Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Ceny iPad w Polsce

· Wojtek Pietrusiewicz · 3 komentarze

Na AppleBlog znajdziecie screenshot ceny z hurtowni Action, jednak wbrew opinii Pawła, mam odmienne zdanie na ten temat. Otóż również otrzymałem screenshota z tej samej hurtowni, jednak z zupełnie innymi cenami. Różnice zaczynają się od około 240 PLN za natańszą wersję 16GB, a dochodzą do blisko 400 PLN netto dla iPad 64GB WiFi + 3G — na korzyść mojego źródła.

Kliknij, aby powiększyć

Czytelnik zwrócił mi uwagę na fakt, że każdy kontrahent Action ma swoje własne, wypracowane przez lata zniżki. Różnica nie bierze się znikąd, jednak źródło podejrzewa, że ceny są jedynie placeholderami … odpowiednikami często spotykanych literek TBD (to be decided/determined/defined) — w bardzo wolnym tłumaczeniu: czeka na określenie (ceny).

Jestem skłonny zgodzić się z nim, tym bardziej że cena Mac mini za $599 wynosi w iSpocie 2.499 PLN. To sugeruje, że odpowiedni 32-gigowy model iPad powinień kosztować zbliżoną sumę… Wierzę, że najtańszy model 16GB u nas zacznie się od 1.999 PLN brutto jeśli nie ciut mniej (stówkę?).

Niestety nie mogę pokazać dokładnych cen na powyższym screenie ze względu na fakt, że na ich podstawie Action mógłby dojść do dokładnej firmy, które te informacje rozpowszechniła. Raczej mało sklepów ma tak duże zniżki …

To wszystko dalej nie zmienia faktu, że iPad będzie bardzo drogi u nas. Czemu importer nie wolałbym zminimalizować sobie marży, a zyskać dzięki temu znacznie większą sprzedaż i zmniejszenie indywidualnego importu chociażby z USA jest ponad mnie.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.