Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Czasami warto zapłacić więcej i mieć pozytywne doświadczenia

· Wojtek Pietrusiewicz · 6 komentarzy

Skoro już dzisiaj jesteśmy w temacie zakupów w różnych sklepach i absurdach z tym związanych, to niedawno przy okazji nabycia Jawbone Up miałem bardzo pozytywne doświadczenia w pewnym sklepie firmy zajmującej się saddyzmem. Alternatywnie mogłem zaoszczędzić trochę pieniędzy kupując w Amazon UK, ale nie zrobiłem tego z paru bardzo prostych powodów. Okazało się, że warto było zapłacić więcej …

Mowa oczywiście o Apple Online Store, który w przeciwieństwie do 90% sklepów, z którymi miałem najprzeróżniejsze doświadczenia, oferuje najlepszą obsługę z jaką się spotkałem. Wiedząc, że Jawbone może się zepsuć, decyzja zakupu w Apple zamiast Amazonie była spowodowana jedynie prędkością realizacji ewentualnej wymiany gwarancyjnej. Amazon traktuje swoich klientów wzorowo, ale towar ze sklepu Apple zawsze dochodził do mnie znacznie szybciej. Niestety, po paru dniach od zakupu, okazało się, że popełniłem błąd … Jawbone na swojej stronie ma PDFa, którego należy wydrukować, aby na jego podstawie dobrać rozmiar Up do naszego nadgarstka. Radzi również jak go dopasować na podstawie jego obwodu. Wykonałem oba pomiary i byłem blisko rozmiaru L, ale nie na tyle, żeby posłuchać ich zaleceń wybrania większego modelu jeśli jesteśmy na ich granicy. Pomiar jednak wykonywałem w okresie, gdy na dworze było bardzo zimno. Tego niestety nie wziąłem pod uwagę.

Up nosi się na nadgarstku całą dobę; w nocy monitorujemy nim nasz sen. Podczas drugiej lub trzeciej musiałem niewygodnie ułożyć prawą rękę pod ciałem, bo obudziłem się — ręka spuchnięta, mrówki i ból. Nagle okazało się, że Up ma za mały obwód. Następnego dnia zadzwoniłem do Apple i opowiedziałem o swoim problemie. Szczerze mówiąc to nie spodziewałem się, że pomogą … Zakładałem, że będę musiał zwrócić kupiony towar — zgodnie z naszym prawem mamy na to 10 dni — i kupić większy rozmiar. Pani Agnieszka w BOKu Apple jednak postanowiła uprościć mi życie wysyłając dwóch kurierów. Pierwszego z Up w rozmiarze L, a drugiego po odbiór M-ki.

Wzorowo i nie mam żadnych wyrzutów, że było o 10% drożej.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.