Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

iLounge publikuje przecieki ws. następnej generacji iPhone’a

· Wojtek Pietrusiewicz · 5 komentarzy

iLounge, wczoraj zupełnie przypadkowo przed prezentacją Samsunga Galaxy S III, opublikował informacje z „pewnego” źródła, które rozszerzają wiedzę, którą im przekazano jeszcze w marcu br.

Oto krótkie zestawienie tego czego mamy się spodziewać w 6. generacji iPhone’a:

 • będzie cieńszy i dłuższy od 4S
 • spodziewane wymiary to 125 x 58.5 x 7.4 mm
 • zyska 1cm na wysokości i straci blisko 2mm na grubości
 • tylna ścianka ma być metalowa i płaska
 • ekran ma być chroniony przez Gorilla Glass 2
 • ekran ma mieć 4″
 • ekran zostanie wydłużony, co ma zmienić jego proporcje (w rejon 16×9)
 • iPhone otrzyma nowy, mniejszy dock connector i sukcesywnie będzie pojawiał się w kolejnych generacjach iPadów i iPodów

Mam sporo wątpliwości co do tak drastycznych zmian, ponieważ będzie się to wiązało ze sporymi zmianami w iOS. Chyba, że dodatkowe piksele zostaną przeznaczone na obsługę powiadomień … W każdym razie to spora zmiana i developerzy na pewno zostaną powiadomieni o niej z odpowiednio dużym wyprzedzeniem, aby mogli dostosować swoje aplikacje. Jeśli w ogóle do czegoś takiego dojdzie …

Jestem w każdym razie bardzo sceptyczny … i podejrzewam, że termin pojawienia się tych „rewelacji” nie był przypadkowy … A Wy co o tym wszystkim sądzicie?

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • wox37

  Docka na pewno nie zmienią bo jestod 2001 roku i jest tyle użądzeń z nim, że zmiana byłaby strzałem w kolano. Niebyło by kompatybilności bez przejściówek itp.

 • MDW2

  Wielkość ekranu mogą sobie zmienić. Ale rozdzielczość i proporcje się nie zmienią. Wszystkie mało uniwersalnie napisane aplikacje (szczególnie gry 2D) rozjechałyby się tak, że szkoda gadać. Nie wierzę, że zrobią taki bajzel po tym jak wymyślili genialne w swojej prostocie rozwiązanie z przejściem z 320×470 na 640×960, które sprawiło, że kilkaset tysięcy aplikacji na nowej rozdzielczości działało zupełnie bez problemów i nawet nie zauważyło zmiany.

 • Jak go wydłużą pod 16/9 będzie wyglądał bardzo brzydko(patrz Xperia Arc S). Wąski i długi to nic fajnego. Poza tym nie ma co się obawiać, w Apple nie pracują przygłupki, doskonale wiedzą co dla ludzi pasuje a co nie, co wygląda ładnie a co nie. Poza tym można pewnie robić jakieś symulacje geometryczne na podstawie jakiś algorytmów co byłoby najlepsze przy konkretnych kryteriach, jest możliwości dużo. Mają masę pieniędzy żeby absurdalne kwoty wydawać na projekt nowego produktu i do tego bardzo dobrze opłacać Core Team żeby wydajność, umiejętności i wiedza była na najwyższym poziomie. Niestety to wszystko kosztuje, a że jest na to kasa to nie ma czym się przejmować imho.

  Docka raczej nie zmienią bo to nie tylko przesyłanie danych czy ładowanie, ale po tym leci audio, video i pewnie ma jeszcze wiele innych ficzersów. Dock może jest długi, ale wąski, nie szpeci iphone czy ipada, nie jest źle, więc nie ma potrzeby zmian na coś innego.

 • jikollo

  Paskudnie to wygląda. Mam nadzieję, że nie zmienią proporcji ekranu.

 • Abstrahując od tego jak wyglądają ekrany w proporcji 16:9, to powiedzmy sobie szczerze, proporcja ekranu iPhona pozwala na zmieszczenie większej ilości treści, szczególnie w pozycji poziomej i podczas przeglądania internetu. Oby tego nie zmieniono, większy ekran? OK, ale proporcje mają zostać, choćby nie wiem co.