Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

iPhone OS 3.0 – wrażenia

· Wojtek Pietrusiewicz · 4 komentarze

iphone3_06

Z niepełną świadomością tego co robię zdecydowałem się wczoraj na ugprade do 3.0 GM. :) Nie polecam tego robić bez opieki osób nie posiadających iPhone, bo możecie skończyć tak jak ja – z zablokowanym telefonem (osoby nieznające się są po to, aby wybić Wam to z głowy!). W każdym razie grubo po północy zakończyło się sukcesem …

Na górze screen ze Spotlighta – działa wyśmienicie i jeszcze się do niego przyzwyczajam. Sprawnie i szybko radzi sobie z przeszukiwaniem wszystkiego, łącznie z pocztą – mniam!

iphone3_04

Na powyższym screenie zapewne zauważycie nowe ikonki. Voice Memos testowałem po cichu gdy już wszyscy spali i działa jak powinień a do tego jest atrakcyjny wizualnie. Umożliwia także przesyłanie mailem swoich notatek głosowych.

iphone3_01

Pozioma klawiatura jest genialna do pisania – dużo wygodniejsza jak potrafimy korzystać z obu kciuków równocześnie. Co ciekawe pojawia się komunikat gdy wiadomość nie dochodzi do adresata – nie są to może potwierdzenia a’la Nokia, ale podejrzewam, że sprawdzi się równie dobrze. Niestety minusem poziomej klawiatury jest bardzo wąski widoczny pasek nad nią – z tego też powodu zmniejszono ikonki, przyciski itp. Brzydkie, fuj.

iphone3_03

Należy pamiętać o aktywacji Find My iPhone jeśli chcemy z tej funkcji korzystać – wiadomość doszła do mojego telefonu z MobileMe, ale jeszcze nie udało mi się zlokalizować go na mapie niestety – brak GPSa pewnie przeszkadza, ale zobaczymy jak to będzie za tydzień.

iphone3_02

Kopiowanie i wklejanie jest rozwiązane genialnie – powinno być w telefonie od początku, ale muszę przyznać że sposób w jaki to działa bardzo mnie zaskoczył – proste i intuicyjne.

iphone3_05

Można oczywiście zaznaczyć tylko zdanie lub jego fragment …

iphone3_07

Wklejenie jest również banalnie proste – wystarczy – tak jak przy aktywowaniu kopiowania – przytrzymać palec na ekranie.

iphone3_08

Voila! Odważnym życzę powodzenia!

Software 3.0 GM ma jeszcze kilka bugów niestety – brakuje ikonki do przejście do zdjęć z aparatu, alarm nie wyświetla komunikatu jeśli włączy się podczas rozmowy telefonicznej i tym podobne bzdety, jednak jako całość pracuje naprawdę szybko i sprawnie. Czekam na ostateczną wersję i idę pobawić się jeszcze troszkę …

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.