Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Aplikacje na iPhone – Moments

· Wojtek Pietrusiewicz · 2 komentarze

Moments jest jedną z pierwszych polskich produkcji w AppStore napisaną przez chłopaków z GetApp. Zaledwie parę dni temu zdecydowałem się na jej zakup, jednak szczęście w konkursie sprawiło, że udało mi się wygrać kod promocyjny dla tej aplikacji, która służy do zapisywania wybranych „chwil” ze swojego życia – przeszłych lub przyszłych. Program pokaże nam ilość dni jaka minęła od wydarzenia lub będzie odliczał czas do wybranej daty.

Grafika jest zdecydowanie na najwyższym poziomie – oczywiście to kwestia gustu, ale Moments trafia idealnie w moje. Obsługa również nie irytuje – jest dokładnie taka jakiej możemy spodziewać się na iPhone poza jedną rzeczą, o której za chwilę …

Moments 01Moments - ustawienia

Na powyższych screenach widać ekran startowy oraz ustawień programu, w którym mamy dostęp do tutoriala oraz trzech motywów graficznych z jakich możemy korzystać (kliknij aby powiększyć).

Moments - tło 01Moments - tło 03Moments - tło 02

Dodawania nowych notatek też nie mogło być prostsze ani bardziej intuicyjne – wystarczy w dolnym prawym rogu kliknąć w ikonkę ze znaczkiem ‚plus’, aby ukazał się nam ekran z rodzajem ‚momentu’ jaki chcemy zapamiętać, a do wyboru mamy dwa – z licznikiem dni lub bez (traktowany jako zwykła notatka). W przypadku wyboru tego pierwszego po tapnięciu w datę lub przycisku Dalej na klawiaturze pojawi się tzw. picker do wyboru konkretnej daty. Po zatwierdzeniu przeskakuje na ‚tablicę korkową’ i voila!

Moments - dodaj 01Moments - dodaj 02Moments - po dodaniu

Jeśli zdarzy nam się dodać więcej niż sześć „chwil” to nowe przeskakują nam na drugi ekran, pomiędzy którymi nawigujemy tak jak na SpringBoard (pulpicie) iPhone – przesuwamy palcem w lewu lub prawo. Gesty palcem po wybranej notatce w orientacji pionowej powodują rownież zmianę licznika w datę zapisaną w notatce. Można też zmieniać ich kolejność tak jak ikon na pulpicie iPhone – przytrzymujemy palec na notatce i jak się uniesie przesuwamy ją w wybrane miejsce.

Wadę jaką znalazłem to, że przenosząc „chwilę” z drugiego ekranu na pierwszy, który jest zapełniony nie zawsze owocuje zamianę miejsc dokładnie tej notatki którą chciałem … ale nie jest to nic poważnego.

Miłych wspomnień!

Link do Moments w AppStore.

Ocena: 4.5/5

Będzie 5/5 po poprawieniu w/w wady. ;-)

Zdjęcia: GetApp.net oraz Moments z mojego iPhone.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.