Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Samsung Galaxy S III – „najpierwsiejsze” wrażenia

· Wojtek Pietrusiewicz · 15 komentarzy

Dzisiaj dotarł do mnie Samsung Galaxy S III … A już myślałem, że to nigdy nie nastąpi. Nie da się ukryć, że był to szczęśliwy zbieg okoliczności. Ciężko napisać o pierwszych wrażeniach po zaledwie godzinie z telefonem, a inne obowiązki niestety czekają w kolejce, więc krótko skrobnę parę słów, aby zaspokoić najbardziej ciekawskich.

Wszyscy prawdopodobnie spodziewacie się, że wybrałem model biały. Otóż nie! Zdecydowałem się na Pebble Blue z jednego prostego powodu – chciałem odmiany od popularnej ostatnio bieli. Nie ukrywam też, że ten telefon w tym kolorze zwyczajnie mi się nie podoba. Proporcje oraz odległości mikrofonu i przycisku Home od brzegów ekranu są zachwiane, a model niebieski to maskuje, więc nie przeszkadza to mi – osobie, która z podobnego powodu nie lubi modelu białego iPhone’a. W tym drugim wypadku przeszkadza mi czarna kropka od przedniej kamery. Tak – to szczegóły, ale dla niektórych istotne.

Pobierz w pełnej rozdzielczości – pobrano 324 razy

Tylna ścianka obudowa dodatkowo charakteryzuje się tym, że wygląda jakby była polakierowana przeźroczystą warstwą – trochę jak lakier samochodu w odmianie perłowej. Ma się wrażenie głębi – ponownie to kwestia gustu i jednym się spodoba, a innym nie. Niestety telefon, który otrzymałem miał już porysowany tył, więc ciekawy jestem czy przybędzie rys przy moim ostrożnym użytkowaniu.

Sam telefon w ręce leży bardzo podobnie do Samsung Galaxy Nexus, którego recenzowałem kilka tygodni temu. To dobra rzecz – HTC One X wyjątkowo źle leżał w mojej dłoni, pomimo że jego białą obudowę uważam za znacznie lepiej wykonaną. Nie mogę się jedynie przyzwyczaić do przycisku Sleep/Wake z prawej strony telefonu zamiast na górze jak to robi Apple i HTC. Jest to jednak całkowicie zrozumiałe – ten telefon jest po prostu duży, a ta lokalizacja zwiększa ergonomię. Nie wątpię, że z czasem stanie się to naturalne.

100% crop – niestety PenTile „szarpie” brzegi czcionek

Ekran jest ogromny, ale sam telefon zbliżony do wymiarami do Galaxy Nexusa. Niestety, również zastosowano panel AMOLED o PenTile’owym rozkładzie pikseli. Tutaj zdecydowanie wygrywa SLCD z HTC One X i IPS z iPhone’a 4/4S. Samsung twierdzi, że głównym powodem zastosowania takiego ekranu jest jego przedłużona żywotność, co wydaje się być dziwnym argumentem w czasach, w których ludzie wymieniają telefony co rok lub dwa. Tym bardziej, że widziałem kilkuletnie iPhone’y czy inne Androidy z LCD-kami i nic im się nie działo.

Na wrażenia dotyczące oprogramowania będziecie musieli poczekać, aż wyrobię sobie konkretną opinię – już kilka rzeczy mi bardziej odpowiada niż w stockowym ICS, ale jest też kilka rzeczy, które nie są do końca jasne/intuicyjne. Pełna recenzja pojawi się w iMagazine po wakacjach, ale być może trafi też wcześniej na WWW.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Pisza na bieżąco bo ja właśnie też dostałem do testów (z tą różnica że mój to rzeczywiście testowy egzemplarz bezpośrednio z Samsunga). Nie wiem jak Tobie ale to co mi się również podoba w Samsungu vs One X to fizyczny przycisk (ten ala iPhone). na HTC mi tego zdecydowanie brakowało nie wspominając o tym że trudno się je właśnie włącza biorąc pod uwagę lokalizację u góry przysku włącz/uśpij/wyłącz. Te rozwiązanie Samsunga pod tym kątem jest zdecydowanie lepsze.

 • A mój to przepraszam jaki jest? Nie testowy? Prosto od Samsunga. :-p

  Przycisk jest dla mnie za mały. Wolę ten z SGS2.

 • Mariusz Śliwka

  Jak dla mnie brak fizycznych przycisków, chociaż jednego! to największa wada dzisiejszych HTC, ech..czemu nie zrobią czegoś na wzór HTC Desire.. Nokia, LG też olały ta kwestie, jedynie tańsza Lumia 710 i właśnie samsungi w tym wave z bada
  swoją drogą testowaliście weva 3?

 • Mnie odpowiadają przyciski ekranowe z Galaxy Nexus.

 • A ja preferuje ten z iPhone’a :D

 • Ja też. :-D

 • Jak wygląda ustawianie proxy dla wifi? Czy wspierany jest plik autokonfiguracji?
  Czy tylko ja mam, że kiedy blokuję telefon często wciskam głośniej albo ciszej?

 • Powiem tak, do dzisiaj używałem sgs2. Ale im dłużej go używałem tym mniej mi się podobał.Dzisiaj kupiłem iP4S i jest to optymalny telefon jak dla mnie.A jeśli chodzi o sgs3 to wielkość ekranu jest przerażająco ogromny.Za duży ekran jak dla mnie.Ale iphone jest extra i wszystkim go polecam ;)

  P.S. Apple nie płaci mi zą reklamę ;)

 • Zobacz na fotkę mojego na Twitterze, to zobaczysz jak wygląda testowy :) … ps. nawet wersję softu ma jakąś dziwną :)

 • ekranowe ok, ale ten jeden ala iphone z Galaxy jest fajny. Chociaż de facto najbardziej mnie wkurza włączanie HTC u góry. Jak telefon ma 4,7 cala to zawsze trzeba go w tym momencie przesunąć w dłoni co bywa irytujące.

 • Powiedziałbym Alleluja ale zaraz od sekt powyzywają. ;-)

 • Nigdy bym nie przypuszczał, że komuś przeszkadza widoczność kamerki w białym iPhone. W czarnym też ją widać. Za to czujnik zbliżeniowy wyróżnia się znacznie bardziej.

 • Te dwie rzeczy to powód dla którego nie mam białego. W iPadzie jest przynajmniej symetria.

 • No, a chciałem o tej symetrii napisać, ale bałem się, że dorobie Ci jakąś opinie/gust czy zboczenie (bałem się, że tak to odbierzesz). Ja z kolei wybrałem białego, bo nie widać na nim tak bardzo paluchów.

 • Pingback: Samsung Galaxy S III – test i recenzja | iMagazine()