Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Witam po drugiej stronie, czyli krótko o wyjeździe po iPada 3G (trzeciej generacji)

· Wojtek Pietrusiewicz · 19 komentarzy

Jak większość z Was wie, dzisiaj do sprzedaży trafił iPad 3G (trzeciej generacji) w kilku krajach na świecie, w tym w Niemczech. W Dreźnie akurat znajduje się najbliższy Apple Store, gdzie możemy bez większych problemów dojechać, nawet częściowo autostradami, i kupić co nam się żywnie podoba. Jest co prawda Gravis w Berlinie, ale nie miałem zamiaru ryzykować, że nie dostali iPadów. Albo, że było ich za mało.

Piszę ten tekst po 32 godzinach bez snu, więc wybaczcie ewentualne błędy, nieścisłości lub literówki.

Warszawa, 16:45

Spakowany, zszedłem do garażu, zrzuciłem torbę do bagażnika i przystąpiłem do sprawdzania stanu samochodu – konieczność przed wyruszeniem w dalszą trasę. Ciśnienie w oponach – prawidłowe. Poziom oleju – trochę poniżej połowy na miarce bagnetu. Jedziemy.

Warszawa, 18:00

Przybywamy do domu mojego nieocenionego pasażera. Prysznic, pakowanie i możemy jechać.

Warszawa, 19:06

Wyjeżdżamy z garażu, udajemy się w kierunku S2, celem dojechania do granic Warszawy. Korków brak, a przynajmniej dopóki nie wyjeżdżamy ze stolicy, gdzie droga zamienia się w jednojezdniową dwupasmówkę.

Stryków, 21:03

W końcu wjeżdżamy na A2, jedną z naszych nielicznych autostrad, wyposażoną w takie budki z okienkiem na hotdogi. Problem z tym, że te budki wyglądają na znacznie droższe, a pracownicy zamiast karmić, pobierają pieniądze. Nie wiadomo tylko za co …

Gdzieś w Polsce, 21:20

Pierwszy przystanek po papciu dla nas i Niuni – w końcu wciąga oktany jak koń dropsy. Obok CPNu znajduje się KFC z podłym żarciem.

Parę kilometrów przed Świeckiem, 00:24

To ostatnia stacja benzynowa przed granicą – jak zwykle tłumy laweciarzy, kombinatorów i cwaniaków, próbujących objechać uczciwych kierowców, cierpliwie stojących w kolejce. Trzydzieści pięć minut pózniej udało się wydostać z pułapki … O 00:59 wyruszamy w dalszą podróż.

Dresden, 03:20

Parkujemy pod Altmarkt Galerie, w której znajduje się Apple Store. Moja druga połowa udaje się do hotelu, spać. Wracam do samochodu po Redbulle.

Altmarkt Galerie, Dresden, 03:40

Przed wejściem witam się ze ”starymi znajomymi”, których poznałem podczas premiery iPhone’a 4S oraz z nowymi twarzami, w tym Panów z Polski.

Chciałbym skorzystać z okazji i pozdrowić @MacAztek, dzięki któremu do sklepu wszedłem jako trzecia osoba, zaraz za niemiecką parką. #PierwszyPolak #FuckYeah Panowie @Narkoman_ wraz z dilerami – dzięki za mile spędzony czas i zażarte dyskusje. Do zobazenia następnym razem.

Apple Store, 06:00

Wpuszczono nas do centrum handlowego, celem zajęcia miejsc przed wejściem do samego sklepu Apple’a.

Apple Store, 07:30

Pracownicy Apple zaczynają rozdawać bileciki upoważniające do zakupu iPadów – maksymalnie dwóch na osobę.

Apple Store, 08:00

Wśrod skandujących i klaszczących pracowników Apple, wpuszczano nas po trzy osoby, żeby nie było zbędnego zamieszania. Naturalnie, udałem się natychmiast do kasy i odebrałem swojego wymarzonego, białasa wyposażonego w 64GB pamięci oraz moduł Wi-Fi. Droższy o €120 model LTE ma co prawda GPS, ale ta pierwsza technologia, na dzień dzisiejszy nie jest wspierana w Europie. iPad wspiera natomiast HSPA, HSPA+ i DC-HSDPA, co przy odpowiednich nadajnikach może zaowocować teoretycznym maksimum na poziomie 42Mbps.

Rodzinny interes

Podrawiam dwóch braci Białorusinów, którzy kupili łącznie piętnaście sztuk, tych najdroższych. Ten proceder pozwala im opłacać życie i studia w czeskiej Pradze, gdzie mieszkają na co dzień.

Clou wyjazdu

Na Twitterze padło wiele pytań na trzy tematy – śpieszę z odpowiedziami.

 1. Tak, wyczuwam różnicę w wadze. iPad 3G jest nieznacznie cięższy, ale jest to znikoma różnica, która nie pogarsza wrażeń.
 2. Grubość tabletu wzrosła o 0.6mm. Kiedyś wspominałem, że iPad 2 ”wrzyna” mi się w dłoń, bo jest tak cienki. Teraz jest lepiej, a iPad, przy moim uchwycie, wygodniej układa się w ręku.
 3. Trzecia generacja, w szczególności podczas trzymania go w pionie, sprawia wrażenie lepiej wyważonego – góra nie ciąży już tak, czego nota bene wcześniej nie zauważałem.

Pytania? Komentarze są do Waszej dyspozycji …

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Trochę taki wyjazd wydaje mi się szalony ale sam chciałbym raz uczestniczyć w tym dziwnym zjawisku. Może następny iPhone?:)

 • To tak jak i ja. Tylko kto by chciał z jechać z połnocno-wschodniej Polski?

 • 4xqleg

  Wiesz ile mniej więcej dostali sztuk? 

 • 4xqleg

  Wiesz ile mniej więcej dostali sztuk? 

 • Ja mam blisko bo z Poznania. Tylko mało tu znajomych maniaków Apple, z którymi mógłbym jechać… :)

 • Sprawdzałeś może czy New iPad pasuje do firmowego docka?
  zastanawiam się czy sprzedawać go razem z Ipadem 2

 • ignatzek

  Ja co 5 tygodni pokonuje taka trase, tylko ze Düsseldorf-Opole-katowice-Krakow No i tez przelatuje przez Dresden. Czy ja szalony jestem??? pozdrawiam

 • Wojciech Łazarski

  Moridin,
  Nastepnym razem zapraszam do mojej hacjendy przed granica. Zawsze to mozna kimnac cos tam spozyc etc….

 • Na Apple.com pisze że pasuje.

 • Brzmi Świetnie. ;-)

 • No no no, a Gniezno? Kłaniam się uprzejmie. ;-)

 • Mnie zastanawiają ci Białorusini. Jak obeszli ograniczenie dwóch sztuk?

 • Osoby które kupowały jedną szutkę kupowali też dla nich.

 • Wyprawa była szalona, ale przeżycie fajne! Fajne było to, że czołówkę kolejki opanowali Słowianie. Warto było jechać do Drezna bo jak się widzi inne kolejki w Europie, a zwłaszcza w Niemczech to ta drezneńska była najmniej liczna. Do zobaczenia w kolejce w październiku przy okazji premiery iPhona 5.

 • Wyprawa była szalona, ale przeżycie fajne! Fajne było to, że czołówkę kolejki opanowali Słowianie. Warto było jechać do Drezna bo jak się widzi inne kolejki w Europie, a zwłaszcza w Niemczech to ta drezneńska była najmniej liczna. Do zobaczenia w kolejce w październiku przy okazji premiery iPhona 5.

 • SSebastian

  No to napisz jak ekran? Jakie odczucia po przesiadce z 2? 

 • Dobre, dobre ;)

 • Dlaczego WiFi a nie WiFi + 4G ?

 • Jutro odbieram MiFi z LTE to raz – przyda się do laptopa i nie muszę wtedy mieć iPada ze sobą. Poza tym awaryjnie zawsze mam iPhone’a z hotspotem.