Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

iPhone 6 zostanie prawdopodobnie pokazany 9/09/2014

· Wojtek Pietrusiewicz · 21 komentarzy

John Paczkowski, na łamach Recode, poinformował dzisiaj, że Apple prawdopodobnie zaprezentuje kolejną generację iPhone’a w drugi wtorek września – 9/09/2014. Wiemy, że lubią takie ładne daty i keynote historycznie zazwyczaj odbywał się we wtorki. Paczkowskiemu można też w tych kwestiach ufać. Prawdopodobieństwo jest więc wysokie, że na początku wrześnie rozesłane zostaną zaproszenia, a premiera sklepowa powinna odbyć się tydzień lub dwa później. Tylko czego się mamy spodziewać?

Ten ostatni może również otrzymać szkło szafirowe na wyłączność. Ale nie musi…

No właśnie – wiemy dużo, ale nic nie jest pewne. Plotki i przecieki mówią o dwóch modelach iPhone’a 6 – 4.7″ i 5.5″, który może mieć przydomek Air. Mówią o tym, że będzie wyposażony w Apple A8, który może być taktowany wyższą częstotliwością w większym modelu. Ten ostatni może również otrzymać szkło szafirowe na wyłączność. Ale nie musi… fabryka, w której Apple produkuje szkło szafirowe, wcale nie musi być przeznaczona dla iPhone’a lub obu – spodziewane jest przede wszystkim w mitycznym iWatch/iOpasken/iTime. Pewne jest tylko to, że będzie nowy model i będzie miał Touch ID, tak jak jego poprzednik – cała reszta to spekulacje, pomimo wycieków. NFC? Wspominano o tym. Nowa podstawowa pojemność wynosząca 32 GB? Perhaps. Akumulator o pojemności 1810 mAh – „źródła donoszą”. Plotkowano również na temat haptic feedback, którego nie lubię. Na temat czujników – barometru, wilgoci i temperatury. Ktoś się nawet pokusił o dodanie bezprzewodowego ładowania do specyfikacji.

Jest jednak coś co wiemy – iPhone 6 będzie do dupy, a Apple się skończy.

Nadal niestety nie wiemy, zakładając że pojawią się dwa modele, czy będą one identyczne pod względem specyfikacji. Może większy będzie miał OIS? Szkło szafirowe? Lepszy aparat? Szybszy SoC? Nie wiem też czy iOS 8 będzie po prostu powiększony czy pojawi się nowa rozdzielczość dla developerów. Jak będą wyglądały obecne aplikacje? Ekran ma rzekomo mieć rozdzielczość 960×1704 px w obu modelach – jeśli to okaże się prawdą to będą miały odpowiednio 416 ppi i 356 ppi.

Jest jednak coś co wiemy – iPhone 6 będzie do dupy, a Apple się skończy.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.