Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

iPhone 5 / 6G zostanie zaprezentowany 12/09/12 [uaktualniony!]

· Wojtek Pietrusiewicz · 30 komentarzy

Apple dzisiaj rozesłało zaproszenia na keynote, który odbędzie się 12/09/12. Jak widać, cień rzucany przez 12-tkę pokazuje zupełnie inną liczbę, która może sugerować nazwę następnego modelu iPhone’a. Osobiście mam nadzieję, że tak jednak nie będzie.

Mój timeline na twitterze jest obecnie pełny numerologów, którzy wieszą, że chodzi o pięć nowym modeli – iPhone’a, iPada mini z ekranem 7.85″, iPoda touch, iPoda nano i iPoda shuffle. A może to po prostu chodzi o piąty rząd na SpringBoardzie? 5″ ekran? Pięć różnych wariantów kolorystycznych? Pięć dni gwarancji? Nie wiem i szczerze mówiąc nie mam zamiaru tego interpretować. Spodziewam się natomiast prezentacji następujących produktów …

iPhone szóstej generacji – nowy model spodziewany jest od dawna, a to co dokładnie może mieć w sobie opisałem bardzo szczegółowo tutaj. Powtarzałem to już niejednokrotnie – ‚iPhone 5’ nie pasuje z paru powodów. Przede wszystkim dlatego, że jest to szósta generacja telefonu. iPhone 4 był z kolei czwartą generacją, a 4S oznaczało 4-kę z Siri. Dopóki nie zobaczę dowodów to nie uwierzę, że będzie cokolwiek innego niż ‚Nowy iPhone’.

iOS 6 – W dniu premiery lub na kilka dni przed, spodziewam się wersji Golden Master. Pełna wersja ukaże się dzień przed wejściem iPhone’a na półki sklepowe, czyli prawdopodobnie 21/09/12.

Odświeżone modele iMac – To uważam za najmniej prawdopodobne, ale nie da się tego wykluczyć.

No i to byłoby na tyle. Z jednej strony Apple może równocześnie pokazać odświeżone Maki, iPada, iPody i inne rzeczy, ale osobiście uważam, że iPad i iPod zostaną pokazane na osobnym keynote, w październiku.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • A czemu jesteś tak bardzo przeciwny tej nazwie? Jest ona po pierwsze konsekwentna, a po drugie czytelna dla ludzi.

 • Kurde, jakoś nie mogę do tego dojść, o co ci chodziło ;)

  Zgodnie z przeciekiem będzie zaprezentowany 12/09/12, bo zaproszenia zostały wysłane z napisem „iPhone 5”?
  Czy zgodnie z przeciekiem, będzie o 9 dni później, bo z taką datą zostały wysłane?
  I co masz na myśli „Osobiście mam nadzieję, że nie”?
  Masz nadzieje, że nie będzie 9 dni później, czy masz nadzieje, że to nie będzie iPhone 5 zaprezentowany 12/09/12, czy jeszcze jakaś inna kombinacja?

 • mataman

  A to niby dlaczego się iPhone 5 nie podoba? The New iPhone może lepsze? Następny Norbert.

 • Konsekwentna w czym przepraszam?

 • atomjar

  Pierwszy iPhone nie miał żadnych dodatkowych znaków, bo był pierwszy, podobnie jak iPad. Drugi miał sieć 3g więc nazwano go iPhone 3g. Trzeci iphone był po prostu szybszy od swojego poprzednika, ale nie był na tyle rewolucyjny, stąd iPhone 3GS. iPhone 4 jest czwartą wersją iPhona, dlatego to nazewnictwo. A „5” co miała by oznaczać, po prostu kolejna liczba? Przypuszczam, że ta „piątka” na zaproszeniach ma trochę namieszać w interpretacji i nie będzie tak oczywista. Ale to tylko moje domysły…

 • emigrant

  O ile to nie fake to jak byk jest tutaj napisane The new iPhone http://www.voila.pl/383/6lrms/index.php?get=1&f=1

 • To fake.

 • To wygląda na fake, iOS 6 ma mieć inną, domyślną tapetę, taką, jak w nowym iPadzie. Ta z ML pojawiała się na kilku mockupach.

 • iPhone 5 nie ma sensu, bo to nie jest piąty iPhone. Jedyne racjonalne rozwiązanie to 5 rdzeni, 5″, 5 GB ramu, wszystko nierealne. Będzie the new iPhone i już.

 • mataman

  new iphone jest tak samo bzdurne jak new ipad.

 • Oj tam, iPhone 2 generacji nazywał się 3G, dobra możemy to tłumaczyć że chodzi o technologię sieci komórkowej, iPhone 3GS gdzie S ma oznaczać szybkość a przy 4S, Siri. Jak tak patrzę na wagę tych nazw, to 5 jest kolejną cyferką z kolei, a oznaczać może taką pierdołę jak 5 rzędów ikonek (większy ekran).

  Jeśli piszą 5 to będzie 5 bo zawsze coś można było wyczytać z zaproszeń od Apple i nie ma tak że nie ma co tego interpretować tylko to świadczy o jednym a nie stu powodach.

 • Konsekwentna w nazewnictwie. Przecież Photoshopa nie wyliczasz, że najnowsza wersja to 13 (co wyświetla się jak klikniemy Photoshop->About) tylko mówimy CS6.
  iPhone 5 to może być po prostu nazwa handlowa. Był 4 i 4S to czas na 5. Chociaż osobiście też sądzę, że będzie po prostu iPhone.

 • 3 -> 3S -> 4 -> 4S -> 5… Po prostu jeśli Apple nazwie go iPhone 6 (jako 6-ty model z rzędu) to wszyscy się będą zastanawiać „a co się stało z 5?”, nikt przecież nie liczy, która to generacja z rzędu.

 • Pingback: Futurus.eu » iPhone 5 (a może nie tylko on?) już 12 września. Oficjalnie()

 • BGN

  Dla mnie byłoby świetnym posunięciem ogłoszenie iPhone’a 5 z ekranem 5″.

  Czekam na nowego iPod’a, koniecznie musi się pokazać!

  iPada Mini nie będzie, nowych Maków bym się nie spodziewał, jeśli już to iMaki ale bez Retiny.

 • adam

  Moja teoria: ’12’ – jest to na pewno 12 września ale jest to również 2012 a ‚5’ jest to pięciolecie iPhone. Nowy iPhone będzie po prostu ‚nowym’.

 • Najsensowniejsze z tego co dotychczas słyszałem. ;-)

 • koralfx

  Uważam podobnie. Może po prostu myśląc „iphone 5” nie starajmy się odliczać, który to w kolejności tylko jaka to nazwa modelu. Ewentualnie liczbę tę odnosić do kwestii wizualnych. Na tej zasadzie ip 4 i 4s to cały czas ten sam model. Chociaż oczywiście wiemy że różnią się w środku oraz w działaniu. A co będzie jak pojawią się kolejne „nowe ajpady” i „nowe ajfony” – jak będziemy o nich mówić za parę lat… pogubimy się używając numerów generacji :-)

 • Właśnie numery generacji są najprostsze.

 • koralfx

  Dla „zaawansowanych zwolenników jabłka”. Ale przecież nie przywiązujemy się do ajfona generacji piątej tylko do ajfona 4s. Z każdym rokiem będzie trudniej pamiętać o tych generacjach, szczególnie w odpytywaniu na wyrywki, zawsze będziemy w głowie przeprowadzać małe obliczenie. Jest to po prostu nienaturalne. Niezależnie jednak od tego jak się będzie nazywał nowy iP – prawdziwym problemem będzie to, jak się powstrzymać od zakupu. Nawet jak ktoś ma 5-tą generację :-)

 • :-)

 • A ja mam jedno podstawowe pytanie: czy iMag również dostał owo ZAPROSZENIE?

 • Żartujesz sobie prawda?

 • SSebastian

  Wiadomo, ze obecnie największym rynkiem dla Apple są Chiny. Trzeba więc liczby 1, 2 i 5 przepuścić przez chiński horoskop. Dostaniecie wszystkie przymiotniki jakie określają nowy telefon od Appla. Jeszcze ciekawiej będzie jak uznamy 12 września 2012 za dzień urodzin nowego iPhona. Według chińskiego horoskopu charakterystyka numerologiczna dla tego dnia to 8, a Droga życia 8 – dominacja, autorytet, materializm.

  Mogę sprawdzić jeszcze jak ułożą mi się fusy po kawie :)

  teraz poważnie:
  Wydaje się, że o nowym iPhonie wiemy niemal wszystko, ale… w tych wszystkich przeciekach, plotkach, pewniakach nie widzę nigdzie tego elementu który ma skusić do przesiadki nawet posiadaczy 4S. Ten element którego nie ma nikt na rynku. Odpadają na starcie – większy ekran, proporcje 16:9, nawigacja, LTE, nowy system. Czegoś mi brakuje w tej układance.
  Najbardziej nurtuje mnie bateria – podobno 1440 mAh w nowym kontra 1430 mAh w obecnym w porównaniu z przewidywaniami o LTE + większy ekran + lepsze parametry techniczne.
  Mój typ (albo moje marzenie) to super bateria, albo super czas na baterii.

 • SSebastian

  Dopiero byłby problem jakby dostał :) Koszt takiej wycieczki organizowanej z tygodniowym wyprzedzeniem pewnie jest wysoki, walka kto pojedzie …

 • Twoja teoria jest sensowna ale dzięki niej wpadłem na kolejną, iPhone 6 generacji może nazywać się iPhone’m 5, a to dlatego, że:
  Pojawia się w pięciolecie istnienia urządzenia, a że 5 jest kolejną liczbą po czwórce, jest to wytłumaczenie dość logiczne choć niekoniecznie wszystkim może się spodobać ( zarówno nazwa iPhone 5 jak i moja teoria) .:)

 • Chciałbym doczekać takiego czasu, kiedy iMag będzie na krótkiej liscie u Appla :-) To by znaczyło, ze mam bardzo, bardzo zamożnego znajomego :-) W każdym razie zyczę Wam tego ….

 • Walczymy o takie zaproszenia przy każdej okazji. :-) Niewątpliwie damy znać jak w końcu będziemy je mieli …

 • @Moridin:disqus „Dopóki nie zobaczę dowodów to nie uwierzę, że będzie cokolwiek innego niż ‘Nowy iPhone’.” hmm… i jak uwierzyłeś już? :-p

 • A pozostało mi coś innego?