Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Pierwsze trzy dni testów GoPro Hero 3 Black Edition [video]

· Wojtek Pietrusiewicz · 25 komentarzy

Od kilku dni testuję GoPro Hero 3 w wersji Black, sprawdzając przede wszystkim jakość nagrań, różne tryby video oraz robię szybki montaż tego wszystkiego, aby dowiedzieć się z czym to się wszystko je.

Najbardziej zaskoczyło mnie jak Final Cut Pro X sprawnie radzi sobie ze slow-mo — materiał nagrywałem w 720p przy 100 fps i następnie odtwarzałem czterokrotnie wolniej. W odróżnieniu od FCP 7, X nie wywala ramek jak taki klip wrzuci się na timeline ustawiony na niższą ilość klatek i dzięki temu nie trzeba go odpowiednio przygotować przed tą czynnością. Przykład tego znajdziecie w poniższym klipie:

Przedwczoraj z kolei bawiłem się 720p przy 60 fps i spowalniałem wybrane fragmenty dwukrotnie:

Natomiast wczoraj postanowiłem trochę poeksperymentować z umiejscowieniem samej kamery, aby zobaczyć jakie perspektywy można dzięki temu uzyskać. Tym razem materiał nagrywałem w 1080p przy 30 fps1:

Zdaję sobie sprawę, że na tych filmach nie latam czy skaczę. Nie jadę poślizgiem, nie przeskakuję nad policją — zupełny brak wariactw. Przykro mi trochę, że nie mam za sobą ekipy filmowej oraz nieskończonej ilości samochodów do rozwalania, ale może w końcu nagram coś interesującego. A tymczasem wracam do swojej miejskiej dżungli …

 1. 29.97 dla precyzji.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Maciej Czechowski

  Ja już staram się nie przepuszczać pieszych,jak Ty w trzecim filmie (1:28),chyba,że mam pewność,że drugim pasem nikt nie jedzie,bo już raz prawie poczułem się przez to współwinny,gdy pieszego (na szczęście „tylko”) musnął lusterkiem tępy ch*j.

 • To źle, że już tego nie robisz. :(

 • Maciej Czechowski

  Nie chciałbym być naocznym świadkiem potrącenia/zabicia pieszego dlatego,że pozwoliłem mu wejść na przejście dla pieszych a ktoś na pasie obok się nie zatrzymał.
  Wolę nie wpuścić pieszych,niż ryzykować ich życiem.

 • Przez takie myślenie nie ma u nas kultury na drodze niestety. Nie puszczenie pieszego to teraz 500 PLN, gdybyś nie wiedział.

 • bolsu

  niestety to prawda.. Przepuszczajac pieszych czesto narazach ich na kalectwo.. Sam przepuscilem kiedys pania kolo 50l a idiota z lewej ja potracil. Gdybym przejechal ona by spokojnie przeszla.. Zastanow sie komu robisz przysluge..

 • Czasami lepiej nie wpuścić pieszego, jeśli np musiałbyś do tego mocniej zahamować, powodując przy tym zagrożenie. Ale chyba nie muszę o tym mówić. ;) A sama jazda po Warszawie to tak jak tytuły wskazują „miejska dżungla” i czasami niektóre przepisy trzeba nagiąć, by w niej przetrwać. :) Co do samych filmików to fajne, a udałoby Ci się jakoś GoPro zamontować np na masce lub generalnie jakoś z przodu?

 • co to za gratem się poruszasz? BMW?

 • Pingback: GoPro Hero 3 w półotwartej obudowie [video] | Makowe ABC()

 • Nie musiałbyś tak pisać, gdyby wszyscy się stosowali do przepisów. Mam nadzieję, że 500-zetowe mandaty ostudzą zapał niektórych. Zobacz jak jest na zachodzie – tam tylko zbliżysz się do przejścia i każdy natychmiast się zatrzymuje. Pełna kultura.

 • Czyli jak pieszy stoi przy przejściu to mam obowiązek go puścić i się zatrzymać? Przecież równie dobrze on może na kogoś czekać… Z tego co mnie edukowali to muszę go puścić tylko wtedy kiedy on wejdzie na pasy. Dopóki tego nie zrobi to nie muszę… (chyba)

 • belike81

  raczej E46…

 • Przeczytaj sobie kodeks. :)

 • Sprzwdziłem i okazało się, że mam rację :-)

  Kodeks o ruchu drogowym:

  Art. 26.

  1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

  Teraz pytanie co to jest przejście dla pieszych :-) Na to odpowiada USTAWA z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym Art. 2

  przejście dla pieszych – powierzchnię jezdni, drogi dla rowerów lub torowiska przeznaczoną do przechodzenia przez pieszych, oznaczoną odpowiednimi znakami drogowymi;

  Czyli: Kierowca ma obowiązek ustąpić pieszemu znajdującemu się na jezdni.

 • A przepraszam – faktycznie nowe przepisy jeszcze nie weszły w życie: http://regiomoto.pl/portal/bezpieczenstwo/odkladaja-podwyzke-mandatow-i-rewolucje-w-przepisach-drogowych Ma być też 600 PLN ( a nie 500 jak mówili ).

 • Prawda jest taka, że pewnych zachowań powinno się (przyszłych) kierowców uczyć już podczas kursów. Tak samo edukacja wpajająca pewne niebezpieczeństwa na drodze. Ja miałem to szczęście, że mój instruktor bardzo wiele mnie nauczył, przede wszystkim tego, że prowadzenie samochodu to nie jest spacer po parku. To nieustanne skupienie, myślenie za wszystkich (zasada ograniczonego zaufania w stosunku do innych kierujących pojazdami) i wyobraźnia. Dużo wyobraźni.

 • Jaki grat, pytam się?

 • Grat to stoi w garażu, taki czerwony. :-D

 • Kurczę masz rację… Trochę dziwne to jest bo jako kierowca masz ułamki sekund na zdecydowanie się czy pieszy oczekuje na możliwość przejścia dla pieszych czy po prostu sobie stoi w bliżej nieokreślonej potrzebie…

  Z tego co czytam (z Twojego linka) to jest to dopiero projekt. Zanim wejdzie w życie może minąć jeszcze sporo czasu, jeśli w ogóle to zobaczymy. Najlepiej to podsumowuje ostatnie zdanie:

  „Wydaje się więc, że szumnie zapowiadana rewolucja w przepisach drogowych, która ma przynieść poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach, pozostanie na papierze jeszcze przez długie miesiące”

 • Ja o tym jak ostatnio czytałem to pisali, że wchodzi w życie jakoś na przełomie marzec/kwiecień. Byłem przekonany, że weszło tym bardziej że sporo o tym w radiu gadali …

 • poprawione ;)

 • duchu

  Ej Panie klocki do wymiany są klocki co ?

 • Z tyłu kończą się.

 • Maciej Czechowski

  Przepis ten będzie powodował więcej sytuacji zagrożenia zdrowia,niż się może wydawać,a będzie na pewno dobrą pożywką dla osób wymuszających pieniądze z ubezpieczeń.
  Wprowadzony w życie będzie rzadko egzekwowany,jak większość (nawet dobrych) przepisów.
  W Polsce kultury na drodze jeszcze przez kilka (oby tylko kilka) pokoleń nie uświadczysz i żadne mandaty tego nie zmienią.

 • Artur Świątek

  A propos kamerki, a konkretnie karty… jakiej używasz? Wiem, że ma być class10, ale chodzi mi o konkretny model, czy to ma być microSD, microSDHC, micro SDXC? A w Twojej opinii który producent ma (realnie) lepsze parametry, Kingston, może SanDisk, albo coś jeszcze innego? Kiedyś napisałeś, że wyłączało Ci się nagrywanie, bo prawdopodobnie karta nie nadążała z zapisem, nie chciałbym wtopić kasy, więc uprzejmie prosze o poradę ,tak z autopsji.

 • W którymś artykule o GoPro o tym pisałem. Poszukaj.