Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Modyfikacja wyglądu panelu Preferencji pod OS X

· Wojtek Pietrusiewicz · 8 komentarzy

Do domyślnego wyglądu panelu Preferencji Systemowych jesteśmy przyzwyczajeni i zapewne w większości akceptujemy go takim jaki jest, czyli tak jak go zaprojektował Apple. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie mamy potrzeby wyświetlania wszystkich dostępnych opcji, to możemy zmodyfikować jego wygląd tak, aby widoczne były tylko te ikony, które nas interesują.

Przepis

Najpierw należy uruchomić Preferencje Systemowe i następnie przejść do menu Widok, w którym wybieramy opcję Customise (może ktoś podpowiedzieć jak to jest po naszemu?). Panel preferencji zmieni się i przy każdej ikonie pojawią się ptaszki, które możemy dowolnie odznaczać, aby usunąć z widoku niepotrzebne elementy.

Zatwierdzenie zmian ukrywa ikony. Jeśli chcemy je z jakiegoś powodu przywrócić, wystarczy ponownie wybrać powyższą opcję i zaznaczyć odpowiedniego ptaszka. Ciekawostką jest również możliwość wyłączenia kategorii w Preferencjach i wyświetlanie całości alfabetycznie — w menu Widok jest do tego stosowna opcja Sortuj alfabetycznie.

Smacznego!

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Eskobana Eskobana

  personalizacja chyba vel customize

 • Marek Wojtaszek

  Customize to po polskiemu „dostosuj” ;-)

 • Mariusz Włodarczyk

  Znów banalna porada ale o której nie miałem pojęcia. Czekam na następne (serio)! :)

 • Marek Polak

  Trochę Ci się języki pomieszały Wojtku. :-) GB-EN, US-EN i PL. Ale porada, faktycznie ciekawa. Dziękuję.

 • Nic mnie się nie pomyliło. Wyobraź sobie, że język w OS X mam ustawiony na „British English”, a nie „US English”. Niedopatrzenie z Cupertino. Zresztą obie formy są dopuszczalne, chociaż -ise jest poprawna(niejsza).

 • Marek Polak

  Zwracam hono(u)r :-) Faktycznie, pomyłka Apple. Właśnie sprawdziłem na systemie z „jedynym słusznym” angielskim i niestety jest -ize. 
  Na dobrą sprawę, nie powinno być czegoś takiego jak US English, bo USA to jedyny kraj na świecie nie posiadający oficjalnego języka. :-)
  Pozdrawiam

 • Rafał O

  to dotyczy Liona czy Snow również? Bo u mnie na Snow nie widzę Customize.

 • Liona.