Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Największa wada iPada

· Wojtek Pietrusiewicz · 5 komentarzy

Pogoda dzisiaj jest piękna, niestety z pewnych względów, m.in. nienajlepszego samopoczucia oraz F1 w telewizji postanowiłem zregenerować siły w domu.

W poprzednich latach na balkonie towarzyszył mi MacBook Pro, a w tym roku dzielnie stara się go zastąpić iPad. Słowami kluczowymi w tym zdaniu są „stara się”.

Problem jest niemały wbrew pozorom, o temperaturze kilku tysięcy stopni i świeci mi prosto w oczy przez większość dnia. Niestety słońce ma tą cechę, że poza wolnym smażeniem naszej skóry na chrupką skorupkę, również rozgrzewa urządzenia elektroniczne.

Czarny Thinkpad zupełnie odmawia posłuszeństwa po zaledwie 5-10 minutach na słońcu. MacBook, jako że srebrny, potrafił pracować niemalże do wyczerpania baterii, tylko obudowa była tak mocno nagrzana, że mógłbym sobie równocześnie przygotowywać jajka na miękko na śniadanie. Od kury — dla kojarzących inaczej!!

iPad z kolei wyświetla komunikat, że musi odpocząć z powodu zmęczenia. Fakt, że dopiero po 20-30 minutach intensywnego pisania, ale jednak. No i kilka minut (3-5) w cieniu przywracają go do życia.

Ten wpis tworzę nadal na balkonie, z klawiaturą na kolanach, jednak sam iPad stoi już na podłodze w salonie. W cieniu. Duży rozmiar czczionki pomaga.

No i co tu robić? Na dzień dzisiejszy to jego największa wada, ale może i dobrze. Przesiadywanie na słońcu również prowadzi do spoconych dłoni, które kilka dni temu spowodowały zalanie mojego iPoda nano — na szczęście chwilowo.

Sent from my iPad

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

  • Yaqub

    To dziwne, dwa tygodnie temu bylem ze swoim iPadem w Arabii Saudyjskiej, w jednym miejscu kozystalem z wi-fi przez ponad godzine , w godzinach poludniowych moze nie w pelnym sloncu ale ciagle w temperaturze ponad 40 stopni I nice takiego sie nie dzialo, mimo ze wysylalem maile, przegladalem strony,applestore itd.

  • @Yaqub: u mnie to jest dziwne, bo po 5 minutach jak się ostudzil wróciłem na balkon i było już wszystko OK przez następną godzinę. Co ciekawe testowałem to na drugiej sztuce (16GB vs 64GB) i zachowywał się dokładnie tak samo – może po prostu patelnia na balkonie.

  • Yaqub

    Ale nie sadze by bylo wiecej niz 40 stopni , a glownie o temperature tu przeciez chodzi…

  • Dzisiaj spokojnie w słońcu było ponad 40 …

  • Pingback: Tweets that mention Największa wada iPada | Makowe ABC -- Topsy.com()