Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Aplikacje na iPhone – Pennies

· Wojtek Pietrusiewicz · 4 komentarze

Dosyć długo poszukiwałem sensownego programu do prowadzenia domowego budżetu – metoday zbierania świstków ze sklepów i późniejsze wklepywania ich do Excela/Numbers wymagała zbyt dużego samo zaparcia i dałem sobie spokój. iPhone’a natomiast mam przy sobie niemalże cały czas, więc znacznie mi to ułatwiło sprawę.

Pennies - budgetPennies - set budget

Obsługa tego app jest banalnie prosta i intuicyjna – pomimo, że jest dostępna tylko w języku angielskim. Na szczęście typ waluty pobierany jest z ustawień językowych telefonu. Na początek wypada ustawić nasz budżet – robimy to suwakiem z lewego obrazka, a żeby wpisać dokładną kwotę wystarczy pacnąć w niebieską strzałkę i skorzystać z klawiatury numerycznej.

Pennies - mainPennies - top expenses

Pennies prowadzi dla nas statystyki na głównej stronie. Przy napisie Top Expense możemy wybrać strzałkę, aby zobaczyć bardziej szczegółowe dane, które z kolei również pokazują po pacnięciu wybrane pozycje z danej kategorii. Dostęp tych do informacji jest szybki i czytelny.

Pennies - 05 expense listPennies - 06 details

Na dole ekranu są trzy zakładki – This Month, Expenses oraz History. Pierwsza pokazuje nam ekran zbiorczy ze statystykami, druga jest zobrazowana powyższym obrazkiem (z lewej strony). Pokazuje on wszystkie wydatki, podzielone na dni, z bieżącego miesiąca. Klikając na wybraną pozycję mamy możliwość dodania opisu do kwoty (prawy obrazek).

Pennies - 07 historyPennies - export bug

Trzecia zakładka przenosi nas do historii gdzie znajdziemy nasze zakupy z poprzednich miesięcy. Niestety nie jest ona idealna, ponieważ pomija budżet w danym miesiącu oraz sumę wszystkich wydatków. Drugą problematyczną rzeczą jest eksport danych w formacie CSV – program teoretycznie powinien wysłać plik na wybrany przez nas adres email, ale przyciski Send oraz Cancel są schowane pod klawiaturą i uniemożliwiają tego. Już trzeci miesiąc czekam na update.

Pennies - add expense

Dodawania samych wydatków możemy robić dwojako – z głównej zakładki This Month wystarczy wybrać przycisk Add Expense, wpisać kwotę oraz pacnąć w kategorię. Drugą możliwością jest kliknięcie w przycisk + w spisie szczegółowym wydatków (zakładka Expenses) – otworzy nam to ten sam ekran.

App spełnia swoje zadania bardzo dobrze, żałuję tylko że są dwa problemy z Pennies, które irytują. Czekam z cierpliwością (kończącą się) na update …

Link do AppStore: Pennies

Ocena: 4 / 5

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.