Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

blog.moridin.pl pod Windows 7

· Wojtek Pietrusiewicz · 4 komentarze

Jako ciekawostkę postanowiłem sprawdzić jak dokładnie wygląda ten blog pod innymi przeglądarkami na systemie Windows 7 na moim starym laptopie. Uruchomiłem stronę pod Apple’owym Safari, Microsoftowym Internet Explorerem, Firefox oraz Chrome … Wyniki bardzo mnie zaskoczyły …

Najechanie myszką na głównej stronie na tytuł jakiegokolwiek wpisu powinno zaowocować płynnym przejściem z czerwonego1 do czarnego oraz fade in szarego tła pod napisem. Odsunięcie kursora powinno odwrócić procedurę.

Internet Explorer i Firefox prawidłowo wyświetlają czcionkę, jednak nie są w stanie sobie poradzić z animacją — nowsza wersja 4 tego drugiego (obecnie w fazie beta) powinna już sobie z nią radzić. Samo przejście pomiędzy kolorami i „wjazdem” szarego tła odbywa się na zasadzie On/Off — jest lub nie ma.

Chrome od Google z kolei musiałem zainstalować — nie miałem go dotychczas z powodów, o których już kilkukrotnie wspominałem: instaluje w tle updater (na Mac) bez możliwości jego wyłączenia. Nawet informacja, że jest on w ogóle instalowany jest głęboko ukryta. Muszę jednak oddać honory Google — proces instalacji w porównaniu chociażby z Safari jest bajeczny. Sprowadza się do jednego lub dwóch kliknięć i po chwili jest gotowy do pracy. Produkt Apple wymaga typowo Windowsowego podejścia do tematu wraz z kilkukrotnym potwierdzaniem chęci kontynuowania instalacji. Co gorsza: upgrade z wersji 4 do 5 wymaga restartu komputera.

Co do samego blogu na Safari w wersji 4 — owszem, przeprowadza animację jednak nie jest ona taka jak pod tym samym programem na Mac. Dopiera najnowsza wersja spisuje się tak jak powinna. Strona nota bene wygląda identycznie jak pod przeglądarką Google oraz jak na moim iMac pod Safari 5.

Test być może lekko bez sensu, jednak z zaskoczeniem zauważyłem, że z chęcią potwierdziłem ustawienie Google Chrome jako domyślną przeglądarkę pod Windows 7 … Jest też bezkonkurencyjnie najszybsza jeśli chodzi o czas otwierania się programu na moim leciwym już sprzęcie …

Może czas dać Chrome ponowie szansę pod OS X? Gdyby tylko integracja z 1Password była lepsza …

  1. Dla ułatwienia, lekko w bordo wpada.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.