Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

iPhone 4 w telewizji broadcastowej w real time

· Wojtek Pietrusiewicz · 4 komentarze

Ensemble Designs is debuting an interface to take iPhone and iPad™ video to HD for use in television stations and news facilities. The new iPhone interface to the BrightEye Mitto Scan Converter will be demonstrated at the International Broadcasters Convention in Amsterdam, 10-14 September 2010 on stand 8.B91.

Jeśli ktoś wybiera się na IBC w Amsterdamie to koniecznie wpadnijcie obejrzeć nowy interfejs do iPhone’a.

Both the iPhone 4 and iPad output 1280×720 video on VGA and this output is the only way to get HD video out of your iOS device in real time. That signal is fed to Brighteye Mitto and converted to high-quality, full screen SD, HD or 3 Gb/s SDI video.

W czasie rzeczywistym będzie można przesyłać video z iPhone 4 i iPad1 do Mitto celem konwersji na SD, HD i 3Gb/s SDI, które następnie może być puszczone on-air.

Operator zbędny — wystarczy dziennikarz z iPhonem. ;-)

Ensemble Designs press release


 1. Tylko, że iPad nie ma kamery.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • wredniak

  „Tylko, że iPad nie ma kamery.” nie musimy ograniczać się do obrazu rejestrowanego kamerą, a np: zaprezentować działanie gry/programu.
  Właściwie nie ma tutaj mowy o kamerze w jednym czy drugim urządzeniu ;-)

 • Musimy ograniczać się do aplikacji które korzystają z video-out, a mało ma to zaimplementowane. :-)

  Nie wiem nawet czy można wypuścić przez VGA-out obraz na żywo z matrycy, ale nagrać coś i potem odtworzyć poprzez Mitto jak najbardziej.

 • wredniak

  aaa no to co innego, nie próbowałem więc założyłem że nie ma problemu ze zrzucać zawartości ekranu przez złącze w iPhone/iPad (a’la Steve na prezentacjach)

 • wredniak

  „ze zrzucaniem”