Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

MenuTab dla Facebooka i Tab dla Google+ – znacznie przyśpiesza oba serwisy

· Wojtek Pietrusiewicz · 15 komentarzy

Facebooka i Google+ miałem dotychczas otwartego w dwóch kartach obok Makowego ABC i mojego własnego skracacza URL w zasadzie od rana do nocy. To były cztery karty, z których korzystałem non-stop. Niestety, wraz z każdy dodatkiem i wodotryskiego dodanym do obu serwisów, zaczęły one w pewnym momencie zwalniać. Do takiego stopnia, że nienawidziłem się do nich przełączać. Było nie niezależne od przeglądarki i w pewnym momencie powiedziałem sobie „Dość!”

Zacząłem przeszukiwać App Store w poszukiwaniu dedykowanych aplikacji do obsługi chociażby jednego z tych serwisów. Znalazłem dwie. MenuTab for Facebook i Tab for Google+ są dostępne dodatkowo w dwóch wersjach – darmowej i płatnej oznaczonej przydomkiem Pro. Pierwsze mają in-app purchases, które pozwalają na zlikwidowanie reklam oraz dodanie kolejnych funkcji, takich jak możliwość regulacji przeźroczystości okien, przełączenie się z wersji mobilnej na desktopową i tak dalej. Jeśli zsumujemy kluczowe funkcje to okazuje się, że warto po prostu kupić wersje Pro kosztujące po €1,79 każda – wyjdzie dwa do czterech razy taniej.

Tab for GooglePlus Pro example

Dla mnie najważniejsze cechy był właśnie brak reklam, pełna (nie mobilna) wersja stron oraz szybkość działania. Okazuje się, że zarówno Facebook jak i Google+ mogą działać błyskawicznie. Nie wiem co prawda z czego to wynika, ale obie aplikacji renderują strony kilkukrotnie szybciej niż Safari, Chrome czy Firefox, a wolnego komputera w końcu nie mam. Polecam je gorąco, pomimo tego że zajmują po około 200 MB RAM – znacznie korzystniejszy jest fakt, że odciążają przeglądarkę.

Link do App Store:

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.