Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

OS X: Terminal – zmiana wyglądu

· Wojtek Pietrusiewicz · 0 comments

Osobiście od początku nie podobał mi się wygląd Terminala. Białe tło i czarny tekst był jakiś taki zwykły, bez polotu. Na szczęście wystarczy wejść w preferencje Terminala, aby móc to zmienić.

Przesadnie dużo nie kombinowałem, głownie dlatego że jedno z wbudowanych ustawień całkowicie zaspokoiło moje potrzeby. Wrażenia

z użytkowania są teraz całkiem odmienne. Przyznam, że takie rzeczy mają dla mnie znaczenie – jestem estetą. Innym może to nie robić kompletnie żadnej różnicy, ale praca w Terminalu teraz cieszy moje oko.

Jak można zauważyć na powyższym screenie, tło okno jest teraz przeźroczyste. Kolorystycznie jest dla mnie bardziej klasycznie.

Zmiana kolorostyki i wyglądu jest bardzo prosta – wystarczy wejść w preferencje (⌘ + ,), kliknąć w zakładkę Settings i wybrać interesujący nas styl. Następnie trzeba wcisnąć „Default” na dole i po zamknięciu preferencji oraz otwarciu nowego okna Terminala będziemy mieli zastosowany nowy wygląd.

Można też tworzyć własne – w tym celu wystarczy kliknąć w + na dole po lewej i ustawić sobie odpowiednio kolory. Przypominam tylko, że tło ustawia się w zakładce „Window”.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.