Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Spider’s Web — „jakiś blog technologiczny?”

· Wojtek Pietrusiewicz · 10 komentarzy

Z Wykopu:

Dość zaskakujące praktyki redaktorów serwisu Spider’s Web. Dziś pojawił się tam artykuł całkowicie zerżnięty z innego portalu, a autor nawet nie raczył podać do niego źródła. Dopiero po publicznym zwróceniu uwagi jednego z użytkowników w komentarzach, autor dodał link do źródła.

Przemek i Maciek tłumaczą dlaczego nie było źródła:

M — A co do źródła, miałem problem przy formatowaniu tekstu. Musiałem niechcący usunąć. Uwaga bardzo słuszna, dzięki za czujność :)

P — To ja niechcący usunąłem link przy edycji tekstu, który wrzucił Maciek do admina. Tyle, że było totalnie zwalone formatowanie i musiałem go przerabiać od początku (usunąłem całą zawartość i ręcznie odbudowywałem wpis). Przy tej operacji zgubiłem link.

Ciężko stwierdzić co jest prawdą, a co nie. To wiedzą zapewne tylko zainteresowani panowie. Ważniejsza jest dyskusja na temat plagiatu — nie mam zamiaru porównywać tekstów i sprawdzać czym się różnią, bo cenię swój czas, ale powstaje pytanie na ile ma sens aż takie zapożyczanie czy też wzorowanie się na treściach z innych serwisów? Czasami jest to nieuniknione ze względu na fakt, że inne serwisy czy dziennikarze mają dostęp do wyjątkowych informacji, ale chyba warto zadbać o przynajmniej własną interpretację treści. A w najgorszym wypadku o własny komentarz …

Humorystyczne spostrzeżenie: John Gruber pewnie już zaszufladkowałby SW jako „jakiś blog technologiczny.”

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.