Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Nowe akcesoria Apple – ładne i brzydkie

· Wojtek Pietrusiewicz · 15 komentarzy

Są chwile, kiedy zupełnie nie rozumiem Apple. Raz wprowadzają akcesoria dla swoich telefonów, a innym razem nie. Czasami są ładne, innymi nie. Weźmy nowe obudowy do modelu 5s, które widać powyżej… Mają jeden ogromny problem, a są nim kolory. Dlaczego smutne, nudne i biznesowe? Dlaczego nie wprowadzili zwariowanych kolorów również dla tego modelu? Tym samym, dla mnie osobiście, są tylko dwie opcje, zakładając, że chciałbym go posiadać – kolor czarny lub czerwony (Product) RED.

Wszystkie mają jednak ogromną zaletę – są wykonane ze skóry, a słuchając osób, które już miały je w rękach, są bardzo wysokiej jakości. Zastanawiam się właśnie nad takowym dla mojej Żony, do jej iPhone’a 5. Tak – pasują również do starszego modelu.

iPhone 5c case

iPhone 5c cases

Model zaprezentowany dla 5c skojarzył mi się automatycznie z grą, w którą grałem 25 lat temu – Connect Four. Ta gra nie zachwycała pięknością, chociaż była fajną łamigłówką dla dzieciaków. Na powyższym zdjęciu widać kolorowe obudowy nałożone na model biały – tragedii nie ma. Dramat dopiero rozpoczyna się jak zaczniemy tworzyć dziwne kombinacje. Cóż – może dla dzieciaków to też będzie fajna zabawa, pomimo że mi kompletnie nie leży. Znacznie gorsze jest natomiast zasłonięcie napisu iPhone oraz informacji technicznych pod spodem. Nie chodzi o sam fakt ich zasłonięcia, ale o to, że napisy prześwitują przez dziury, tworząc napis „non”. Ciekawy jestem też czy kurz będzie rysował obudowę tak jak miał to okazję robić przy prawie każdej innej obudowie do wszelkich modeli telefonów.

Ja jestem na non, a Wy?

Docki

iPhone 5c 5s dock

Raz są, raz ich nie ma. Być może to akurat dobry krok, bo pomimo, że te od Apple nie są idealne, to dotychczasowe modele były lepsze od konkurencji, a przynajmniej w przeważającej większości. Szkoda tylko, że zdecydowali się na dwa różne modele. Finansowo na pewno lepiej wyjdą na dwóch różnych, ale mogliby zastosować swoją własną filozofię i stworzyć produkt uniwersalny. Chociaż często jest tak, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Ech…


Kupujecie jakieś akcesoria do swoich 5sów i 5ce…ów?

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • wredniak

  non to straszna wpadka. nikt nie wykonał prototypu???

 • c0p0x

  Dodatkowo te do 5s w środku mają mikrofibrę i to jest super element zabezpieczający.

  „Inside, a soft microfibre lining helps protect the finish of your iPhone”

 • Tak – widziałem to i tylko dlatego biorę to pod uwagę.

 • Tak – widziałem to i tylko dlatego biorę to pod uwagę.

 • paweljonca

  Czy dobrze rozumiem, ze case z 5S pasuje także do 5C?
  Biały 5C + brązowy case = proszę zapakować.

 • raffaellorb

  Ja jestem na non. Zgadzam się co do czerwieni…kolor pożądania.

 • raffaellorb

  Ja jestem na non. Zgadzam się co do czerwieni…kolor pożądania.

 • Nie. :) Case z 5s pasuje do 5. :)

 • Wątpię.

 • Pat Radomski

  Według mnie te obudowy to chyba najfajniejsza rzecz na wczorajszej prezentacji. Jeśli kupię 5, to biorę czerwoną, a jeśli 5C, to chyba kilka :).

 • Robert Magdaliński

  Plecki do 5S napewno kupię, czerwone i ewentualnie brązowe. Dock też rozważam.

 • Grzegorz Stępień

  http://www.youtube.com/watch?v=lfIDSx2OHgQ <— To jest pierwsze wideo białego 5s z czerwonym case'm, które udało mi się znaleźć. Wygląda super. Jestem bliski wyboru takiego zestawu właśnie.

 • Grzegorz Stępień

  Niezła armia będzie chyba walczyć z AIDS w Afryce. ;-) Każdemu się (PRODUCT) RED spodobał. Fajnie. :-)

 • dariusz

  Na keynocie, podczas prezentacji slajdu z casem do 5c wyraźnie widać, że „non” nie ma, wywalili photoshopem zeby nie raziło po oczach… A przeciez mogli to kółko zalać plastkiem, jest na srodku i symetrycznie, lepiej by wyglądalo niż non…

 • Bardzo ładne !!