Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Zmiana wyjścia dźwięku w OS X bez wchodzenia do Preferencji Systemowych

· Wojtek Pietrusiewicz · 8 komentarzy

Jeden z moich czytelników przysłał maila z pytaniem o szybszą metodę na zmianę wyjścia dźwięku bez wchodzenia do Preferencji Systemowych. Korzysta z zewnętrznego wzmacniacza i dosyć często żongluje pomiędzy wbudowanymi, a zewnętrznymi głośnikami. Otóż możemy to zrobić na trzy sposoby, zależnie od potrzeb …

Przepis nr 1 – iTunes po AirPlay

Jeśli przypadkiem zależy nam na zachowaniu dźwięków systemowych na komputerze, a jedynie muzykę chcemy odsłuchiwać na zewnętrznym sprzęcie, to wystarczy zakupić Apple TV lub AirPort Express i ustawić odpowiednie wyjście w samym iTunes. Dzięki tej metodzie wszystkie dźwięki wydobywają się z głośników komputera, a sama muzyka jest przekazywany do Apple TV i dalej do wzmacniacza.

Przepis nr 1.1 – dźwięk po AirPlay

Możemy również poprzez AirPlay przekazywać wszystkie dźwięki systemowe do Apple TV / AirPort Express – odpowiednich ustawień dokonujemy w Preferencjach Systemowych w panelu Dźwięku.

Przepis nr 2 – szybka zmiana dźwięku z górnego paska

Możemy również wejść w Preferencje Systemowe i w panelu dźwięku włączyć ikonę, która pojawi się w górnym pasku. Klikając w nią lewym przyciskiem myszki pojawia się jedynie możliwość regulacji głośności co przeważnie nie jest przesadnie wygodne w codziennym użytkowaniu – lepiej spisują się przyciski na klawiaturze.

Możemy natomiast kliknąć w ikonę z wciśniętym klawiszem ⌥ co spowoduje rozwinięcie bardziej rozbudowanego menu, podobnego do tego na obrazku. W górnej jego części, Output / Wyjście, wystarczy teraz szybko przełączyć się na urządzenie, które nas interesuje.

Smacznego!

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Jarek Woźniak

  A ja mam mały problem po zainstalowaniu apki Boom służy do zwiększania głośności systemowego sterowania dźwięku. Wszystko by było fajnie ale gdy mam 3 komputery MacBook air potrafi mi airport expres przekraczać dźwięk na AirPlay naweta gdy jest na AirPlay hasło i niewiem jak wymusić na 2 komputerach tylko dźwięk przez boom.

 • Nic nie rozumiem.

 • Przepis nr 2 genialny. Dzięki!

 • BGN

  Czyli przekazujesz dźwięk jednocześnie Boom i airplayem? po cholere?

 • Jest jeszcze „trzecia” metoda. W cudzysłowie, bo jednak przez Preferencje systemowa, ale na maxa prosto. Wciskasz ⌥ + F10 (mute) lub ⌥ + F10 (przyciszanie) lub ⌥ + F10 (podgłaszanie) i za każdym razem wywołujesz bezpośrednio aplet Dźwięk w Preferencjach systemowych z aktywną zakładką wyjście. Zmieniasz co trzeba i po sprawie.

 • yanxi253

  tinyurl.com/cyk9xz2
  .

 • Przepis nr 2 – w życiu bym na to nie wpadł a ile się nadenerwowałem szukając takiej zmiany !!!
  Ogromne dzięki !