Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

iPod nano 5G – pierwsze wrażenia

· Wojtek Pietrusiewicz · 3 komentarze

Jako, że członek rodziny wyposażony jest w samochód obsługujący iPoda to naturalnym krokiem było namówienie go na zakup urządzenia wykorzystującego tą możliwość. Dodatkowym argumentem była zmieniarka na sześć płyt CD, z której było odsłuchiwanych … sześć utworów. Wybór padł na model nano 16GB w kolorze czarnym.

Będąc w iSpocie nie wytrzymałem presji ciążącej nade mną i wybrałem bliźniaczy, niebieski model. Oczywiście przekonywałem samego siebie, że jest mi niezbędny do biegania – niestety obecny nano 3G nie obsługuje pilota w słuchawkach. Ponadto, mam tylko dwa komplety tych ostatnich (z iPhone 2G i 3GS) – z iP2G już padają od potu który je regularnie zalewa, a drugie prawdopodobnie podzielą ich los gdy już zacznę z nich korzystać. Niestety po rozpakowaniu nowych okazało się, że nie mają dodatku kabelkowego do sterowania iPodem – pełna żenada …

Jako, że głównym przeznaczniem nowego nano będzie samochód oraz bieganie to postanowiłem go dzisiaj przetestować i odbyłem trzy kilometry przez piekło (zakwasy z wczoraj). Jest lepiej – znacznie lepiej! Przede wszystkim można wywołać obecne statystyki takie jak czas biegu, tempo i tak dalej z pilota. W iPhone 3GS jest to możliwe tylko poprzez wciśnięcie klawisza Home co może być utrudnione, gdy telefon leży gdzieś głęboko w kieszeni. Drugą niewątpliwą zaletą jest waga – teraz leży mi w kieszeni od dresów i kompletnie ich nie obciąża przez co panie cichoczące na mój widok (dyszę jak lokomotywa) nie muszą patrzeć na mój rowek kierownika.

Brak możliwości odbierania połączeń nie jest dla mnie wadą głównie z powodu, że z niewiadomych przyczyn Nike+.app na 3GS pauzuje trening po odebraniu połączenia. Rozumiem, że multitasking jest ble, ale bez przesady … Jak teraz tylko wykombinuję jak słuchać radia podczas uruchomionego Nike+ na iPodzie to będę bardzo szczęśliwy. :o)

Skróty dla Nike+ za pomocą pilota dla iPod nano / iPhone 3GS odpowiednio:

  • przycisk Home: brak / powiadomienie głosowe o bieżących statystykach
  • 1 szybki klik: pauzowanie treningu / pauzowanie treningu
  • 1 długi klik (ok. sekundy): powiadomienie głosowe o bieżących statystykach / brak
  • 2 krótkie: następna piosenka / następna piosenka
  • 3 krótkie: poprzednia piosenka / poprzednia piosenka
  • dalszych nie testowałem jeszcze

PS. iPod shuffle w zielonym kolorze na żywo jest przepiękny!

iPod shuffle

Update:

Dla tych z Was, którzy nie mają jak przechować swoich iPodowo-biegowych akcesoriów, polecam zerknięcie na Nike+ Sport Kit Case.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.