Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Jak nie sprzedawać iPada przez Twittera

· Wojtek Pietrusiewicz · 7 komentarzy

Na kilka dni przed wyjazdem na Twitterze tweetnąłem o tym, że mój iPad 2 jest na sprzedaż. Odezwał się pewien, znany wielu osobom, twitterowicz, którego nie wymienię z imienia ani nazwiska ze względu na wychowanie. Nie proście mnie też o to na privie. Osoba w każdym razie znana, więc nie ma ryzyka, że się wycofa, prawda? Wrong!

W dużym skrócie przez ostatnie półtora tygodnia próbowałem się umówić z nim celem sfinalizowania transakcji – niestety bezskutecznie. Raz, dzień po pierwszej deklaracji, dostałem propozycję, że jeśli trafi się inny kupiec, to nie będzie miał mi za złe, ale po moim pytaniu czy jest zdecydowany w 100%, potwierdził. Staram się dotrzymywać słowa, więc czekałem, jednocześnie mówiąc innym, że niestety już jest zarezerwowany dla kogo innego. Dzisiaj, dokładnie 10 dni po pierwszej deklaracji, dowiedziałem się, że jego żona już kupiła iPada bez jego wiedzy, a sam zainteresowany tweetował zdjęcia z iSpota. Nie wiem też czy różne wykręty były prawdziwe – nagłe wyjazdy z miasta, ciąża i tego typu – ale wolę być naiwnym i wierzyć, że to nie była ściema. No cóż – odpisałem:

Zmarnowałeś mi 1.5 tyg, w których mogłem go sprzedać. W związku z tak niepoważnym zachowaniem, dziękuję za współpracę.

W odpowiedzi usłyszałem:

  • zdenerwowałem się bez powodu;
  • że strzelam focha;
  • że może mi zapłacić 200 zeta za problem1.

Potraktujcie to jako darmowe ostrzeżenie – nawet potencjalnie znane osoby nie mają skrupułów przed pewnymi zachowaniami. Informuję też opisaną osobę, że dla mnie jest to EOT2 i nie mam zamiaru podejmować żadnych dyskusji – jakiekolwiek próby skończą się ciszą i/lub banami z mojej strony.

Tymczasem, zanim wrzucę iPada na aukcje, jeśli ktoś jest zainteresowany modelem 64GB Wi-Fi w stanie idealnym, bez rys, w kolorze białym to zapraszam na priva pod zakładką Kontakt.

  1. Odbieram to jako jałmużnę, której nie przyjmuję.
  2. End of Topic (koniec tematu).

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.