Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Nowości od Sigmy

· Wojtek Pietrusiewicz · 4 komentarze

Sigma szaleje na PMA 2010 i zapowiedziała dzisiaj kilka nowości oraz faceliftów. Przede wszystkim są to obiektywy, ale pojawiły się również produkty w dziale SLR i kompaktów.

Obiektywy

Odświeżona lista szkieł dla posiadaczy Canonów, Nikonów, Pentaxów, Sigm czy Soniaków jest interesująca. Wiadomo, że szkła Sigmy są tańsze od „markowych” odpowiedników, a czasami nawet dorównują lub przewyższają je jakością.

Oto lista:

  • SIGMA APO 50-500mm F4.5-6.3 DG OS HSM
  • SIGMA APO 70-200mm F2.8 EX DG OS HSM
  • SIGMA 85mm F1.4 EX DG HSM
  • SIGMA 17-50mm F2.8 EX DC OS HSM
  • SIGMA 8-16mm F4.5-5.6 DC HSM

Jeśli spojrzycie na dwie pierwszy pozycje to zachęcające są dwie literki OS — Optical Stabilization. W połączeniu ze znacznie niższą ceną będą bardzo ciekawą propozycją dla fotografów liczących się z potrzebami swoich żon/mężów. Sigma zapewnia, że ich system stabilizacji daje cztery przysłony dodatkowego zabezpieczenia przez drżącymi rękami. Bardzo zainteresowała mnie 85-ka, tym bardziej że dalej czekam na AF-S od Nikona w tym segmencie … Ostatnie dwie pozycje z literkami DC przeznaczone są dla aparatów z matrycami APS-C, np. Canon 50D, Nikon D300s, itp.

Aparaty

Pojawiły się również nowości w dziale aparatów. Przede wszystkim ponownie przedstawiono model SD15 walczący (z mizernym skutkiem?) w dziale lustrzanek ze swoją unikatową matrycą Foveon. Jako konkurent dla formatów Micro 4/3 i podobnych przedstawiono odświeżony DP2s z matrycą z modelu SD15. Wśród kompatków natomiast pojawił się DP1x, który również przeszedł facelift.

Sigma ma fajną politykę w Polsce — można bez problemów wypożyczać ich obiektywy, a ceny są bardzo przystępne. Wymagają oczywiście kaucji, ale nie są to zabójcze sumy.

Poczekam na pierwsze testy 85mm f/1.4 — może znajdzie miejsce u mnie w plecaku?

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.