – ‚iPhone 5’ nie pasuje z paru powodów. Przede wszystkim dlatego, że jest to szósta generacja telefonu. iPhone 4 był z kolei czwartą generacją, a 4S oznaczało 4-kę z Siri. Dopóki nie zobaczę dowodów to nie uwierzę, że będzie cokolwiek innego niż ‚Nowy iPhone’.

iOS 6 – W dniu premiery lub na kilka dni przed, spodziewam się wersji Golden Master. Pełna wersja ukaże się dzień przed wejściem iPhone’a na półki sklepowe, czyli prawdopodobnie 21/09/12.

Odświeżone modele iMac – To uważam za najmniej prawdopodobne, ale nie da się tego wykluczyć.

No i to byłoby na tyle. Z jednej strony Apple może równocześnie pokazać odświeżone Maki, iPada, iPody i inne rzeczy, ale osobiście uważam, że iPad i iPod zostaną pokazane na osobnym keynote, w październiku.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.