Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Trzy modele iPhone w 2013 roku?

· Wojtek Pietrusiewicz · 7 komentarzy

China Times poinformował, że w tym roku Apple wypuści na rynek trzy modele iPhone’a. Trzymajcie się krzeseł i foteli, bo zabiorę Was w podróż do świata fantazji i absurdu …

anostyle_04

Pierwszy model, następca obecnego iPhone’a 5, będzie rzekomo miał 4″ i pozostanie praktycznie niezmieniony w formie. Inne plotki mówią o tym, że będzie również dostępny w różnych kolorach. Podejrzewam, że ta ostatnia informacja wzięła się zwyczajnie z pobożnych życzeń fanów telefonu, a koncepcja spodobała się szerszemu gronu. Może to też być badanie rynku, chociaż wydaje mi się to mało prawdopodobne.

Drugi model, zapowiadany na czerwcowy (lub wcześniejszy) debiut, nazwany jest „iPhone Math” – może to co najwyżej być nazwą kodową, bo nie uwierzę, że Apple wypuści tak nazwany telefon. Prędzej kalkulator … Niezależnie, ma mieć ekran o przekątnej 4.8″ i ośmio-megapikselową matrycę wspólną z iPhonem 5S.

Trzeci model ma debiutować przed Świętami 2013 i dotychczas nie został jeszcze nazwany. Nikt go zapewne też nie widział, ale wiadomo (rzekomo – to wszystko rzekomo), że będzie miał 12-megapikselową matrycę.

Plotki podsumowuje informacja, że Apple ma (rzekomo) w 2013 roku jeszcze wypuścić „iTV” (telewizor) i w sumie siedem lub osiem nowych produktów. Zakładam, że w skład tego wchodzą również modele odświeżone …

Plotki jakie docierają z Chin mają taką samą wartość jak te z zeszłego roku – część z nich to kompletny bullshit, a część może być prawdziwa. W końcu wiedzieliśmy jak będzie wyglądał iPhone 5 na blisko pół roku przed jego prezentacją. To, że pojawi się iPhone 5S jest najbardziej prawdopodobne z powyższego. Ciekawy jestem natomiast czy Apple rzeczywiście wypuści go w połowie roku, ponownie zmieniając cykl wydawniczy. Osobiście podejrzewam jednak, że nic się nie zmieni w tym zakresie i pojawi się na jesień, tak jak 5-tka.

W sprawie 4.8″ iPhone „Math” – nie wierzę, że taki model ma szansę trafić na rynek. Apple ma tutaj dwie możliwości – albo podnieść rozdzielczość, albo stracić przydomek „Retina”. Zachowując obecną rozdzielczość 1136×640 px, ekran o przekątnej 4.8″ miałby gęstość 271 ppi – trochę do granicy 300 ppi brakuje. Nie wydaje mi się możliwe, aby Apple ponownie zmieniło rozdzielczość i/lub proporcje ekranu – to byłby strzał w stopę, a developerzy musieliby wspierać kolejną rozdzielczość oraz UI. Realnie pozostają więc dwie opcje: utrata Retina i zachowanie 1136×640 px lub podniesienie jej do 2272×1280 (543 ppi), co nie wydaje się niemożliwe patrząc na chociażby Sony Xperię Z z ekranem 5″ i 1920×1080 (440 ppi). Temat taniego i dużego iPhone’a zresztą poruszałem już tu i tu.

A trzeci model? Jeśli Apple rzeczywiście wypuściłby iPhone’a 5S w czerwcu to w grudniu mógłby zadebiutować iPhone 6 – to na chwilę obecną jedyne co ma sens. Niewielki, ale jednak sens.

Źródło: BrightWire

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.