Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Sony Tablet P w Polsce

· Wojtek Pietrusiewicz · 9 komentarzy

Kamil Mizera:

Jeszcze na dobre nie rozkręciła się sprzedaż Sony Tablet S w Polsce, a już firma wprowadzana na nasz rynek nowy i bardzo ciekawie się zapowiadający tablet: Sony Tablet P.

Miałem oba modele w rękach podczas zeszłorocznych targów IFA i w żadnym momencie nie byłem nimi zachwycony. Pomijając zresztą aspekty techniczne i programowe, które mocno odstają w dzisiejszych czasach (Android 3.x zamiast 4.x, żeby daleko nie szukać), to cena jest co najmniej abstrakcyjna. Wersja o pojemności 4GB ma kosztować 2,499 PLN. To 400 PLN więcej niż najtańszy, 16-gigowy iPad 2, na którym można zainstalować najnowszego iOS 5 bez czekania w nieszkończoność.

Krótką video-recenzję Sony’ego możecie obejrzeć w Nadgryzionych Video tutaj — zaczyna się pojawiać od około 3:30.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Anonim

  Kolejny tablet, który po miesiącu po premierze będą dodawać gratis do telewizorów [Bravia]. ;)

 • Aktualizacja do Androida 4.0 jest potwierdzona. Weź pod uwagę wielkość iPada 2 (bardziej porównywałbym go z Sony Tablet S, a nie P)  bo moim zdaniem to totalnie różne produkty celowane w zupełnie inny target. Stąd uważam, że porównanie cenowe jest lekko nietrafne.

 • Czego aktualizacja? Galaxy S jej nie dostanie i to wiadomo już od jakiegoś czasu. 10 mln ludzi na lodzie.

  Cenowo jak najbardziej porównywalne.

 • Czego aktualizacja? No a o czym jest ten wpis? Sony Tablet P z tego co mi się zdaje…

  Cenowo to sobie i możesz porównywać ale produkty o tej samej grupie docelowej (czyli Sony Tablet S z iPadem, a nie Sony Tablet P z iPadem). Nie rozumiem co w tym niezrozumiałego.

 • Drogi autorze tego artykuły jeśli już mam porównywać ipada z tabletem Sony twoim językiem to patrz

  ipad2+3g 16gb = 2699 zł
  ipad 2+3g 32gb = 3099 zł

  Sony Tablet P który zmieszczę w kieszeni, mam najnowszy 3.2.1 relase 2 a Sony już potwierdziło xperie z 2011 że 4.0 dostanie (w tym moja Ray :)

  To Sony Tablet P+3G 32GB = 2568 zł (79zł tyle kosztuje karta 32GB microSD na allegro) Może kiedyś w przyszłości odkryjecie karty pamięci :) mówię fajna sprawa można muzykę przenosić i wogóle zdjecia z przejściówki z aparatu Alfa wiem wiem to Si-Fi tutaj ale warto było :)

  W Sony mam 2 lata gwarancji a w Ipadzie ? Pewnie to każą sobie $$$

  Nie mogę zmienić baterii w ipadzie a do tego:

  apple.com „iPad, bateria akumulatorowa i wszystkie dołączone akcesoria są objęte ograniczoną gwarancją na wady sprzętowe przez jeden rok od daty zakupu.”

  Podsumowując mam 530zł produkt tańszy który jest innowacyjny gdzie na rynku wszystko kopiuje ipday mam 2 lata gwarancji i coś jeszcze …. czyste sumienie że mój produkt jest robiony oryginalnie w japonii gdzie nikt nie skakał z okna bo producent każe robić za miskę ryżu. Tak Made In Japan 

  Pozdrowionka dla fanów FOXCONN :D

 • Tablet P jest innowacyjny? #ROTFL
  GL HF tak w ogóle. ;-)

 • Radosław Szeja

  Dla mnie Android nie jest lepszy od iOS’a z kilku względów, ale masz wielką rację w swoim poście. Porównanie cenowe jest trafne, można mieć jedynie zastrzeżenia do szybkości karty pamięci. Jest to produkt dobry jakościowo (tego oczekuje się od Sony), ale design mi nie odpowiada. Ogólnie wolałbym dopłacić do iPada, ponieważ to i tak duża gotówka, więc przede wszystkim potrzebuje wysokiego komfortu pracy, a na to również składa się stylistyka. Nie używałem Sony’ego, ale Android to Android i po prostu pewne cechy mi w nim nie odpowiadają.

 • Radosław Szeja

  A co jest innowacyjnego w iPadzie oprócz tego, że jest to pierwszy tablet na rynku (sprzedawany w dużych ilościach, bo do tego czy jest pierwszy nie jestem przekonany) ? 

  Podejście do przeglądania sieci czy mobilnej pracy? Z technologicznego punktu widzenia to jest iPhone, albo nawet iPod. iPhone 4 i 4S są dużo bardziej innowacyjne IMO.

 • Tak a’propos cen:

  15 stycznia zobaczymy na sklepowych półkach tylko wersję bez 3G w cenie 2499 złotych.

  Bez 3G. To czemu mam to porównywać do iPada 3G? Dlaczego? Bueller?