Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Nike+ i iPhone 3GS

· Wojtek Pietrusiewicz · 17 komentarzy

Wczoraj miałem przyjemność odebrać sensor stworzony dla biegaczy – Nike+ iPod. Niestety odbiór nastąpił dopiero po okazaniu karty płatniczej, którą przeciągnęli przez terminal … Jako, że mam iPhone 3GS to wybrałem sam czujnik, który albo wkłada się w schowek w podeszwie butów Nike przeznaczonych do tego (znaczna większość modeli), albo można wyposażyć się w mały pojemniczek, który montuje się na sznurówkach – wybrałem to drugie rozwiązanie ze względu na noszone przeze mnie różne obuwie. Sensor współpracuje również z iPodem Nano 4G/5G, jednak należy zakupić wtedy droższą wersję z odbiornikiem, który montuje się do złącza dock.

Nike iPod

Sensor mierzy nasze kroki podczas przede wszystkim biegania (ale na spacerach też działa) i za pomocą odpowiedniej aplikacji rejestruje przebytą odległość oraz spalone kalorie. Naturalnie app Nike+ obsługuje naszą muzykę w trakcie biegu, abyśmy nie zniechęcali się za bardzo – ustawiony wcześniej Power Song ma za zadanie podnieść adrenalinę w chwilach zwątpienia.

IMG_0395IMG_0403

Na iPhone aplikację dodaje się nie z AppStore, ale w Ustawieniach telefonu – na samym dole głównego ekranu włączamy Nike + iPod i po synchronizacji sensora powinniśmy również ustawić Power Song, naszą wagę, głos damski lub męski (służy do informowania nas o czasie, odległości, itp.) w jakim położeniu mamy telefon podczas zablokowanego ekranu (na przykład w opasce na ręce).

W menu Workouts możemy wybrać jaki rodzaj treningu nas interesuje – testowałem tylko Basic który po prostu mierzy dane bez konkretnego celu. Time służy do treningu do wykonania w wyznaczonym czasie, a pozostałe powinny być zrozumiałe: celem jest odpowiedno wybrana odległość lub ilość kalorii.

Zakładka History pokazuje nasze ukończone treningi wraz z najlepszymi czasami i całkowitą pokonaną odległością.

IMG_0401IMG_0402

Powyższy ekran z lewej przedstawia widok aplikacji podczas biegu – zablokowanie telefonu nie powoduje zamknięcia aplikacji, a jeśli podczas blokady wciśniemy przycisk Home (ten na dole i środku iPhone) to kobiecy głos (lub inny ustawiony) poinformuje nas o przebytej odległości, odliczanym czasie od początku treningu oraz o obecnej prędkości w minutach oraz sekundach na kilometr. Po zakończeniu pojawi się ekran z podsumowaniem jak na obrazku powyżej z prawej strony.

Podłączenie iPoda Nano lub iPhone 3GS do iTunes zaowocuje pojawieniem się nowej zakładki:

iTunes Nike iPod

Teraz będziemy mieli podczas sychronizacji możliwość wysłania naszych biegów na stronę internetową Nike Running (przy okazji możemy założyć sobie konto).

Nike Running

Nike Running będzie trzymał nasze dane w swojej bazie, a przy okazji oferuje kilka innych fajnych bajerów.

Urządzenie dla geeków? Oczywiście! Ale ile z tym zabawy!

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • WhiteG

  Jak wygląda i gdzie można dostać taki pojemniczek na sensor? Ciekawi mnie czy kiedykolwiek będzie możliwość używania tego z telefonem z androidem. Trzeba wpiąć odbiornik w telefon? Dobrze by też było, żeby dało się obejść to wysyłanie wyników przez iTunes, chyba, ze pójdzie z androidem.

 • Pojemnika jeszcze nie otrzymałem – jutro ma być wysłany – kupiony na allegro. Dodam zdjęcia jak będę go miał.
  Nie wiem jak sprawa wygląda z Androidem – w praktyce telefony te nie mają złącza Dock więc nie da się wpiąć odbiornika, który jest potrzebny… Chyba pozostaje zakup nano. :)

 • WhiteG

  Nano mam, odbiornik też. Wolałbym jednak biegać z telefonem. Możesz podać link do aukcji tego pojemniczka?

 • Bechlegor

  Szkoda, że jak w sensorze wyczerpie się bateria, trzeba zakupić nowy :(

 • A tak jest ? Nie da się wymienić baterii ?

 • Jak widać da się – oficjalnie nie. Apple wymienia za darmo jeśli padnie zanim minie rok, ale nie wiem jak w Polsce to działa.

 • Czy Nike+ zlicza również kroki gdy aplikacja jest wyłączona? Chodzi mi o zastosowanie go jako pedometru a często słucham podcastów, audiobooków lub nie mam w ogóle słuchawek na uszach.

 • Rzog: możesz słuchać chyba niemal cokolwiek co masz wgrane w samym Nike+ – sprawdzę konkrety później, dotychczas korzystałem z playlist. Nike+ musi być włączone. Nowe nano ma wbudowany pedometr, ale bez wodotrysków Nike+.

 • PS. Jako alternatywę dla iPhone 3G/3GS jest program EveryTrail – korzysta z GPS i rysuje trasę na mapie.

 • Pan Jan

  Proponuję przetestować RunKeeper :)
  Występuje w dwóch wersjach (free i pro). Free wyświetla reklamy, więcej różnic nie pamiętam ale jest ok i nie wymaga żadnych dodatkowych dongle’ów ;)

 • Pingback: Nike+ Human Race 10K()

 • Pingback: iPod nano 5G – recenzja | Makowe ABC()

 • Patrishia

  jak uruchomic sensor, w iphone jak po przejsciu kilku krokow nic sie nie wlacza?

 • W instrukcji sensora masz to opisane.

 • Pingback: iPod nano 5G – recenzja | blog.moridin.pl()