Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

iPhone 5C zastąpi 5–tkę? →

· Wojtek Pietrusiewicz · 5 komentarzy

Seth Weintraub:

KGI’s often reliable Mingchi Kuo is out with his latest Apple Watch forecast with some interesting new info. His latest findings:

1. Components and EMS of the new iPhones will be ready for ramp-up in August and September, respectively
2. Hon Hai begins manufacturing the TDD-LTE-supported iPhone 5C earlier than expected in August
3. TDD-LTE supporting models may see respective penetration of 25% and 35% in iPhone 5S and iPhone 5C shipments
4. iPhone 5 will reach end-of-life at the end of 3Q13, while shipments of iPhone 4S will continue until the end of 2013. From this situation we can infer that iPhone 5C is actually intended to replace iPhone 5, rather than iPhone 4S
5. iPhone 5S will exceed iPhone 5C in shipments.

Zaskakujące informacje pojawiły się na łamach 9to5mac — Mingchi Kuo twierdzi, że iPhone 5 zostanie zastąpiony na rynku przez plastikowego iPhone’a 5C, a 4S będzie produkowany do końca 2013 roku. To oznaczałoby, że w ofercie Apple będą tylko dwa telefony — 5C i 5S. To ciekawa hipoteza z kilku powodów — przede wszystkim uprościłoby to zrozumienie konsumentom nazewnictwa. Gdyby iPhone 5 został, to hierarchia wyglądałaby następująco, od najtańszego do najdroższego: iPhone 5C, iPhone 5, iPhone 5S. Być może to właśnie tego Apple chce uniknąć. Jednocześnie zaskakujący jest fakt, że 4S miałby pozostać w ofercie. Do końca roku nie jest daleko i być może chodzi tylko i wyłącznie o dopełnienie obecnych kontraktów. Wygląda na to, że przynajmniej pod niektórymi względami pozostaniemy w niepewności do keynote’a, który ma się rzekomo odbyć już 10/09/2013.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.