Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Propozycja poprawienia wprowadzania tekstu na iPadzie [video]

· Wojtek Pietrusiewicz · 6 komentarzy

Koncepcja jest ciekawa, a ja przypominam się z uaktywnieniem ⌘Tab (lub Alt+Tab dla Windows-userów, którzy nie wiedzą o co chodzi), aby szybciej przełączać się pomiędzy aplikacjami z poziomu zewnętrznej klawiatury.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • MDW2

  No ale wtedy traci się jedną bardzo ważną cechę iOS-owej klawiatury. Szczególnie istotną na małych ekranach (iPhone, iPod touch). Korzystam z tego bardzo często i szlag mnie trafia jak na Androidzie muszę coś napisać i tego nie mam.
  Chodzi o to, że jak się nie trafi w klawisz to nie odrywając palca od ekranu (trzeba się tego nauczyć) można go przesunąć na właściwy klawisz i puścić. Wtedy wpisze się właściwy znak.

 • Boskie! Chceto! :(

 • lookash

  Ale w filmiku kursor przestawiamy dwoma palcami. To o czym Ty piszesz robisz za pomocą jednego.

 • MDW2

  Chyba, że akurat chcę wpisać jedną dużą literę i drugą ręką trzymam Shift. :)

 • lookash

  No na pewno by to jakoś w Apple rozwiązali :) Ale rzeczywiście muszę przyznać, że najsłabszą stroną dotykowych klawiatur jest właśnie zmiana pozycji kursora. O wiele szybciej wykasuje się dany wyraz czy zdanie i ponownie wpisze, niż przejdzie się paluchem do danego miejsca, zaznaczy tekst i zastąpi kolejnym.

 • MDW2

  Tu się zgodzę. Na pewno spece od UI z Apple coś by wymyślili. :)

  Poruszanie kursora po tekście to faktycznie największy problem. Ta iOS-owa lupka na pewno bardzo pomaga. Ale to jednak za mało żeby było wygodnie. Czasem korzystam w Awesome Note z dodatkowych przycisków „strzałek” do precyzyjnego pozycjonowania kursora.