Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Magnus — innowacyjny magnetyczny stojak dla iPada w porównaniu ze Stump i Compass [ankieta]

· Wojtek Pietrusiewicz · 11 komentarzy

Ale zanim do niego przejdę …

Stump

Niedawno zakupiłem Stump dla iPada — jest to idealne mobilne rozwiązania dla osób, które chcą iPada gdzieś postawić. Do pisania, oglądania — nie ma zaczenia. Stump jest płaski (czyt. poręczny) i gumowy (czyt. nic się nie stanie jak upadnie lub oberwie), więc sprawdza się idealnie w podróży. Nie trzeba go rozkładać, ustawiać, nastawiać kąt nachylenia — pomimo, że nie wszystkim się podoba to spisuje się naprawdę świetnie. Dostępny jest w czterech różnych kolorach, więc jeśli nie macie akurat czerwonej kanapy, to możecie wybrać bardziej stonowane opcje.

Twelve South Compass

Na urodziny z kolei otrzymałem w prezencie Compass od Twelve South. Do wyboru są trzy wersje kolorystyczne — czerwona, czarna i srebrna. Zdecydowałem się na czarną, aby utrzymać motyw B&W pomiędzy iPadem, stojakiem, a tapetą. W polskim Apple Store niestety czerwony nie jest dostępny. Sam Compass ma dwa tryby, w których można go ustawić — albo stoi jak na zdjęciu, albo leży prawie na płasko. Niestety ustawienie samego Compassa wymaga uchylanie nóg i nóżek, wysuwanie dodatkowego wspornika i ogólnie potrzebne jest znacznie więcej zachodu przy nim, niż przy stumpie. Nie zmienia to absolutnie faktu, że wygląda zabójczo i zapewnia podparcie tabletowi przy moim iMaku. W pionowym ustawieniu zostaje wystarczająco dużo miejsca podłączenie kabla do złącza dock.

Ten One Design Magnus

Tytułowy dock jest absolutnie najbardziej czystym i innowacyjnym rozwiązaniem jakie widziałem. Wykorzystuje wbudowane w iPada magnesy, aby bez żadnych widocznych uchwytów przytwierdzić go do siebie. Jedynym mankamentem takiego rozwiązania jest konieczność ustawiania iPada poziomo. Nie wiadomo również, czy będzie działał prawidłowo z następną generacją iPada, podczas gdy Compass na pewno, a Stump prawdopodobnie — wszystko zależy od jego docelowej grubości. W każdym razie urzekła mnie jego prostota oraz design.

Więcej zdjęć Magnusa znajdziecie tutaj.

Ankieta

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Darek Sobik

  Hi. Ładny, nawet bardzo ładny jednak niestety tutaj wygląd nie idzie w parze z wygodą użytkowania. Z tego co widzę aby przypiąć do niego iPada trzeba zdjąć Smart Cover?

 • Magnus. Szkoda tylko, że nie ładuje iPada – indukcyjnie czy jakoś :(

 • Kto wie co to za monitor na pierwszym zdjęciu? Myślałem że to Apple Thunderbolt Display ale po przyjrzeniu się okazało się że inaczej wygląda z profilu.

 • Damian Kucharski

  Próbowałem kilku stojaków ale Compass jest chyba najlepszym. Magnus wygląda nieźle ale niestety nie wydaje mi się, żeby na powierzchni innej niż np. biurko czy stół dalej utrzymywał iPada.

 • ATD lub ACD – obstawiam ACD 24″.

 • To ACD 24″. Twitterowcy już pomogli :)

 • Ja kupiłem sobie UpStand firmy Just Mobile. Bardzo fajny stojak.

 • Damian Kucharski

  Całkiem niezły ale jak dla mnie dyskwalifikuje go (chyba, że można go „złozyć”) mała poręczność, mianowicie chodzi mi o to, że Compass po złożeniu zajmuje tyle miejsca co dwa większe długopisy a co za tym idzie mieści się do bocznej kieszeni pokrowca od iPada i dzięki temu wszystko mam w jednym miejscu.

 • Anonim

  Ale piękne zdjęcie. Dock również zacny ;)

 • Pingback: Stump nie tylko dla iPada; Tomek wykorzystał go jako podstawkę pod MacBooka Air | Makowe ABC()