Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Modyfikacja wyglądu panelu Preferencji pod OS X

· Wojtek Pietrusiewicz · 8 komentarzy

Do domyślnego wyglądu panelu Preferencji Systemowych jesteśmy przyzwyczajeni i zapewne w większości akceptujemy go takim jaki jest, czyli tak jak go zaprojektował Apple. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie mamy potrzeby wyświetlania wszystkich dostępnych opcji, to możemy zmodyfikować jego wygląd tak, aby widoczne były tylko te ikony, które nas interesują.

Przepis

Najpierw należy uruchomić Preferencje Systemowe i następnie przejść do menu Widok, w którym wybieramy opcję Customise (może ktoś podpowiedzieć jak to jest po naszemu?). Panel preferencji zmieni się i przy każdej ikonie pojawią się ptaszki, które możemy dowolnie odznaczać, aby usunąć z widoku niepotrzebne elementy.

Zatwierdzenie zmian ukrywa ikony. Jeśli chcemy je z jakiegoś powodu przywrócić, wystarczy ponownie wybrać powyższą opcję i zaznaczyć odpowiedniego ptaszka. Ciekawostką jest również możliwość wyłączenia kategorii w Preferencjach i wyświetlanie całości alfabetycznie — w menu Widok jest do tego stosowna opcja Sortuj alfabetycznie.

Smacznego!

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.