Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Sigma SD1 to najlepsza lustrzanka na świecie

· Wojtek Pietrusiewicz · 11 komentarzy

Sigma zapowiedziała dostępność SD1 pokazanej kilka miesięcy temu. Przy okazji przedstawiła cenę, która wynosi $9,700. Dzwiewięć tysięcy siedemset dolarów. Amerykańskich.

A skąd wiem, że najlepsza? Kto o normalnych zmysłach dowaliłby cenę z księżyca gdyby to cacuszko nie odstrzeliło całej konkurencji wraz ze średnim formatem, który kosztuje raptem kilkaset dołków więcej?

Miłosz zastanawia się do kogo ten produkt jest skierowany:

Fotografów ślubnych zainteresowanych APS-C nie znam (i ośmielę się stwierdzić, że rozpiętość tonalna nie będzie miała tu nic do rzeczy). Reporterzy, którym APS-C wystarczy (lub nawet będzie ona korzystna ze względu na przelicznik ogniskowych), będą mogli zaopatrzyć się w równie szybki (jeśli nie szybszy) aparat za znacznie mniejsze pieniądze (Canon 7D kosztuje na tym samym rynku $1999).

Odpowiedź jest banalnie prosta — do Ferrari FXX Owners Club. To jest mała grupa ludzi, która kupiła samochód kosztujący więcej niż wahadłowiec, jednocześnie nie mając praw zabrać tego samochodu do domu. To jest model przeznaczony tylko na tor i wszystkie sztuki są garażowane w Maranello przy torze. Ponoć można od czasu do czasu umówić się, aby przejechać się po nim. To Ci właściciele wieczorami spotykają się w lokalnym pubie, gdzie piwo kosztuje tyle co średnia miesięczna sprzątaczki prezesa w KGHM1, i opowiadają o tym jak ich samochód jest szybszy o 0.01s w zakręcie od 911 GT2 RS. Teraz przynajmniej będą mieli drugi temat do rozmów …

  1. Czyli kilkukrotnie więcej niż średnia krajowa.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.