Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Live Blog z 27. stycznia — jaka forma Was interesuje?

· Wojtek Pietrusiewicz · 10 komentarzy

Świat ostatnio zwariował — z każdym dniem jest coraz więcej plotek na temat eventu Apple zaplanowanego na 27. stycznia 2010 roku. To już mniej niż tydzień, a serwisy internetowe, gazeta, bloggerzy — ba (!) — wszyscy codziennie rozpisują się na ten temat po kilka razy. Dochodzi już do takich absurdów, że ta sama plotka jest potwierdzana i negowana równocześnie przez dwa różne źródła. Jak przed każdą imprezą Apple jest ostro w internecie, ale ten temat ciągnie się już od kilku lat i mam wrażenie, że jeśli Steve Jobs nie zaprezentuje światu swojego iPada, to nastąpi implozja na łączach dostarczających internet do naszych domów, a ludzie wyjdą strajkować na ulice.

Temat jest gorący i jak co roku największe serwisy internetowe będą transmitowały relacje na żywo za pomocą swoich blogów — chyba tradycyjnie najwięcej odwiedzin zbiera Gizmodo i Engadget. Są na tyle oblegane, że nie pamiętam przez ostatnie kilka eventów, żeby przynajmniej raz nie padła jedna ze stron. W Polsce natomiast tłumaczenia prowadzone są przez „naszych” — Moje Jabłuszko, Bushman-Editing czy MyApple — oraz za pomocą chociażby BLIPa.

Kilka miesięcy temu, w pięknie prezentującym się numerkowo dniu (9/9/2009), również skusiłem się na tłumaczenie na żywo — napływ odwiedzających nastąpił szczególnie, gdy inne rodzime transmisje nie wytrzymały ilości odwiedzających. Nieco poniżej 150 osób odwiedziło Live Bloga — mały procent w porównaniu z odwiedzinami chociażby na MJ.

Zachęcony komentarzami na koniec ostatniego keynote, postanowiłem ponownie poprowadzić Live Bloga. Stali bywalcy zapewne już zdążyli zauważyć zapowiedź na pasku bocznym. Starając się iść z duchem czasu, rozważane jest kilka form prowadzenia tematu — obecnie na górze listy znajduje się ta sama forma za pomocą której była relacja z „It’s only Rock & Roll …”

Jako, że rodzice zapewnili mi przyzwoitą znajomość języka angielskiego jak jeszcze byłem brzdącem, to chciałbym się tą umiejętnością podzielić z Wami, a w szczególności z tymi którzy specjalizują się w innych językach i niekoniecznie potrafią wychwycić pełny sens relacji zagranicznych.

Pozostaje jednak pytanie jaka forma Was interesuje — obecna za pomocą narzędzi widocznych w Live Blogu, czy preferowalibyście coś bardziej nowoczesnego? Znacie mój głos z garstki screencastów z Makowego ABC — może preferowalibyście dodatkowo komentarz głosowy? A może zamiast pisemnego?

Czekam na Wasze komentarze — to od Was będzie zależała forma przekazu, a czasu do przygotowań pozostało niewiele, także zainteresowanych proszę o poświęcenie kilku minut na wstukanie paru słów poniżej.

Pozdrawiam!

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Pingback: Tweets that mention Live Blog z 27. stycznia — jaka forma Was interesuje? -- Topsy.com()

 • Vicarioux

  Live tekstowy był super, na pewno będę za tydzień.

 • Przekaz live w formie głosowej ? dlaczego nie.

 • lpezda

  Dzięki Bogu, że napisałeś tą notkę. Zastanawiałem się gdzie u licha oglądałem w zeszłym roku relację bo zapomniałem :D.
  Wiem, że myapple i MJ mi nie przypadły do gustu, ale nie mogłem namierzyć na którym blogu tak dobrze mi się czytało…

  Live Blog wystarczy. Ja będę na pewno!

 • Live Blog, jak dla mnie będzie kewl :D

 • Ipezda: ale mnie rozbawiłeś. :-)

  Alchemic: możliwe technicznie, obawiam się jednak jednego – czytanie, stukanie, tłumaczenie i gadanie równocześnie to ponad moje siły płynności językowej. ;-)

 • W nocy napisałem obszerny komentarz na iPhone zaraz po tym jak się pojawił się ten wpis, ale widać wcięło go gdzieś :/ zatem teraz krócej. Jestem za głosowym, ale tylko wtedy jeśli dodatkowo będą wrzucane na bieżąco foty z tego co dzieje się w Yerba Buena Center for Arts. W razie czego mogę pomóc, zawsze co 2 pary rąk to nie jedna.

 • Jeśli byłbyś chętny zdalnie pomóc wrzucając zdjęcia to byłoby fantastycznie. :-)

 • Mogę się czegoś takiego podjąć. Jednak musielibyśmy ustalić jak to miałoby dokładnie wyglądać.

  Maila znasz, więc pisz -dogadamy się ;-)

 • iPAD to maszynka piękna :-) jednak jak narazie czekam aż ceny spadną bo wykładanie 3tys mi się nie widzi:(