Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Nike+ i iPhone 3GS

· Wojtek Pietrusiewicz · 17 komentarzy

Wczoraj miałem przyjemność odebrać sensor stworzony dla biegaczy – Nike+ iPod. Niestety odbiór nastąpił dopiero po okazaniu karty płatniczej, którą przeciągnęli przez terminal … Jako, że mam iPhone 3GS to wybrałem sam czujnik, który albo wkłada się w schowek w podeszwie butów Nike przeznaczonych do tego (znaczna większość modeli), albo można wyposażyć się w mały pojemniczek, który montuje się na sznurówkach – wybrałem to drugie rozwiązanie ze względu na noszone przeze mnie różne obuwie. Sensor współpracuje również z iPodem Nano 4G/5G, jednak należy zakupić wtedy droższą wersję z odbiornikiem, który montuje się do złącza dock.

Nike iPod

Sensor mierzy nasze kroki podczas przede wszystkim biegania (ale na spacerach też działa) i za pomocą odpowiedniej aplikacji rejestruje przebytą odległość oraz spalone kalorie. Naturalnie app Nike+ obsługuje naszą muzykę w trakcie biegu, abyśmy nie zniechęcali się za bardzo – ustawiony wcześniej Power Song ma za zadanie podnieść adrenalinę w chwilach zwątpienia.

IMG_0395IMG_0403

Na iPhone aplikację dodaje się nie z AppStore, ale w Ustawieniach telefonu – na samym dole głównego ekranu włączamy Nike + iPod i po synchronizacji sensora powinniśmy również ustawić Power Song, naszą wagę, głos damski lub męski (służy do informowania nas o czasie, odległości, itp.) w jakim położeniu mamy telefon podczas zablokowanego ekranu (na przykład w opasce na ręce).

W menu Workouts możemy wybrać jaki rodzaj treningu nas interesuje – testowałem tylko Basic który po prostu mierzy dane bez konkretnego celu. Time służy do treningu do wykonania w wyznaczonym czasie, a pozostałe powinny być zrozumiałe: celem jest odpowiedno wybrana odległość lub ilość kalorii.

Zakładka History pokazuje nasze ukończone treningi wraz z najlepszymi czasami i całkowitą pokonaną odległością.

IMG_0401IMG_0402

Powyższy ekran z lewej przedstawia widok aplikacji podczas biegu – zablokowanie telefonu nie powoduje zamknięcia aplikacji, a jeśli podczas blokady wciśniemy przycisk Home (ten na dole i środku iPhone) to kobiecy głos (lub inny ustawiony) poinformuje nas o przebytej odległości, odliczanym czasie od początku treningu oraz o obecnej prędkości w minutach oraz sekundach na kilometr. Po zakończeniu pojawi się ekran z podsumowaniem jak na obrazku powyżej z prawej strony.

Podłączenie iPoda Nano lub iPhone 3GS do iTunes zaowocuje pojawieniem się nowej zakładki:

iTunes Nike iPod

Teraz będziemy mieli podczas sychronizacji możliwość wysłania naszych biegów na stronę internetową Nike Running (przy okazji możemy założyć sobie konto).

Nike Running

Nike Running będzie trzymał nasze dane w swojej bazie, a przy okazji oferuje kilka innych fajnych bajerów.

Urządzenie dla geeków? Oczywiście! Ale ile z tym zabawy!

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.