Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Aplikacje na iPhone – Allegro

· Wojtek Pietrusiewicz · 1 Comment

Panel logowania oraz ustawienia (klik, aby powiększyć)

Panel logowania oraz ustawienia (klik, aby powiększyć)

Dzisiaj rano po porannej lekturze RSS postanowiłem zainstalować Allegro na iPhone, wiedząc że będzie czas na przejrzenia aplikacji podczas przerwy w skokach narciarskich podczas obiadku.

Ustawienia miniaturek oraz panel logowania

Ustawienia miniaturek oraz panel logowania

Interfejs jest intuicyjny, bardzo w stylu Apple, więc nie miałem żadnych problemów z poruszaniem się po nim. Wszystko jest tam gdzie się tego można spodziewać i niespodzianek brak.

Panel po zalogowaniu oraz panel szukaj

Panel po zalogowaniu oraz panel szukaj

Można zapamiętać login i hasło do naszego konta (lub kilku) – nie jest wtedy konieczne podawanie wszystkich danych przy każdym logowaniu. Wygodne rozwiązanie, szczególnie że musiałem kilka razy logować się w przeciągu paru minut, ale o tym za chwilę.

Dalsze opcje "szukaj" oraz panel przeglądania

Dalsze opcje "szukaj" oraz panel przeglądania

Graficznie jest na bardzo przyzwoitym poziomie – zapewne można w paru miejscach wprowadzić bardziej atrakcyjne przycisku czy inne grafiki, ale nie straszy i nie zniechęca.

Moja Allegro oraz losowa aukcja (czyżby?) ;-)

Moja Allegro oraz losowa aukcja (czyżby?) ;-)

Funkcje wyszukiwania są bardzo wygodne – jeśli zdecydujemy się zalogować to możemy włączyć wyszukiwanie tylko w Moim mieście lub Moim województwie. Akurat przydało mi się na samym starcie, więc ucieszyłem się na widok tej opcji.

Opis i galeria (otwierane klikając w "i" na stronie aukcji)

Opis i galeria (otwierane klikając w "i" na stronie aukcji)

Galeria oraz opis samej aukcji jest w miarę czytelny – pod warunkiem, że sprzedający nie użyje żółtej lub jaaaaasno-szarej czcionki na białym tle. Na szczęście udało mi się tylko mieć problem z odczytaniem opisu jednego przedmiotu.

Obserwowanie aukcji

Obserwowanie aukcji

Podczas przeglądania aukcji można ją szybko i bez zbędnego błądzenia dodać do obserwowanych – wystarczy kliknąć w niebieski plusik obok tytułu.

Kasowanie aukcji

Kasowanie aukcji

Kasowanie jest również banalne – typowe podejście jak w iPhone.

Kasowanie aukcji

Kasowanie aukcji

Cieszę się, że autorzy tego programu zdecydowali się na rozsądne podejście do interfejsu Allegro. Nie kombinowali z własnym spojrzeniem na UI tylko skorzystali z dobrych i intuicyjnych metod obsługi pozostałych aplikacji na iPhone.

Mam jednak dwa zastrzeżenia – po pierwsze często przeszukuję Allegro w ten sposób, że wpisuję wyszukiwane słowo, np. „iPhone 16GB” i po wyświetleniu się wielu wielu wyników wybieram interesującą mnie kategorię – w tym wypadku „iPhone 3G”. Unikam w ten sposób przeglądania niepotrzebnych przedmiotów, które mnie kompletnie nie interesują. Niestety w wersji na iPhone możemy albo szukać w całej bazie danych Allegro, albo przeglądać wszystkie oferty w danej kategorii (nie można też w ostatnim wypadku wybrać miasta).

Drugim problemem było wyrzucanie mnie do SpringBoarda podczas wciskania „wyświetl więcej aukcji”. Defaultowo aplikacja pokazuje wybraną ilość wpisów (nie liczyłem – załóżmy, że 15). Po dojściu do spodu listy możemy wcisnąć wspomniany przycisk, aby wyświetlić kolejną porcję produktów. Co ciekawe, akurat przeglądałem aukcje iPhone 3G – czyżby to mój 2G obraził się na mnie i takie figle mi plótł, abym nie porzucił go?

W każdym razie polecam!

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.